Švedija Oskarams teikia Auksinės palmės šakelės laureatą

Švedija Oskarams teikia Auksinės palmės šakelės laureatą

Švedijos kino institutas, paskelbęs savo išrinktą kandidatą į Oskarus geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje, turbūt nieko nenustebino – švedai Oskarams teikia šiemet Kanuose Auksinės palmės šakelę nuskynusį Rubeno Östlundo filmą „Kvadratas“ (angl. „The Square“). Tokį pasirinkimą buvo galima nuspėti jau iš anksto – juk šio filmo triumfas Kanuose be pašalinio murmesio dėl neteisingo žiuri pasirikimo įrodo, kad „Kvadratas“ gali būti rimtas kandidatas ir Oskarų varžytuvėse.

Tai jau trečias R. Östlundo filmas, išrenkamas Švedijos kandidatu Oskarams. 2009 m. buvo teikiama iš kelių nesusijusių istorijų sumegzta drama „Atsitiktinumai“ (šved. „De ofrivilliga“, 2008 m.), o 2015 m. – komiška drama „Force Majeure“ (2014 m.). Vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota režisieriaus reakcija, sužinojus, kad jo filmas nepateko tarp penkių nominantų, tapo kultiniu. 2015 m. R. Östlundo neguodė net tai, kad „Force Majeure“ buvo nominuota analogiškoje Auksinių gaublių kategorijoje. Reikia tikėtis, kad Oskarus teikiančios JAV kino meno ir mokslo akademijos sprendimas šįkart šį švedų režisierių nudžiugins labiau.

Komiška drama „Kvadratas“ (angl. „The Square“), kurioje vaidina Claes‘as Bangas, Dominicas Wstas ir Elisabeth Moss, pasakoja apie šiuolaikinio meno muziejaus direktorių Kristianą ištikusias nesėkmes bei jo artėjimą prie moralinės krizės prieš pat naujos ekspozicijos atidarymą. Svyruodamas tarp dilemų ir sąmoningumo šis intelektualas suvokia, kad geranoriškumas laimi ne visada.

Švedija yra viena pirmųjų šalių, šiemet jau pateikusių savo kandidatūrą į Oskarus. Iš pradžių visos šalys pateikia savo kandidatus JAV kino meno ir mokslo akademijai. Tuomet iš jų išrenkamas vadinamasis trumpasis sąrašas, kurį sudaro jau tik devynios kandidatūros. Renkantis Oskaro nominantus vietų lieka dar mažiau – atrenkami tik penki filmai.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles