Dėl siaubingų pirmųjų vertinimų „Universal“ studija siunčia kino teatrams patvarkytą „Cats“ filmo versiją

Dėl siaubingų pirmųjų vertinimų „Universal“ studija siunčia kino teatrams patvarkytą „Cats“ filmo versiją

Žodyne neužtenka vaizdingų žodžių aprašyti koks nepakartojamas, keistas ir košmariškas įvykis yra šį penktadienį Lietuvoje pasirodysiantis „Cats“ filmas. Režisierius Tomas Hooperis, sėkmingai pradėjęs šį dešimtmetį su Oskarų laimėtojais „Karaliaus kalba“ (angl. „The King‘s Speech“) bei „Vargdieniai“ (pranc. „Les Misérables“), užbaigia jį su populiaraus Brodvėjaus miuziklo adaptacija, kuri gali tapti viena didžiausių finansinių nesėkmių kino istorijoje.

Praeitą penktadienį pasaulyje debiutavęs „Cats“ filmas iškart sulaukė tragiškų atsiliepimų. Šmaikščios kritikų apžvalgos buvo iki kraštų pripildytos nuo juokelių apie kates iki filosofiškų klausimų apie egzistavimo prasmę stebint šokančius kačių ir žmonių hibridus. Bendra nuomonė yra ta, kad „Cats“ yra toks siaubingas ir absurdiškas, kad tiesiog reikia jį pamatyti, kad tuo patikėtum. Tačiau publika nerizikavo – kainavęs virš 100 milijonų dolerių ir dar tiek pat išleidęs marketingui, filmas per pirmąjį savaitgalį surinko varganus šešis su pusę milijono.

Staigiai skubėdama tvarkyti situacijos, „Universal“ studija ėmėsi kino istorijoje dar nematyto sprendimo – kino teatrams pateikė pataisytą filmo versiją. Pasak kritikų bei žiūrovų, specialieji efektai vietomis buvo ne tik prasti, bet ir neužbaigti. Net ir pats režisierius T. Hooperis pripažino, kad prieš filmo premjerą jis dar krapštėsi prie kompiuterinių efektų. Vis dėlto, jo pastangų neužteko ir filmas atkeliavo su akivaizdžiomis skylėmis. Degant šio filmo reputacijai, „Cats“ buvo skubiai tvarkomas ir dabar, „Universal“ studijos paliepimu, per savaitgalį kino teatrai galės parsisiųsti geresnę versiją, o negalintiems to padaryti kitą ketvirtadienį bus atsiųsta fizinė kopija. Apie šį netikėtą sprendimą „Universal“ studija nekomentavo.

Tai nebūtų pirmas filmo patobulinimas. Pasirodžius pirmajam anonsui, „Cats“ iškart virto interneto pajuoka dėl šio filmo veikėjų – kraupių katžmogių mišrūnų. Kūrybinė komanda iš karto puolė tvarkyti kompiuterinius efektus ir su antru anonsu parodė šiek tiek labiau patvarkytus mišrūnus. Vis dėlto, po tragiško pirmojo įspūdžio vargu, ar patobulinti kompiuteriniai efektai privers žiūrovus apsilankyti kino salėje ir tikėtina, kad „Cats“ nuopuolio istorija dar tik prasideda.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles