Vokietijos kandidatas į Oskarus – Kanuose rodytas Fatiho Akino filmas

Vokietijos kandidatas į Oskarus – Kanuose rodytas Fatiho Akino filmas

Turkų kilmės vokiečių režisieriaus Fatiho Akino filmas „Iš niekur“ (vok. „Aus dem Nichts) šiemet buvo pristatytas Kanų kino festivalio pagrindinėje konkursinėje programoje ir pelnė geriausios aktorės apdovanojimą Diane‘ai Kruger. Šioje dramoje D. Kruger vaidinamos Katjos gyvenimas griūva po to, kai jos turkų kilmės sutuoktinis ir sūnus žūsta per bombos sprogimą. Policijai areštavus jauną neonacių porą Katja siekia teisingumo. Ir ji neturi jokių alternatyvų. Po premjeros Kanuose filmas buvo rodytas Sidnėjuje, Maskvoje ir Karlovy Varuose. Artimiausiu metu bus parodytas ir tarptautiniame kino festivalyje Toronte.

Sprendimą „Iš niekur“ išrinkti Vokietijos kandidatu į Oskarus geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje Miunchene priėmė aštuonių narių nepriklausoma žiuri, patvirtinta Vokietijos kino centro. Į atrankos žiuri pateko aštuoni atstovai iš skirtingų asociacijų ir institucijų, susijusių ir aktyviai veikiančių kino sektoriuje (Vokietijos prodiuserių asociacija, Vokietijos prodiuserių aljansas/ Kino sekcija, Vokietijos filmų eksportuotojų asociacija, Vokietijos filmų platintojų asociacija, Vokietijos eksponentų asociacija, Vokietijos kino kritikų asociacija, Vokietijos režisierių gildija, Vokietijos kino akademija).

Ši nepriklausoma žiuri taip paaiškino savo pasirinkimą: „Iš niekur“ tuo pačiu metu yra ir drama, ir teisminis filmas, ir trileris. Fatihas Akinas kalba apie įstatymą ir teisingumą, apie kerštą ir skausmą kompleksiškai, negailestingai ir įmaišydamas visa tai į naratyvą. Filmas politiniam klausimui suteikia žmogišką veidą ir nuo pat pirmosios minutės išsiskleidžia pulsuojančiu efektu, nuo kurio žiūrovai negali pabėgti“.

Tarptautinis filmų platintojas „Match Factory“ iki dabar yra pardavęs šio filmo platinimo teises 30 šalių, tarp jų ir JAV. Oskarus teikianti JAV kino meno ir mokslo akademija visų šalių kandidatų sąrašą paskelbs spalio pradžioje. Prieš Kalėdas paaiškės trumpasis sąrašas, kurį sudarys devyni kandidatai, iš kurių bus išrinkti penki nominantai. 2018 m. Oskarų ceremonija vyks kovo 4 d. „Dolby Theathre“ Holivude.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles