Broliai Coenai gina „Netflix“ politiką

Broliai Coenai gina „Netflix“ politiką

Interneto transliacijų platformoje „Netflix“ pasirodžius jų naujausiam darbui – antologiniam vesternui „Baladė apie Busterį Skragsą“ (angl. „The Ballad of Buster Scraggs“), režisieriai broliai Joelis ir Ethanas davė interviu „LA Times“, kuriame, be kita ko, pasisakė ir aktualios polemikos, susijusios su internetinėmis transliacijomis, klausimais. Minėtame interviu savo bendradarbiavimą su „Netflix“ jie aiškina taip: „[„Netflix‘o“ žmonės] užsiima ir investuoja pinigus į filmus, kurie nėra nei „Marvel“ komiksų ekranizacijos, nei filmų serijos – tai yra ne tuo, ką šiuo metu daro kino studijos. Mes negalime to iš jų atimti“.

Jie taip pat pasisakė ir dėl internetinių transliacijų platformų politikos, dėl kurios filmai nerodomi kino teatruose ir taip praranda galimybę varžytis dėl apdovanojimų. Konkrečiai su šia problema susiduria Alfonso Cuaróno režisuota  juosta „Roma“ ir naujausias J. ir E. Coenų kūrinys „Baladė apie Busterį Skragsą“.

„Nesutariame [šiuo klausimu] kaip ir visas pasaulis. Sakytume, kad gerai, jog žmonės eina žiūrėti filmų į kino teatrus… O paskui grįžtam namo ir galim juos vėl pasižiūrėti per televizorių!“, paaiškino E. Coenas.

Jo brolis pridėjo: „Iš tiesų: „O, reklaminis filmas!“. Keista, tačiau Holivudas kaip niekas kitas yra atsakingas [už situaciją], visų pirma už tai, kas vyksta su režisieriais. Štai ką jie daro: jie duoda visų savo išleistų filmų DVD, taigi, užuot ėję į kino teatrus tokie tinginiai kaip mes tiesiog pažiūrime juos per savo aparatūrą“.

Be to, abudu scenaristai, prodiuseriai ir režisieriai  atskleidė, kad jų filmai nemenkos sėkmės sulaukė išleisti video formatu – taigi, mažuosiuose ekranuose, kadangi daugybė jų filmų tapo klasikiniais visų pirma dėl to, kad sinefilų buvo atrasti mažuosiuose ekranuose, net jei tie filmai jų kino teatruose ir nebuvo rodomi.

„Basteris Skragsas“ buvo pristatomas kaip televizijos šou, ką broliai iš karto paneigė, pažymėdami, kad jie visada galvojo apie antologinį filmą. Paklausti apie serialų kūrimą, jie paaiškino, kad miniserialo formatas jiems nesukeltų problemų, tačiau suabejojo dėl „tinklinių“ serialų, pavyzdžiui, tokių, kaip „Didžiojo sprogimo teorija“ (angl. „Big Bang Theory“).

„Kalbant apie serialus, tai, ko nesuprantu, ir, aš manau, tai, kas sudėtinga mums abiem, yra tai, kad filmas turi pradžią, vidurį ir pabaigą. Tačiau istorijos su atvira pabaiga turi pradžią, vidurį, bet paskui gali būti nutampytos iki begalybės. Iš tiesų jos neturi pabaigos. Ir taip mąstyti istorijos kontekste yra labai keista, lyginant su tuo, kaip mes viską įsivaizduojam“, pasakojo J. Coenas.

Antologinis filmas „Baladė apie Busterį Skragsą“ „Netflix“ tinkle prieinama nuo lapkričio 16 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles