Kitas Haringtonas vaidins egiptietiškoje siaubo istorijoje

Kitas Haringtonas vaidins egiptietiškoje siaubo istorijoje

Aktorius Kitas Haringtonas, žinoma, labiausiai išgarsėjęs dėl Jono Snow vaidmens seriale „Sostų karai“ (angl. „Game of Thrones“), vaidins filme pagal Šerloko Holmso autoriaus Arthuro Conano Doyle’o apysaką „Lot Nr. 249“.

Naujienų portale „Deadline“ pranešama, kad scenaristas Markas Gatiss apysaką „Lot Nr. 249“ adaptavo kaip naujausią „BBC“ šventinio laikotarpio siaubo istorijų serijos „A Ghost Story for Christmas“ dalį. K. Haringtonas vaidins Oksfordo sportininką Abercrombie Smithą, kuris įtaria, kad egiptologijos studentas Edwardas Bellinghamas (vaid. Freddie Foxas) atlieka eksperimentus, siekdamas prikelti jo rastą Egipto mumiją ir kad šioji sunaikintų jo priešus.

„Man labai malonu dar kartą pasinerti į puikų sero Arthuro Conano Doyle’o darbą, šį kartą Kalėdų siaubo istorijos kontekste“, – sakė M. Gatiss. „Lot Nr. 249“ yra asmeniškai mano mėgstamiausia istorija ir tarsi protėvis (o gal mumija?) tam tikros rūšies laikotarpio siaubui: kupinas baisių gąsdinimų ir Viktorijos laikų paslapčių, kurių daugybė dar slypi neatskleistos“

„Lot Nr. 249“, kuri buvo parašyta 1892 m. „Harper’s“ žurnalui, yra antrasis A. C. Doyle’o darbas, kurį M. Gatiss adaptavo kinui, po Šerloko projekto. Pastarasis buvo rodomas per „BBC“ ir „PBS“ (JAV) nuo 2010 iki 2017 m. su Benedictu Cumberbatchu, kuris tituluojamas šių dienų detektyvu Londone. Tai bus šeštoji M. Gatisso šventinio laikotarpio televizijos ekranizacija po tokių projektų kaip „The Tractate Middoth“ (2013), „The Dead Room“ (2018), „Martin’s Close“ (2019), „The Mezzotint“ (2021) ir „Count Magnus“ (2022) – keturios iš jų buvo pagrįstos rašytojo Montague Rhodeso Jameso darbais.

Apysaka „Lot Nr. 249“ buvo parašyta, kai Anglija ir likusi Europa išreiškė didelį susidomėjimą Egipto kultūra, sukeldami reiškinį, vadinamą Egiptomanija. Nors anglų literatūroje atgijusios mumijos ir buvo vaizduojamos, tačiau „Lot Nr. 249“ buvo pirmasis literatūros kūrinys, kuriame buvo pristatyta pavojingos žudikės mumijos sąvoka. Ši istorija taip pat buvo pritaikyta kaip pagrindinis 1990 m. filmo „Tamsiosios pusės istorijos“ (angl. „Tales from the Darkside: The Movie“) segmentas.

„Lot Nr. 249“ bus rodoma per „BBC Two“ per šias Kalėdas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles