Joon-ho Bongas paaiškino, kodėl nenorėtų režisuoti superherojų filmo

Joon-ho Bongas paaiškino, kodėl nenorėtų režisuoti superherojų filmo

Niekam nėra paslaptis „Marvel“ studijos polinkis kylančius sineastus – jau sulaukusius pripažinimo ar vis dar „pogrindinius“ – kviesti režisuoti savo kosminio biudžeto ir į masinį populiarumą orientuotų projektų, kur herojai aptemptais triko eilinį kartą stengiasi išgelbėti visatą. Naujausiu tokiu pavyzdžiu galima laikyti Ryaną Flecką ir Anną Boden – pelnyto įvertinimo nesulaukusio filmo „Pusė Nelsono“ Ūangl. „Half Nelson“), kuriame Ryanas Goslingas vaidina profesorių, kovojantį su priklausomybe narkotikams, režisieriai buvo tiesiu taikymu katapultuoti prie… „Kapitonės Marvel“ (angl. „Captain Marvel“) vairo. Kitas ryškus pavyzdys – naujazelandietis Taika Waititi į „Marvel“ visatą peršokęs nuo vos 1,5 – 2,5 mln. JAV dolerių biudžeto filmų.

Tačiau tokia galimybė žavi toli gražu ne visus režisierius. Jau anksčiau skeptišką savo poziciją šiuo klausimu yra išsakiusi Sofia Coppola, 2017 m. Kanuose su filmu „Lemtinga pagunda“ (angl. „The Beguiled“) pelniusi apdovanojimą už geriausią režisūrą. Šimtamilijoniniai biudžetai nelabai vilioja ir kito Kanų laureato – šiemet Auksinę palmės šakelę laimėjusio filmo „Parazitas“ (kor. „Gisaengchung“) režisierius Joon-ho Bongas, duodamas interviu amerikiečių leidiniui „Variety“, pasisakė dėl šio fenomeno. Paklaustas apie galimybę režisuoti „Marvel“ ilgametražį filmą, J. Bongas buvo kategoriškas.

„Turiu šiokią tokią asmeninę problemą. Vertinu superherojų filmų kūrybiškumą, bet nei realiame gyvenime, nei filmuose, negaliu pakęsti, kai žmonės dėvi itin aptemptus drabužius. Niekada nedėvėsiu nieko panašaus ir vien jau matyti ką nors, įsispraudusį į ankštus drabužius, man yra sunkiai protu suvokiama. Aš nežinau, kur žiūrėti, ir jaučiuosi taip, lyg dusčiau. Dauguma superherojų dėvi aptemptus kostiumus, taigi negalėčiau režisuoti nė vieno tokio filmo. Kita vertus, nemanau, kad man kas nors siūlytų tai daryti. Bet jei kartais kuris nors superherojus dėvi labai kampuotą kostiumą, galbūt ir galėčiau pabandyti“, savo nuomonę išsakė J. Bongas.

Interviu taip pat dalyvavęs  nepriklausomo kino studijos „Neon“ įkūrėjas ir vadovas Tomas Quinnas priminė, kad kartais pokštaujama, jog J. Bongas jau sukūrė savo „Marvel“ filmą – 2013 m. J. Bongo režisuota anglakalbė mokslinės fantastikos veiksmo drama „Sniego traukinys“ (angl. „Snowpiercer“) kartais juokais pavadinama „Žiemos karys: Antra dalis“ (angl. „Winter Soldier: Part 2“) dėl to, kad joje pagrindinį vaidmenį atlieka Chrisas Evansas, „Marvel“ visatoje pagarsėjęs kaip Kapitonas Amerika. Tačiau J. Bongas nesutriko: „[„Sniego traukinyje“] Chrisas paslydo ant žuvies. Nemanau, kad „Marvel“ itin patiktų tokie dalykai“.

Tad nepanašu, kad J. Bongas kada nors norėtų imtis režisuoti superherojų filmą. Nors gal būtų verta jam užsiminti apie Kapitoną Bekelnį (angl. „Captain Underpants“)?

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles