Naujame filme apie Prancūzijos Didžiąją revoliuciją vaidins įspūdinga aktorių komanda

Naujame filme apie Prancūzijos Didžiąją revoliuciją vaidins įspūdinga aktorių komanda

Prancūzų režisierius Pierre‘as Schoelleris imasi naujo ambicingo projekto – istorinės dramos „Tauta ir jos karalius“ (pranc. „Un peuple et son roi“). Šio istorinio diptiko intriga plėtosis per patį Prancūzijos Didžiosios revoliucijos įkarštį. Kaip atskleidžia „Journal de cinéma“, tai bus pasakojimas apie „žmones ir jų karalių, arba, kaip eilinių vyrų ir moterų likimai susipins su Prancūzijos Didžiosios revoliucijos svarbiausių istorinių figūrų likimais. Iššūkis: karaliaus pasitraukimas ir Respublikos gimimas.“

Prancūzijos televizijos kanalo „Canal+“ laida taip pat paskelbė ir prestižišką šio filmo aktorių komandą: Laurent‘as Lafitte‘as, kuris vaidins karalių Liudviką XVI-ąjį, Louis Garrelis (Robespierre‘as), Denis Lavantas (Maratas), Olivier Gourmet‘‘ė, Gasparas Ullielis, Noémie Lvovsky, Céline Sallette, Izia Higelin, Adele Haenel… Ši aktorė nupasakojo šią juostą kaip filmą, kuris yra „šiek tiek epinis ir politiškas, jaudinantis ir priverčiantis susimąstyti bei skatinantis ir toliau vaikščioti į kino teatrą“.

Filmą prodiusuos kompanija „Archipel 35“ (Denis Freyd). „Variety“ šis prodiuseris atskleidė, kad jį įkvėpė amerikiečio Steveno Spielbergo režisuotas „Linkolnas“ (angl. „Lincoln“), todėl „Tauta ir jos karalius“ panašia maniera dramatizuos lemiamo Prancūzijos istorijos etapo užkulisius – vergovės uždraudimą. „Pierre‘o Schoellerio filmas bus kruopščiai dokumentuotas epas, kuris nukreips spindulį į iki šiol dar vaidybiniame kine dar niekada nematytus Prancūzijos Didžiosios revoliucijos aspektus“.

Pierre‘as Schoelleris iki šiol yra sukūręs du ilgametražius kino filmus – „Valstybinė užduotis“ (pranc. „L‘Exercice de l“Etat“, 2011 m.), kuris buvo įvertintas 3 Cezariais, vienas iš jų – už geriausią originalų scenarijų; bei „Versalis“ (pranc. „Versailles“, 2008 m.); televizijos filmą „Anonimai“ (pranc. „Les Anonymes“, 2013 m.) ir apie Irako Kurdistane esančią pabėgėlių stovyklą pasakojantį dokumentinį filmą „Prarastas laikas“ (pranc. „Le temps perdu“, 2014 m.).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles