„Disney“ planuoja pirkti „21st Century Fox“

„Disney“ planuoja pirkti „21st Century Fox“

Televizijos kanalas „CNBC“ praneša, jog „Disney“ planuoja įsigyti kompaniją „21st Century Fox“, kuri iki šiol priklausė verslininkui ir žiniasklaidos magnatui Rupertui Murdochui.

Pranešama, jog šiuo metu derybos yra sustojusios, tačiau abi pusės kalbėjosi pastarąsias kelias savaites. „21st Century Fox“ atstovai mano, jog kompanija nepajėgi toliau varžytis su kitais medijų gigantais. Tuo tarpu „Disney“ šiuo pirkiniu įgautų dar daugiau teisių į įvairią nuosavybę ir sukurtų naują galybę Holivude.

Jei kompanijos susijungtų, „Disney“  gautų teises į Iksmenus, Fantastiškąjį ketvertą, „Beždžionių planetos“ ir „Įsikūnijimo“ veikėjus. Pirmieji du ypač svarbūs kompanijai, kuriai priklauso teisės į daugelį „Marvel“ komiksų veikėjų. Jei iki šiol Ernis, Deadpool’as ar Nematoma moteris negalėjo pasirodyti kartu su Kapitonu Amerika ar Geležiniu žmogumi, tai gali greitai pasikeisti. „Marvel“ jau yra sutarusi su „Sony“ dėl Žmogaus-voro naudojimo savo filmuose, o šis sandoris po „Disney“ sparnu priglaustų praktiškai visus šios komiksų visatos veikėjus.

Tačiau „Disney“ neįsigys visko, kas priklauso kompanijai „21st Century Fox“. Studija neplanuoja įsigyti „Fox News“ naujienų kanalo ir vietinių žinių televizijų. Taip pat „Disney“ neplanuoja pirkti „Fox“ sporto kanalo, nes kompanijai jau priklauso vienas JAV sporto žiniasklaidos gigantas „ESPN“. Tačiau į sandorį turėtų būti įtraukti kabelinės televizijos kanalai „FX“ ir „National Geographic“.

Abi pusės kometarų apie derybas kol kas nepateikė.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles