O kas, jeigu ją perkeltume? LRT eteryje – „Nova Lituania“

Vasario 16-ąją LRT TELEVIZIJA žiūrovams dovanoja ilgai lauktą premjerą – ironišką Karolio Kaupinio juostą „Nova Lituania“, įvertintą net šešiomis „Sidabrinėmis gervėmis“.

Filmą, šiais metais tapusį Lietuvos pretendentu siekti „Oskaro“, LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys Valstybės atkūrimo dieną, 18.30 val. Juosta nukels į tarpukario Kauną, kuriame profesoriaujančiam Feliksui Gruodžiui gimsta idėja: Lietuvą reikia gelbėti, tad kodėl to nepadarius šalį perkeliant į užjūrį, tolimąją Afriką? Profesoriui kilusia „atsarginės Lietuvos“ mintimi patiki šalies premjeras ir abu vyrai leidžiasi į gelbėjimo strategijų bei planų kūrimą, kurio fone byra F. Gruodžio santuoka.

Televizinės filmo premjeros belaukdama LRT prodiuserė, kino ekspertė Lolita Bytautaitė džiaugiasi, kad Lietuvos žiūrovai galės mėgautis išskirtinio kino vakaru: „Man šis filmas svarbus visomis prasmėmis. Pamenu jo ištakas,  pirmąjį scenarijų ir jo ilgą, nuoseklų gimimą. Jaudinausi, bet tikėjau, kad jaunai komandai pavyks. Pavyko su kaupu ir atgarsiu. Džiugu, kad LRT patikėjo ir prisidėjo prie jo gimimo. Visus kviečiu Vasario 16-ąją mėgautis geru kinu, kurio niekada nebūna per daug.“

2020-aisiais Karolio Kaupinio juosta pelnė net šešias „Sidabrines gerves“, tarp kurių – ir apdovanojimas už 2020 metų geriausią ilgametražį vaidybinį filmą. Juosta taip pat buvo pripažinta geriausia Atėnų ir Rygos kino festivaliuose, pelnė specialų „Cineuropa“ apdovanojimą Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“, o K. Kaupinis buvo paskelbtas geriausiu režisieriumi Vokietijoje vykusiame „goEast“ kino festivalyje.

Tarptautinio pripažinimo sulaukusiame filme „Nova Lituania“ vaidmenis sukūrė puikiai pažįstami šalies aktoriai: Aleksas Kazanavičius, Vaidotas Martinaitis, Valentinas Masalskis, Rasa Samuolytė, Eglė Gabrėnaitė, Julius Žalakevičius. Visus juos LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys jau Vasario 16-ąją, 18.30 val.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles