„Galaktikos sergėtojai 2“ bus filmuojami su ypatingo ryškumo kamera

„Galaktikos sergėtojai 2“ bus filmuojami su ypatingo ryškumo kamera

Quentinas Tarantino paskutinėmis savaitėmis internete buvo girdimas ne tiek dėl to, kad kine buvo pradėtas rodyti naujausias jo filmas „Grėsmingasis aštuonetas“ (angl. „The Hateful Eight“), bet dėl to, kad jis buvo nufilmuotas naudojant 70mm dydžio juostą, kuri yra neeilinė retenybė Holivude, jau seniai pamilusiame skaitmenines technologijas. Vis daugėja nuomonių, kad gaivinti mirštančias technologijas, kurias filmuojant yra pasitelkiamos kino juostos, neapsimoka ir labiau verta telkti dėmesį į skaitmeninių technologijų vystymą, ką nusprendė daryti „Marvel“ studija.

2014 metų filmo „Galaktikos sergėtojai“ (angl. „Guardians of the Galaxy“) režisierius Jamesas Gunnas šią savaitę pranešė, kad antroji didelio populiarumo sulaukusio filmo dalis bus filmuojama su dar niekur nenaudotomis itin aukštos raiškos kameromis. Režisierius filme naudos kompanijos RED gaminamas „Weapon“ kameras, filmuojančiomis net 8K raiška. Anksčiau RED gamino kameras, kurių raiška buvo vos 6K.

Tokia skaitmeninė raiška didžiuosiuose ekranuose dar nebuvo matyta, tačiau pilnos jos galios žiūrovai veikiausiai nepatirs. Pasaulyje yra mažai projektorių, galinčių transliuoti tokią raišką, ir siekiant pamatyti visą jos ryškumą reikėtų kur kas didesnių ekranų nei įprasta. Įprastiniai projektoriai kinuose vaizdą transliuoja 2K arba 4K (dar vadinama Ultra HD) raiška.

Visgi J. Gunnas turėjo rimtų argumentų filmuoti su tokio galingumo kamera, teigdamas, kad ja nufilmuoti vaizdai net ir 4K formate bus kur kas ryškesni ir turės daugiau detalių, o 8K vaizdai taip pat leis kurti dar gražesnius kompiuterinius efektus.

Visu tuo galėsime įsitikinti 2017 metų vasarą, kuomet kino teatruose pasirodys „Galaktikos sergėtojai 2“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles