Filmų „Koko“ ir „Žaislų istorija 3“ režisierius Lee Unkrichas palieka „Pixar“

Filmų „Koko“ ir „Žaislų istorija 3“ režisierius Lee Unkrichas palieka „Pixar“

Lee Unkrichas, pelnęs „Oskaro“ apdovanojimus už animacinius filmus „Žaislų istorija 3“ (angl. „Toy Story 3“) ir „Koko“ (angl. „Coco“) po 25-erių metų palieka kino studiją „Pixar Animation“ tam, kad galėtų daugiau laiko praleisti su savo šeima.

L. Unkrichas prie „Pixar“ prisijungė 1994 m., kai dirbo redaktoriaus asistentu televizijoje su serialais „Silk Stalkings” ir „Atskalūnas“ (angl. „Renegade“). Kaip redaktorius jis dirbo su pirmąja, 1995 m. pasirodžiusia „Žaislų istorijos“ dalimi, bendrai režisavo šio animacinio filmo tęsinį, taip pat prisidėjo prie filmų „Monstrų biuras“ (angl. „Monsters Inc.“) ir „Žuviukas Nemo“ (angl. „Finding Nemo“). Kaip solo režisierius L. Unkrichas sužibėjo 2010 m. su filmu „Žaislų istorija 3“ ir „Oskaro“ nominaciją už geriausią adaptuotą scenarijų pasidalijo kartu su animatoriumi ir vienu iš „Pixar“ įkūrėjų Johnu Lasseteriu ir režisieriumi Andrew Stantonu.

Dar penktadienį režisierius pranešė savo sprendimą kino studijos „Pixar“ darbuotojams: „Aš išeinu ne tam, kad kurčiau filmus kitoje studijoje; vietoje to, aš tikiuosi, kad praleisiu daugiau man taip reikalingo laiko su savo šeima ir tęsiu jau senokai primirštus pomėgius,“ – kalbėjo L. Unkrichas. Vienas iš „Pixar“ įkūrėjų J. Lasseteris iš kompanijos išėjo 2017 m. pabaigoje dėl kaltinimų seksualiniu priekabiavimu ir kiek anksčiau šį mėnesį buvo nusamdytas kino kompanijos „Skydance Animation“. Peteris Docteris, kuris po J. Lasserterio atsistatydinimo eina vyriausiojo kūrybos vadovo pareigas, pasiūlė pagerbti L. Unkricho išėjimą.

„Lee atsirado „Pixar“, kai mes kūrėme „Žaislų istoriją“ ir nuo tada jis turėjo didžiulę įtaką naujiems kompanijos filmams. Jis tiesiog mokė mus, naujokus filmų kūrėjus apie pastatymą, kompoziciją ir montavimą,“ – apie režisieriaus darbą kompanijoje kalbėjo P. Docteris. „Jo gebėjimai ir profesionalus, kaip redaktoriaus ir bendraautoriaus meistriškumas, tapo pagrindine aukštos mūsų filmų kūrimo kokybės priežastimi, o kai Lee nusprendė režisuoti, jo sugebėjimas pateikti gilų humorą ir emocijas leido jam sukurti stipriausius animacinius filmus, kokius tik esame sukūrę.“ – režisieriaus pasiekimais džiaugėsi P. Docteris.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles