Kanų nugalėtojas Rubenas Östlundas netrukus filmuos „Liūdesio trikampį“

Kanų nugalėtojas Rubenas Östlundas netrukus filmuos „Liūdesio trikampį“

„Liūdesio trikampis“ – tai terminas, kurį plastikos chirurgai vartoja įvardyti 15 minučių botokso injekcijai, išlyginančiai raukšles aplink akis. Lygiai taip pat vadinsis naujas švedų režisieriaus Rubeno Östlundo filmas – nors kol kas paskutinis jo darbas „Kvadratas“ (angl. „The Square“), šiemet tarptautiniame Kanų kino festivalyje nuskynęs Auksinę palmės šakelę, kino salių dar nepasiekė.

Švedijos naujienų agentūros „TT“ duomenimis, R. Östlundo naujasis filmas bus satyrinė drama, pasakojanti apie mados pasaulį ir atskleidžianti čia atliekamus išvaizdos „pataisymus“. „Pagrindinis personažas – modelis vyras, pradedantis plikti. Kol kas dar per anksti pasakyti, ar filmas bus švedų ar anglų kalba, bet mados pasaulis yra tarptautinis, todėl bus paprasta kalbėti angliškai“, paaiškino R. Östlundas.

Žurnalas „Cinema Scandinavia“ taip pat atskleidė, kad R. Östlundo originaliame scenarijuje prie plinkančio modelio vyro prisijungs ir jo kolegė moteris – lesbietė, atstumianti dosnius nesuskaičiuojamos gausybės turtingų vyrų pasiūlymus. Abu kartu jie ieško išėjimo iš mados pasaulio, kuris šiame filme atsiskleidžia daugiausiai prabangiuose jachtose įrengtuose viešbučiuose ir tarptautinėse lokacijose.

Šiemetinis R. Östlundo penktojo ilgametražio vaidybinio filmo laimėjimas Kanuose nutraukė 25 metų pauzę – būtent prieš tiek metų paskutinis Skandinavijos atstovas iš Prancūzijos Žydrosios pakrantės namo išvyko su pagrindiniu šio festivalio prizu – tąkart tai buvo danų režisierius Bille‘is Augustas su savo filmu „Geriausi ketinimai“ (šved. „Den goda viljan“, 1992 m.), kuriame vaidino Samuelis Fröleris, Pernilla August ir Maxas von Sydowas, o scenarijų rašė pats Ingmaras Bergmanas.

Anot Švedijos kino instituto, teisę rodyti Auksinę palmės šakelę laimėjusį „Kvadratą“ jau įsigijo 50 šalių visame pasaulyje, įskaitant JAV, Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Prancūzija/ Beniliukso šalis. Švedijoje šio filmo premjera numatoma rugpjūčio 25 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles