Išleistas filmo „Artemidas Faulas“ anonsas

Viena iš kino stadijos „Disney“ populiarumo priežasčių – tai gebėjimas literatūrines istorijas paversti filmais, tačiau jos dar niekada neatrodė taip, kaip naujausioji. Po keletą metų trukusio kūrybinio proceso, populiari knyga „Artemidas Faulas“ pagaliau yra pakeliui į kino teatrus filmo formatu ir dabar turime galimybę pirmą kartą pažvelgti į berniuką genijų ir fėjų pasaulį, pirmajame filmo „Artemidas Faulas“ (angl. „Artemis Fowl“) anonse.

Filmo anonse neparodoma labai daug siužeto, jis trunka trumpiau nei dvi minutes ir jeigu jūs nesate pažįstami su knygomis, pagal kurias ir suskurtas filmas, tokiu atveju visa tai, ką matote anonse, jums tikriausiai nesuteikia aiškumo. Bet visgi, tai, ką matome, atrodo gan įspūdingai. Senutė, kuri pasiverčia į jauną moterį ir pakyla lyg su sparnais, sprogimai ir kažkas, kovojantis su lanku ir strėlėmis. Nors matomi epizodai neatrodo tarpusavyje susiję, tačiau panašu, kad anonsas savo paskirtį atlieka ir sukelia norą pamatyti daugiau. Anonsas išdėstytas taip, kaip ir daugumos filmų, sukurtų pagal fantastinius romanus: be mūsiškio, egzistuoja dar ir kitas pasaulis, kuris yra užslėptas. Kol pirmame anonse neatskleista, kuo ji specifinis, neskaitant to, kad parodoma ore sklandanti moteris, tai yra fėjų pasaulis. Filmo siužeto aprašyme, kuris pasirodė kartu su anonsu rašoma, kad Artemidas Faulas, dvylikametis nusikaltimų genijus, stoja į kovą su naujai atrastu pasauliu, kuris galbūt yra atsakingas už jo tėvo dingimą. Tie, kurie jau pažįstami su šios istorijos knygomis supras, kad to pirmojoje knygoje nebuvo. Artemido tėvo dingimas buvo pagrindinė tema antrojoje knygoje, todėl įmanoma, kad filmas susidės iš dviejų knygų istorijos.

Filme „Artemidas Faulas“, kaip ir pirmojoje knygoje, taip pat turėtų būti pabrėžta, kad mūšis tarp Artemido ir fėjų įsiplieskia dėl to, kad jį pradeda pats Artemidas. Nors jis ir yra pagrindinis knygos veikėjas, tačiau jis nėra visai geras vaikinas. Jis ne šiaip sau vadinamas „nusikaltimų genijumi“. Pagrindinis Artemido tikslas – sugrąžinti prarastą šeimos garbę, o žinodamas apie fėjų pasaulio turtus, Artemidas tai mato kaip vienintelį būdą sugrąžinti savo šeimą į reikiamą kelią. Iš esmės, tai apiplėšimo istorija. Tik su magija. Tačiau panašu, kad filmo aprašymas Artemidą stato į daugiau žiūrovų palankumo galinčią gauti pusę, tad iškart kyla klausimas, kiek daug originali istorija bus pakeista filme? Kai kuriama knygos adaptacija kinui, istorija visada šiek tiek keičiasi, tačiau čia, panašu, sulauksime gan kardinalių pokyčių.

Žinoma, net jeigu filmas ir skirsis nuo knygų, tai dar nereiškia, kad jis bus blogas. O su tokiais aktoriais kaip Judi Dench, Joshas Gadas ir režisieriaus kėdę užėmusiu Kennethu Branaghu, tikriausiai galime tikėtis ne tik geros istorijos, tačiau ir dar vieno „Disney“ hito. O tai sužinosime jau 2019 m. vasarą.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Tomas / 2018 lapkričio 28

    Man tai snipu vaikucius primena traileris… Vaikams kaip tik filmas.