Kaip finalinės septintojo sezono serijos posūkis atsilieps tolesniems „Sostų karų“ įvykiams?

Kaip finalinės septintojo sezono serijos posūkis atsilieps tolesniems „Sostų karų“ įvykiams?

Dėmesio! Toliau atskleidžiamos turinio detalės! Dėmesio! Toliau atskleidžiamos turinio detalės! Dėmesio! Toliau atskleidžiamos turinio detalės! Dėmesio! Toliau atskleidžiamos turinio detalės! Dėmesio! Toliau atskleidžiamos turinio detalės! Dėmesio! Toliau atskleidžiamos turinio detalės! Dėmesio! Toliau atskleidžiamos turinio detalės! Dėmesio! Toliau atskleidžiamos turinio detalės! Dėmesio! Toliau atskleidžiamos turinio detalės! Dėmesio! Toliau atskleidžiamos turinio detalės! Dėmesio! Toliau atskleidžiamos turinio detalės!Dėmesio! Toliau atskleidžiamos turinio detalės! Dėmesio! Toliau atskleidžiamos turinio detalės! Dėmesio! Toliau atskleidžiamos turinio detalės!

„Sostų karų“ (angl. „Game of Thrones“) gerbėjai šitą nujautė. Tiesą sakant, buvo beveik 100 procentų garantuoti, kad taip ir įvyks. Taigi, galbūt didžiausias septintojo „Sostų karų“ sezono finalinės serijos posūkis buvo tas, kad jame iš viso nebuvo jokio posūkio, išskyrus tai, kad čia atskleidžiama Džono Snou kilmė. Taigi, finalinėje serijoje paaiškėja tai, kas iki šiol seriale buvo slepiama, tačiau jo gerbėjai tai suprato gana seniai – kad Džonas Snou yra ne Starkas ir ne pavainikis, bet Reigaro Targarieno, kuris buvo teisėtai vedęs Lianą Stark, sūnus. Tačiau dabar Branas Starkas ir Samvelis Tarlis taip pat šitą žino bei ruošiasi pasakyti Džonui Snou – šis atskleistas faktas turės didelės reikšmės aštuntajam (paskutiniam) „Sostų karų“ sezonui.

Pabandykime pasigilinti: šis atskleistas faktas reiškia, kad Džonas Snou neturi jokio reikalo kištis dėl to, kas bus karalius Šiaurėje. Tačiau tai reiškia, kad jis turi visas teises sėsti į Geležinį sostą. Kas taip pat reiškia, kad Deineris Targarian nėra tikroji įpėdinė.

Tai taip pat reiškia, kad Džonas Snou iš tiesų turėtų vadintis kitu vardu – jis turėtų būti Aegonas Targarienas. Aegono vardas turi ilgą tradiciją Targarienų dinastijoje. Tad Džonas Snou iš tiesų turėtų būti Aegonas VI Targarienas (jei skaičiuosime ir jo brolį, pasmerktą infantą Aegoną – šiokia tokia sumaištis atsiranda dėl to, kad Reigardas su ankstesniąja žmona Elija Martel turi dar kitą sūnų Aegoną. Infantą Aegoną, kitą vaiką ir Eliją nužudė Seras Gregoras „Kalnas“ Kleganas per Roberto sukilimą. Dėl šių mirčių princas Oberynas Martelis savo trumpą gyvenimą paskyrė kerštui).

Džonas ir Deineris visa tai neabejotinai sužinos kito sezono pradžioje. Ir tai iškelia daugybę klausimų:

1.      Ar Deineris pripažins Džoną kaip teisėtą paveldėtoją? Ar ji nustums į šoną savo ilgus metus puoselėtą tikslą ir palaikys Džono reikalavimą?

2.      Ar Džonas norės būti Vesteroso karaliumi? Kol kas nepanašu, kad jis to siektų, tačiau, vėlgi, jis praleido visą savo gyvenimą tikėdamas, kad jam gali būti skirta viskas, bet tik ne tai. Galbūt Džonas savo ruožtu ir toliau palaikys Deineris , nepaisant to, kad turi tvirtesnę pretenziją? Labiau tikėtina, kad jie savo dėmesį sutelks į iškilusią problemą – kovą su Nakties karaliumi – palikdami ateities perspektyvai spręsti klausimą dėl to, kas vėliau užims sostą. Taip pat visiškai tikėtina, kad vienas ar abu gali žūti dar prieš tai, kai jie priims galutinį sprendimą.

3.      Ar paaiškėjus giminystės ryšiams Dani ir Džonas toliau tęs savo romaną? Kraujomaiša Vesterose nėra vertinama su tokiu pasibjaurėjimu ir smerkimu kaip kad mūsų pasaulyje – ypač tarp Targarienų (pati Deineris yra gimusi iš incesto ryšio). Tačiau tai vis tik pakankamai niūrus dalykas ir sunku įsivaizduoti, kad šiuos du personažus tai labai sužavės.

4.      Ar Dani pastos? Kažkada seniai Dani yra sakiusi, kad negali turėti vaikų, tačiau jos argumentai yra pakankamai silpni (ji tiki, kad tapo nevaisinga po to, kai jos ir Drogo vaikas gimė negyvas, ragana ją prakeikė ir ji „pagimdė“ tris drakonus). O gal ji klysta? Ar vaikas galėtų išsaugoti Dani ir Džono romaną, net jei šiedu norėtų išsiskirti?

5.      Kas valdys Starkų klaną ir Šiaurę? Šis klausimas atrodo paprastas – Sansa, kuri jau dabar užsitikrinusi kai kurių lordų užnugarį.  Be to, parduoti Šiaurės suvienijimą ir Dani komandą būtų truputį lengviau, jei / kai paaiškės, kad Džonas yra Geležinio sosto įpėdinis. Viena aišku, labiau tikėtina, kad jie telksis už Šiaurėje iškilusių Starkų su reikalavimu į Geležinį sostą, o ne už „užsieniečių“, tokių kaip Deineris.

6.      Kaip į visa tai reaguos Sersėja? Panašu, kad tai nepakeis jos jausmų nė per nago juodymą – jos akyse jie visi yra išdavikai. Net jos pačios broliai.

7.      Ir labiausiai neduodantis ramybės: kaip mes išlauksime metus ar net daugiau iki paskutinio sezono?

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles