Į Oskarus Bulgarija pretenduoja su filmu „Nevykėliai“

Į Oskarus Bulgarija pretenduoja su filmu „Nevykėliai“

Nuo tada, kai Bulgarija pradėjo teikti savo kandidatus į Oskarą geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje – t. y., nuo 1972 m., arčiausiai apdovanojimo ši šalis atsidūrė 2010 m., kai Stephano Komandarevo režisuota juosta „Pasaulis yra didelis, o išsigelbėjimas slypi už kampo“ (bulg. „Svetat e golyam i spasenie debne otvsyakade“) pateko į trumpąjį kandidatų sąrašą, iš kurio renkami penki nominantai. Tačiau Bulgarija nenuleidžia rankų ir dėl ateinančių metų apdovanojimo šioje kategorijoje ruošiasi kovoti su Ivaylo Hristovo jau dabar pripažinimo sulaukusiu filmu „Nevykėliai“ (bulg. „Karatsi“).

Atrankos komisija, sudaryta iš aštuonių Bulgarijos nacionalinio kinematografijos centro narių pirmadienį paskelbė savo sprendimą. „Nevykėliai“, surinkę 19 balų, aplenkė Svetlos Tsotsorkovos dramą „Troškulys“ (bulg. „Jajda“), likusią su 17 balų ir Dimitaro Kotzevo juostą „Beždžionė“ (angl. „Monkey“), kuriai komisija skyrė 6 balus.

„Nevykėliai‘ pasakoja apie keturis jaunuolius: Eleną (akt. Elena Telbis), Koko (akt. Ovanes Torosyan), Patso (akt. Plamen Dimov) ir Gošo (akt. Georgi Gotsin) – nedidelio provincijos miestelio gimnazistus. Juos visus vienija įsitikinimas, kad yra nevykėliai. Tad kai į paskelbiama žinia, kad į jų gyvenamą dievo užmirštą miestelį atvyksta žymi roko grupė, jiems tenka įveikti iki šiol nepatirtų iššūkių.

„Nevykėliai“ buvo pristatyti 2015 birželį Maskvos kino festivalio konkursinėje programoje, kur pelnė pirmąjį apdovanojimą – Auksinį Georgijų už geriausią filmą. Vėliau šis filmas buvo ne kartą rodomas įvairiuose festivaliuose, neaplenkiant ir Sofijos kino festivalio.

Per paskutinį dešimtmetį Bulgarija Oskarams teikė Viktoro Chouchkovo romantinę dramą „Tilt“ (2011 m.), Valeri Yordanovo ir Ivano Vladimirovo veiksmo ir nuotykių dramą „Sportbačiai“ (bulg. „Kecove“, 2011 m., teiktas 2013 m.), Emilio Hristovo komišką draminį trilerį „Chameleono spalvos“ (bulg. „Cvetat na hameleona“, 2012 m., teiktas 2014 m.), Ivano Nitchevo dramą „Bulgarijos rapsodija“ (angl. „Bulgaran Rhapsody“, 2014 m., teiktas 2015 m.) ir Stephano Komandarevo dramą „Nuosprendis“ (bulg. „Sadilishteto“, 2014 m. teiktas 2016 m.).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles