J. J. Abramsas prognozuoja kino teatrų išnykimą

J. J. Abramsas prognozuoja kino teatrų išnykimą

Spėkite, kam nepatinka vaikščioti į kino teatrus? Ogi amerikiečių režisieriui J. J. Abramsui (tą galėjote lengvai suprasti iš šio straipsnio pavadinimo). Tačiau tai, kad režisierius, sukūręs tokius populiarius filmus kaip „Žvaigždžių kelias“ (angl. „Star Trek“, 2009 m.), „Super 8“ (2011 m.), ar „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. „Star Wars. The Force Awakens“, 2015), nenori filmų žiūrėti kino teatruose, verčia susimąstyti. „Variety“ pasidalijo režisieriaus mintimis ir įspūdžiais apie jo paskutinį apsilankymą kino teatre, kuris, tiesą sakant, nebuvo labai malonus. Visa tai J. J. Abramsas išsakė per konferenciją, vykusią Milkeno Institute. Anot J. J. Abramso: „yra vienas kino teatrų tinklas, kuris nekenčia filmų, esu tuo įsitikinęs. Tu ten ateini. Jie dėl kažko ant tavęs supykę. Ten šalta. Muzika negroja. Šviesos užgęsta tik tada, kai filmas prasideda, nėra jokios įžangos. Kėdės nepatogios. Tu esi tikras, kad kažkas stovi priešais projektorių. Dar daugiau – didžioji šios publikos dalis savo namuose turi geresnius televizorius, nei kino teatro ekranas“. Skamba nelabai viliojančiai, tiesa? Vis tik reikia pridurti, kad tokių karčių žodžių iš režisieriaus lūpų susilaukė ne visi kino teatrai apskritai, o konkretus kino teatras, esantis jo žmonos gimtajame mieste, Meino valstijoje.

Taip pradėjęs J. J. Abramsas pranašauja, kad premjerinių filmų sinchroniškas pasirodymas kino salėse ir VOD (peržiūra pagal pageidavimą) platformose yra neišvengiamas, be to, tai lems kino teatrų salių išnykimą. J. J. Abramso manymu, kino teatrų neturėtų stebinti tai, kad ilgainiui žiūrovai mieliau rinksis filmo peržiūrą namie, nei kino teatre. „Aš suprantu ekonomines šio aspekto realijas, ir nieko čia nepadarysi . Kita vertus, jei jų teikiama paslauga nėra verta žmonių laiko, tai gal geriau iš viso nekvieskite žiūrovų į kino teatrus, kad jiems nereikėtų išgyventi tokio tipo potyrių. Žmonės nori žiūrėti filmus, tačiau ne visada gali patekti į kino teatrus. Panašu, kad filmai neišvengiamai turės būti prieinami VOD platformose“, – kalbėjo režisierius.

Išsakydamas savo požiūrį J. J. Abramsas pataikė tiesiai į dešimtuką, kadangi šiuo metu artėjant Kanų kino festivaliui netyla panašios diskusijos apie tai, kad „Netflix“ platformoje rodomi filmai yra atrinkti į pagrindinę konkursinę programą.

Galima pridėti, kad J. J. Abramsas yra vienas iš kino partizanų, prisidedančių prie „Peržiūrų kambario“ (angl. „The Screening Room“) projekto. „Peržiūrų kambarys“ suteikia galimybę pažiūrėti naujausias kino premjeras (50 JAV dolerių už filmą, kurį galima pažiūrėti per 48 valandas, plius 150 JAV dolerių abonementas). Kiti šio projekto dalyviai – Peteris Jacksonas, Martinas Scorsese ir Stevenas Spielbergas, tačiau James‘as Cameronas ir Christopheris Nolanas tam priešinasi.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles