Prasidėjo bendro lietuvių ir airių filmo „Pilis“ baigiamieji darbai

Prasidėjo bendro lietuvių ir airių filmo „Pilis“ baigiamieji darbai

Po sėkmingo debiutinio filmo – bendro lietuvių ir rumunų projekto „Ar tu mane myli“ (angl. „Together for Ever“), režisierė Lina Lužytė baigia dėlioti paskutinius taškus savo naujame kūrinyje „Pilis“ (angl. „The Castle“).

Juosta, kuriai scenarijų rašė pati režisierė, buvo filmuojama anglų ir lietuvių kalbomis. Filmo, kurio veiksmas plėtosis Dubline, centre atsiduria trijų kartų personažai: trylikametė lietuvė Monika (kurią vaidina debiutuojanti aktorė Barbora Bareikytė), jos mama Jolanta (akt. Gabija Jaraminaitė, neseniai pasirodžiusi Mariaus Markevičiaus režisuotoje juostoje „Tarp pilkų debesų“) ir nuo demencijos kenčianti bei nuolatinės priežiūros reikalaujanti močiutė (kino ir teatro veteranė Jūratė Onaitytė). Monika svajoja tapti žymia dainininke ir mano, kad koncertas Pilyje – tai jos viso gyvenimo šansas. Kadaise buvusi profesionali pianistė Jolanta, dabar dirbanti žuvų fabrike, skeptiškai vertina dukros užsidegimą ir neskuba jo palaikyti – ji parduoda Monikos sintezatorių ir uždraudžia dalyvauti koncerte. Nepaisant to, toks jos sprendimas nesustabdo Monikos, kuri sugalvoja planą, kaip gauti 100 eurų, reikalingų sintezatoriaus nuomai. Tačiau susidūrusiai su sunkumais Monikai nieko kito nelieka, kaip tik pagrobti savo pačios močiutę ir iš mamos pareikalauti išpirkos.

Projektą, kurio biudžetas siekia 1,4 mln. eurų iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, „Screen Ireland“ ir Airijos visuomeninis transliuotojas „RTÉ“. Juosta buvo filmuojama Vilniuje ir dubline pernai liepą ir rugpjūtį. „Pilis“ tarptautiniam platinimui bus parengta jau šį pavasarį.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles