Kino portalas „Buvau Kine“ pristato laukiamiausius 2020-ų metų filmus

Kino portalas „Buvau Kine“ pristato laukiamiausius 2020-ų metų filmus

Su paskutiniu laikrodžio dūžiu baigėsi senieji ir prasidėjo naujieji metai. Šįkart virsmas buvo itin gražus, nes šie metai paženklinti dvigubu dvidešimtuku – 2020 m. Tačiau kaip ir kasmet, rutina per daug nesikeičia – kai kas dar skaičiuoja ir suvedinėja praėjusių metų rezultatus, kai kas jau planuoja naujus savo pažadus ir įsipareigojimus – pvz., nuo pirmadienio užsirašyti į sporto klubą, mesti rūkyti, daugiau judėti, mažiau valgyti, daugiau skaityti, daugiau būti gryname ore, anksčiau keltis, mažiau socialinių tinklų, daugiau vaisių ir daržovių, mažiau saldumynų ir nesveiko maisto… ir t.t., ir pan. Tik tokie pasižadėjimai, žinia, vargiai tempia net iki Užgavėnių –  dažniausiai subliūkšta po savaitės ar, geriausiu atveju, po mėnesio.

Kita vertus, duodami (ar neduodami) įsipareigojimus lygiai taip pat tikimės, kad nauji metai neliks skolingi ir bus dosnūs ir atneš ne mažiau įsimintinų akimirkų, nei praėjusieji. Ypač to tikimės iš kino. Žinoma, gyvenimas tuo ir žavus, kad visada pamėtėja malonių staigmenų – taip ir su filmais, kasmet pasitaiko netikėtai nustebinančių projektų. Tačiau kai kurių filmų pradedame laukti labai iš anksto. O kaipgi kitaip, jei mėgstamo režisieriaus naujo filmo ar laukiamo tęsinio datą kalendoriuje raudonai pasižymėjai vos tik sužinojęs pirmąsias naujienas?

Tad siūlome susipažinti su tais filmais, kurių pasirodymo mūsų komanda labiausiai laukia šiemet. Galbūt kai kurie iš jų pateks į 2020 metų geriausiųjų sąrašą, o galbūt priešingai – nepateisins lūkesčių ir taps nusivylimais? Laikas parodys. O kol kas pristatome sąrašą:

10. „Džentelmenas“ (angl. The Gentleman“)

2019 m. Guy’aus Ritchie’io režisuota kičinė vaidybinė „Aladino“ (angl. „Aladdin“) versija nei žiūrovų, nei kritikų per daug nesužavėjo. Betgi G. Rithie’is – kietas vyrukas, o ne blizgančių pasakų sekėjas! Šiemet jis grįžta prie savo įprastinio amplua, o žiūrovų jau sausio pabaigoje laukia rimtai sukaltas kriminalinis veiksmo filmas apie mafijozus su Mathew McConaughey, Charlie’iu Hunnamu, Colinu Farrellu, Hugh Grantu. Žodžiu, cituojant kino klasiką – džentelmenai renkasi blondines, o mes… renkamės džentelmenus.

9. „Siela“ (angl. Soul“)

Kad ir kaip ten bebūtų, vis tik „Pixar“ studija tvirtai diktuoja animacinių filmų madas ir nė per centimetrą nėra nusiteikusi užleisti savo lyderiaujančių pozicijų. „Pixar“ studijos meistrai stebina savo išmone ir daugiasluoksniais projektais (jau nekalbant apie nepriekaištingą audiovizualinę pusę). Panašu, kad vienu įsimintiniausių 2020 metų animaciniu filmu jau dabar pretenduoja tapti naujas šios studijos darbas „Siela“, pasakosiantis ne tik apie meilę muzikai, bet ir kviesiantis pakeliauti… už žmogiško kūno ribų.

8. „Nuostabioji moteris. 1984“ (angl. „Wonder Woman 1984“)

2017 m. vienu didžiausių pagal komiksus sukurtų filmų hitu tapo režisierės Patty Jenkins fantastinė nuotykių ir veiksmo juosta „Nuostabioji moteris“ (angl. „Wonder Woman“) su ne mažiau nuostabia Gal Gadot. Po milžiniškos finansinės sėkmės praktiškai iš karto buvo aišku, kad Nuostabioji moteris dar tikrai sugrįš į kino ekranus – ir tai nutiks jau šiemet. Tęsinio siužetas kol kas nežinomas, tačiau dėl to nė kiek nesumažėja smalsumas ir noras išvysti šį filmą – tad nekantriai laukiame birželio pradžios.

7. „Paskutinė naktis Soho“ (angl. „Last Night in Soho“)

Dar vieno 2017 m. itin populiaraus filmo režisierius sugrįžimas – kriminalinę veiksmo dramą „Vaikis ant ratų“ (angl. „Baby Driver“) sukūręs britas Edgaras Wrightas 2020 metais grįš su nauja juosta – draminiu siaubo trileriu „Paskutinė naktis Soho“. Šiam režisieriui kiek primirštas žanras jau iš anksto masina siaubo filmų gerbėjus, bet tai dar ne viskas – E. Wrightas kviečia pakeliauti laiku ir atsidurti septintojo dešimtmečio Londone.

6. „Asas. Maverikas“ (angl. „Top Gun: Maverick“)

Apie filmo „Asai“ (angl. „Top Gun“) tęsinį buvo kalbama jau senokai. Kuo daugiau kalbų, tuo didesni šio filmo gerbėjų lūkesčiai. Tad šiemet pamatysime, kaip amžinai jaunas Tomas Cruise’as po trisdešimties metų (!) dar kartą sės prie karinio lėktuvo šturvalo. Jau birželio pabaigoje – nes kokia vasara be T. Cruise’o?

5. „The King’s Man“ (angl. „The King’s Man“)

2014 m. Mathew Vaughno režisuota veiksmo nuotykių komedija „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ (angl. „Kingsman: The Secret Service“) tapo vienu didžiausių malonių atradimų. Tiesa, 2017 m. pasirodęs tęsinys žiūrovų taip smarkiai jau nesužavėjo. Tad gal šios serijos reputaciją dar gali pataisyti trečioji dalis, pasakojanti apie „Kingsman“ tarnybos priešistorę? Teks šiek tiek palaukti, bet garantuotas atsakymas – jau rugsėjį.

4. „Tylos zona. Antra dalis“ (angl. „A Quiet Place: Part II“)

Johno Krasinskio „Tylos zona“ (angl. „A Quiet Place“) 2018 m. buvo vienas tų siaubo filmų, leidęs šiam žanrui kilstelti į aukštesnį lygmenį. Todėl nieko keisto, kad tęsinys yra daugiau nei laukiamas. „Tylos zonos“ tęsinys su Emily Blunt ir Cilianu Murphy‘iu žada ne mažiau šiurpuliukų už savo pirmtaką.

3. „007 Mirtis palauks“ (angl. „007 No Time To Die“)

Nors nuo slaptojo agento 007 pirmojo pasirodymo kino ekranuose praėjo 58-eri metai, Džeimsas Bondas visada išlieka nesenstantis, nenugalimas ir neatremiamai žavus. O šiemet į kino sales atkeliauja jubiliejinis 25-asis filmas. Tiesa, tai bus paskutinis kartas, kai agentą 007 vaidina Danielis Craigas – po to jam bus ieškoma pamainos, kalbama, kad iš jo šį vaidmenį gali perimti ne kitas aktorius, o aktorė. Tačiau tai – kol kas dar tik tolimesnė ateitis, o šių metų balandį bus paskutinė proga išvysti, kaip D. Craigo vaidinamas Bondas eilinį kartą gelbsti pasaulį nuo blogio.

2. „Kopa“ (angl. „Dune“)

1965 m. amerikiečio Franko Herberto išleistą mokslinės fantastikos romaną „Kopa“ ne kartą bandyta ekranizuoti – ir, tiesą sakant, nelabai sėkmingai. 1971 m. romanu susidomėjęs prodiuseris Arthuras P. Jacksonas mirė nė nepradėjęs projekto, kiek vėliau itin ambicinga Alejandro Jodorowsky’io vizija taip ir liko eskizų stadijoje, 1976 m. paruošiamieji darbai užsitęsė tiek, kad jų ėmęsis Ridley Scottas viską metė, galiausiai 1984 m. Davido Lyncho režisuota versija nepaliko didelio įspūdžio nei kritikams, nei žiūrovams. Dabar atėjo talentingo kanadiečio Deniso Villleneuve‘o eilė – po gana sėkmingų fantastinių filmų „Atvykimas“ (angl. „Arrival“) ir „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ (angl. „Blade Runner 2049“) jis ryžosi imtis „Kopos“ ekranizacijos. Kaip jam tai pavyko? Sužinosime metų pabaigoje.

1. „Tenet“ (angl. „Tenet“)

Po trejų metų pertraukos su nauju kūriniu į kino ekranus grįžta Christopheris Nolanas. 2017 m. pristatęs istorinę karinę dramą „Diunkerkas“ (angl. „Dunkirk“) šis amerikiečių-britų režisierius grįžta prie sau įprasto stiliaus, kur draminiame veiksmo trileryje susipins iš pažiūros visiškai skirtingi elementai – evoliucija, kelionės laiku, tarptautinė žvalgyba. Tačiau būtent dėl to mėgstame C. Nolano kūrybą ir būtent to tikimės iš jo naujojo filmo – kad režisierius vedžiotų mus už nosies, klaidintų, visiškai apsuktų galvą taip, kad išėjus iš kino salės dar ilgai būtų galima diskutuoti apie tai, kaip reikėtų interpretuoti jo filmo pabaigą. Beveik neabejotina, kad tai bus laukiamiausia jei ne visų metų, tai bent vasaros premjera.

O kokių filmų šiemet labiausiai laukiate jūs?

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Matas / 2020 sausio 3

    Įsivėlė klaida, 2020-ų metų filmus, o ne 2019-ų metų filmus.