„Disney“ uždaro „Ledynmečio“ serijos įkūrėją „Blue Sky Studios“

„Disney“ uždaro „Ledynmečio“ serijos įkūrėją „Blue Sky Studios“

Užkritę finansiniai sunkumai pandemijos metu verčia net ir didžiausias filmų studijas mažinti išlaidas ir apkarpyti savo darbo jėgą. „Disney“ spredimu nuo balandžio visiškai užsidarys „Blue Sky Studios“, kuri per daugiau nei dvidešimt metų kūrė tokius populiarius animacinius filmus kaip „Robotai“ (angl. „Robots“), abi „Rio“ dalys ir žinomiausias jų darbas – „Ledynmečio“ (angl. „Ice Age“) serija.

Didžiąją gyvavimo dalį „Blue Sky Studios“ priklausė „20th Century Fox“, tačiau po 2018 m. įvykusio didžiojo susijungimo ši studija tapo „Disney“ nuosavybe. Jų rankose „Blue Sky Studios“ dar spėjo 2019 m. išleisti, kaip dabar paaiškėjo, paskutinį animacinį filmą „Užsimaskavę šnipai“ (angl. „Spies in Disguise“) su Willu Smithu bei Tomu Hollandu. Nors buvo tikėtasi šiuo filmu pradėti naują seriją, finansiniai rezultatai netenkino ir šio plano buvo atsisakyta. Tuo tarpu jų naujas animacinis filmas „Nimona“, kurio premjera buvo numatyta 2022 m. pradžioje, paaiškėjus, kad studija uždaroma, visai atšaukiamas.

Šis skaudus sprendimas paveikė apie 450 darbuotojų kurie konsultuosis su „Disney“ dėl kitų atvirų darbo vietų. Kadangi niekas daugiau neperėmė „Blue Sky Studios“ nuosavybės, „Disney“ pasilieka visą jų filmoteką, kuri yra prieinama internetinėje platformoje. Ir žinoma, „Disney“ nebūtų „Disney“, jei taip paprastai atsisakytų to, kas populiaru ir gali atnešti pelną – jau dabar paskelbtas naujas šalutinis „Ledynmečio“ projektas, kuris turėtų pasirodyti 2022 m.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles