Tomas Tykweris vadovaus 68-ojo Berlyno kino festivalio žiuri

Tomas Tykweris vadovaus 68-ojo Berlyno kino festivalio žiuri

Vokiečių režisierius ir scenaristas Tomas Tykweris, kuris, be kita ko, dar ir prodiusuoja savo filmus ir kuria jiems muziką, išrinktas kitais metais jau 68-ąjį kartą vyksiančio tarptautinio Berlyno kino festivalio žiuri pirmininku. Festvalis vyks 2018 m. vasario 15 – 25 dienomis.

T. Tykwerio pavardė tarptautinei  publikai yra neabejotinai viena žinomiausių iš šiuolaikinių Vokietijos kino kūrėjų, nuo 1998 m., kai ekranuose pasirodė jo filmas „Bėk, Lola, bėk“ (vok. „Lola rennt“). Po šio pasirodė jo režisuota mistinė romantinė drama „Princesė ir karžygys“ (vok. „Der Krieger und die Kaiserin“). 2002 m. T. Tykweris režisavo savo pirmą anglakalbį filmą „Dangus“ (angl. „Heaven“), kuriame vaidino australė Cate Blanchett, o scenarijų rašė lenkas Krzystofas Kieslowskis. 2006 m. jis režisavo episodą antologijoje „Myliu tave, Paryžiau“ (pranc. „Paris, je t‘aime“) bei į kino ekranus perkėlė Patricko Süskindo bestselerį „Kvepalai. Vieno žudiko istorija“ (angl. „Perfume: The Story of a Murderer“). 2009 m. jis pristatė kriminalinę veiksmo dramą „International“ su Cliwe‘u Owenu, režisavo segmentą kitoje antologijoje „Vokietija 09 – 13 trumpų filmų apie valstybės būklę“ (vok. „Deutschland 09 – 13 kurze Filme zur Lage der Nation“). 2010 m. pasirodė jo komiška romantinė drama itin lakonišku pavadinimu „3“, kuri T. Tykweriui atnešė Vokietijos kino apdovanojimą Lolą geriausio režsieriaus kategorijoje. 2012 m. T. Tykweris kartu su Wachowski duetu režisavo mistinę veiksmo dramą „Debesų žemėlapis“ (angl. „Cloud Atlas“), bei kūrė įspūdingą šio filmo garso takelį. Galiausiai 2016 m. dar kartą dirbo su Tomu Hanksu – šį kartą komisškoje romantinėje dramoje „Holograma karaliui“ (angl. „A Hologram for the King“).

Šiuo metu iš Vupertalio kilęs režisierius darbuojasi prie televizijos serialų – vokiško kriminalinio draminio trilerio „Babilonas Berlynas“ (vok. „Babylon Berlin“) ir „Netflix“ tinklo kuriamos mokslinės fantastikos mistinės dramos „Aštuntas pojūtis“ (angl. „Sense8“), kuri ir vėl jį suvedė su „Matricos“ kūrėjomis (šiam serialui jis kuria ir muziką). Nuo 1994 m. T. Tykweris taip pat yra dar ir prodiuseris kompanijoje „X Filme Creative Pool“.

Anot Berlyno didelių renginių organizatoriaus Dietrio Kosslicko, „Tomas Tykweris yra vienas žymiausių vokiečių režisierių. Jis užsitikrino savo, kaip didžio sineasto, reputaciją tarptautinėje scenoje. Jo išskirtinis talentas ir jo atpažįstamas pojūtis naujovėms atsiskleidė plačiame jo filmų žanrų diapazone“.

Oats T. Tykweris Berlinalėje yra pristatęs šešis savo filmus: trumpametražius „Epilogą“ (vok. „Epilog“, 1992 m.) ir „Tiesą“ (angl. „True“, 2004 m.), antologiją „Vokietija 09 – 13 trumpų filmų apie valstybės būklę“, taipogi kolektyvinį darbą 0 televizijos dokumentinį filmą „Rosos vaikai“ (vok.  „Rosakinder“, 2013 m.), taip pat „Dangų“ ir „International“ – šiedu tapo festivalio atidarymo filmais. T. Tykweris, komentuodamas jam tekusią garbę tapti festivalio žiuri pirmininku, kalbėjo: „Berlinalė yra mano mėgstamiausias festivalis – čia aš esu namuose. Šis festivalis mane, kaip režisierių, palaikė nuo pačių pirmųjų filmų. Kartu mes išgyvenome nuostabią ir didingą istoriją“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles