FTB atsekė, iš kur buvo nutekintas „Grėsmingasis aštuonetas“

FTB atsekė, iš kur buvo nutekintas „Grėsmingasis aštuonetas“

Kai internete pasirodė ne vieno į Oskarus pretenduojančio metų filmo piratinės versijos, visi filmų kūrėjai ir juos atstovaujančios studijos baisiai pasipiktino. Tačiau tik režisierius Quentinas Tarantino ir su juo dirbanti studija „Weinstein Co.“ ėmėsi rimtų nutekintojų paieškų. Tam jie kreipės į Federalinį Tyrimų Biurą. Po kelias dienas trukusių internetinių piratų paieškų buvo pasirodę kalbos, jog nutekintojas yra kažkoks labai aukštai Holivude esantis asmuo. Dabar federaliniai tyrėjai pasiekė kraštinį tašką, o jei tiksliau – pirmąjį kompiuterį, iš kurio į plačius interneto vandenis ir pateko „Grėsmingasis aštuonetas“ (angl. „The Hateful Eight“).

Kaip teigiama „Variety“ paskelbtame straipsnyje, filmas iškeliavo iš tikrai svarbaus asmens kompiuterio. Tai – prodiuserinės kompanijos „Alcon Entertainment“ direktoriaus ir jau šį savaitgalį kinus pasieksiančio „Lūžio taško“ (angl. „Point Break“) prodiuserio Andrew Kosove darbo įrankis. Pats vyras šiuos kaltinimus neigia. „Piratinė „Grėsmingojo aštuonetas“ versija, kurią gavau į „Alcon Entertainment“ kompiuterį, niekada manęs tiesiogiai nepasiekė ir aš net nežinojau, kad ji buvo atsiųsta. Padėsime FTB atlikti tyrimą ir patys atliksime vidinį tyrimą, kad žinotume, kas nutiko. Piratavimas kenkia visai mūsų industrijai ir kaip kino kūrėjai, mes neatleisime už tokį nelegalų ir bjaurų elgesį“, – teigė A. Kosove.

Piratinės „Grėsmingojo aštuonetas“ ir „Hju Glaso legendos“, kurtos studijos „20th Century Fox“, versijos internete pasirodė dar pirmadienį. Kartu su jais internete atsidūrė ir kitų studijų darbai, pretenduojantys į Oskarus. Filmai pasirodė internete po to, kai buvo išsiuntinėti Oskarų įvertinimui. Jie turėjo pasiekti tik JAV kino meno ir mokslo akademijos balsuotojus. Akivaizdu, kad viskas pakrypo kitaip. Federalinio tyrimų biuro agentai atsekė kopijas būtent iki A. Kosove kompiuterio būtent dėl vandens ženklų, kurie matomi piratinėse versijose.

Nepaisant visko, atsakomybę už filmų nutekinimą prisiėmė piratavimo programišių grupuotė HIVE-CM8. Iškart po paviešinimo jie paskelbė: „DVDScreener 1 iš 40. Paviešinsime juos visus, bet pradėjome nuo karščiausio šių metų pavadinimo. Kiti filmai jau greitai bus paviešinti.“

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Sinefil / 2015 gruodžio 26

    ne Hju Glasso istorija o Revenant

  2. Vainius Eiva / 2015 gruodžio 26

    „Hju Glaso legenda“ yra lietuviškas „The Revenant“ pavadinimas.