Pierre‘as Niney kultinio romano ekranizacijoje tapo Romainu Gary

1970-aisiais Assi Dayanas įkūnijo dukart Goncourte‘ų premijos laureatą žymų prancūzų rašytoją Romainą Gary (dar žinomą Émile’io Ajaro slapyvardžiu) pirmojoje jo kultinio autobiografinio romano „Aušros pažadas“ ekranizacijoje, kurią režisavo Jules‘is Dassinas. Dabar Ericas Barbier‘as iš naujo šį literatūrinį šedevrą imasi perkelti į kino ekraną ir šįkart žymiojo romanisto pėdsakais žengia Cezario laureatas Pierre‘as Niney.

„Aušros pažadas“ (pranc. „La promesse de l‘aube“) – visų pirma yra pasakojimas apie ypatingą motinos ir sūnaus ryšį, tokį stiprų, kad pagrindinis personažas nešiojasi jį visą gyvenimą – jis lydi jį jo darbuose ir rodo jo likimą. Tai ryšys, kurį itin gerai atskleidžia pirmieji išankstinio anonso žodžiai (čia panaudota ištrauka iš romano): „Su motinos meile gyvenimas jums siūlo aušros pažadą, kurio niekada netesi – po to, kiekvieną kartą, kai moteris apkabina ir įspaudžia jus savo širdyje, tai tėra tik užuojautos“.

Šis biografinis filmas pasakoja apie Romainą Gary (tikr. Roman Kacev), pradedant jo vaikyste Lenkijos okupuotame Vilniuje, iki jo nelengvo mokymosi tapti lakūnu per Antrąjį pasaulinį karą, nepamirštant jo paauglystės Nicoje ir jo studentiškų metų, prabėgusių Paryžiuje. Leidžiantis į kelionę po R. Gary gyvenimą, E. Barbier‘o vadovaujamai kūrybinei grupei taip pat teko nemažai pakeliauti – juosta buvo filmuojama Belgijoje, Vengrijoje, Italijoje ir Maroke. Tiesa, nors dalis šio rašytojo ir diplomato gyvenimo prabėgo Lietuvoje, į mūsų šalį filmavimo grupė nevyko – Didžiosios Pogulianskos (dabartinę J. Basanavičiaus) gatvę Vilniuje būsimajame filme „suvaidino“ kitas miestas.

Kalbant apie aktorius, be jau minėto P. Niney negalima praleisti Charlotte‘ės Gainsbourg – antrosios šios sintezės pusės. Šalia jų taip pat bus galima išvysti Didier Bourdoną, Jean‘ą-Pierre‘ą Darroussin‘ą ir Finneganą Oldfieldą,

Filmo premjera Prancūzijoje numatoma šių metų gruodžio 20 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles