Žiūrėk filmus legaliai. Nežinai kas legalu? Dabar gali lengvai tai sužinoti

Žiūrėk filmus legaliai. Nežinai kas legalu? Dabar gali lengvai tai sužinoti

Interneto vartotojams sunku suprasti, kurios platformos filmus rodo legaliai, kurios piratinės, ką daryti, kad nepažeistų kino kompanijų teisių ir jaustųsi saugūs naršydami internete ir naudodamiesi jo turiniu.

INAC (www.inac.lt) paruošėme įrankį visiems interneto vartotojams, kuris leis lengvai patikrinti, ar norimas žiūrėti filmas yra legalus. Užtenka užeiti į ziureklegaliai.lt ir įvesti norimo žiūrėti filmo nuorodą. Sistema pateiks jums atsakymą, ar jūsų norimas žiūrėti filmas paskelbtas teisėtai, ar šio filmo nežiūrėti, nes pažeisite autorių ir kino kompanijų teises.

Mes sukaupėme tūkstančių neteisėtai viešai internete skelbiančių tinklalapių duomenų bazę. Taip pat turime teisėtai platinančių internete kūrinių duomenų bazę. Todėl atėjo laikas, kuomet jums galime patarti, kaip naudotis išimtinai legaliu turiniu internete.

Iniciatyvos dalyviai kviečia vartotojus naudotis legaliu turiniu ir pabrėžia naudojimosi legaliomis interneto platformomis paprastumą.

Kiekvienam interneto vartotojui, naudojančiam teisėtas filmų peržiūrų platformas nuoširdžiai dėkoja Lietuvos prodiuseriai, kino platinimo kompanijos ir mes – INAC!

INAC skaičiavimais, filmų, muzikos ir knygų vagysčių naudojantis internetu mastas Lietuvoje išties yra bauginantis. Kuomet pasaulyje nelegaliai intelektinį turinį platinančių tinklapių daroma žala per metus siekia 461 mlrd. JAV dolerių, Lietuvoje žala viršija 2,1 mlrd. eurų – tai yra ženkli visos rinkos dalis.

Apsilankykite www.ziureklegaliai.lt, įveskite norimo žiūrėti filmo nuorodą ir sužinosite, ar naudojatės legaliu turiniu internete.

Projekto partneriai– Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, BuvauKine portalas, Multikino kino teatras.

2018 11 03 INAC.LT

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. As / 2018 gruodžio 12

    Yra didele problema su filmais Lietuvoje. Nera normaliu, legaliu platformu kuriuose galima pasiziureti naujus filmus ar serialus. Zmones nenori laukti metais kol pamatys per kur nors legaliai nauja seriala ar filma. Dabartines filmu platformos, kurios siulomos Lietuvoje turi maza pasiula, daznai filmai seni. Su serialais is vis liudni reikalai… Daugumos populiariu serialu nepamatysi Lietuvoje. Per TV filmus ar serialus naujus parodo retai. Eiliniam lietuviui pirkti kiekviena karta DVD ar BD diska yra prabanga, o ka kalbeti apie studenta ar moksleivi… Paziureti kine kiekviena filma norima irgi nera pigus dalykas. Uzsienio platformos kaip netflix irgi Lietuvos rinkai yra stipriai apkarpytos turiniu… Gaunasi kad visa si situacija tik ir stumia lietuvi i nepatogia situacija naudotis piratinemis paslaugomis… Nes kainos dideles lyginti su pajamomis ir pasiula itin maza. Muzika irgi turejo tokia pat situacija bet atsirado platformos kurios siulo visa muzika pasiklausyti legaliai ir uz prieinama kaina, ir nebera prasmes zmonems piratauti. Valdzia tau sako nepiratauk, o lietuvis neturi pasirinkimo legalaus.