Guillermo Del Toro paskirtas Venecijos kino festivalio žiuri prezidentu

Guillermo Del Toro paskirtas Venecijos kino festivalio žiuri prezidentu

Panašu, kad Meksikos režisierių Guillermo Del Toro užsupusi sėkmės banga dar nežada leistis žemyn: jis pakviestas būti žiuri prezidentu Venecijos kino festivalyje, vyksiančiame rugpjūčio 29 – rugsėjo 8 dienomis. Tame pačiame, kuris pernai jam įteikė pagrindinį apdovanojimą – Auksinį liūtą – už „Vandens formą“ (angl. „The Shape of Water“). Tad šiemet režisieriui teks garbė pačiam vadovauti žiuri komisijai, rinksiančiai naująjį nugalėtoją. „Šios pareigos yra didžiulė garbė ir atsakomybė, kurias priimu su pagarba ir dėkingumu. Venecijos kino festivalis yra langas į pasaulinį kiną ir galimybė švęsti jo galią ir kultūrinę svarbą“, – sako jis.

Festivalio direktorius Alberto Barbera paskelbdamas apie Guillermo Del Toro paskyrimą žiuri prezidentu, atsiliepia taip: „Jis įžvelgia dosnumą, meilę filmų dabarčiai ir ateičiai, aistrą kinui, įžiebiančiam emocijas, paveikiančiam žmones ir tuo pačiu –  priverčiančiam juos susimąstyti. Dėl savo gyvybingos vaizduotės, neįprasto jautrumo ir pasitikėjimo vaizdo galia, jis sukurė fantastišką visatą, kurioje kartu egzistuoti gali meilė ir baimė, o branginama įvairovė yra pagrindinė vertybė. Esame patenkinti ir pagerbti, kad jis sutiko vadovauti 75-ojo Venecijos kino festivalio žiuri, apšvietęs jį praėjusiais metais akinamu „Vandens formos“ grožiu. Jis bus genialus, smalsus ir entuziastingas prezidentas“.

G. Del Toro šiame Italijoje vykstančiame festivalyje pirmą kartą dalyvavo 1997 m., pristatydamas filmą „Mimikrija“ (angl. „Mimic“). Vėliau, 2006 m. grįžo į 63-ąjį festivalį kaip žiuri narys programoje, skiriančioje Luigi de Laurentiis apdovanojimą debiutiniam filmui.

Žiuri nario kėdę režisierius išbandė ir 2015 m. Kanų kino festivalyje. Tais pačiais metais Venecijos kino festivalio žiuri vadovavo jo bendražygis Alfonso Cuaron – tas pats, kuris pora metų anksčiau visus žiūrėjimo reitingus (ir duris į festivalio kino teatro salę „Lido’s Sala Darsena“)  mušė filmu „Gravitacija“ (angl. „Gravity“). Pastarieji keleri metai parodė, kad šis Venecijoje vykstantis festivalis tampa vis svarbesne „žaidimų aikštele“ pradedant filmų apdovanojimų sezoną.

Tokį sezoną pernai pradėjo ir „Vandens forma“, po debiuto (ir pergalės) šiame festivalyje nesustojusi rinkti apdovanojimų: „Auksinis gaublys“ geriausiam režisieriui, „Kritikų pasirinkimas“ geriausiam režisieriui ir geriausiam filmui, ir dar bent 238 nominacijos ir 84 apdovanojimai. Ir panašu, kad tai dar ne pabaiga: kitą savaitę artėja „Britų akademijos kino apdovanojimai“, kuriuose juosta nominuota 14-oje kategorijų. O jei šių skaičių dar per mažai, nepamirškim ir kovą vyksiančių „Oskarų“ apdovanojimų, kuriuose filmo pavadinimas linksniuojamas dar bent 13-oje kategorijų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles