Dėl nesutarto „Juodosios našlės“ išleidimo Scarlett Johansson su „Disney“ studija kovos teisme

Dėl nesutarto „Juodosios našlės“ išleidimo Scarlett Johansson su „Disney“ studija kovos teisme

Juodoji našlė paliko „Marvel“ visatą, tačiau Scarlett Johansson bendradarbiavimas su „Disney“ studija dar nesibaigė. Tiesą sakant, jis ką tik pasuko netikėta linkme, kuomet aktorė su advokatų komanda padavė studiją į teismą. Šio sprendimo priežastis – „Juodosios našlės“ (angl. „Black Widow“) išleidimas kino teatruose bei „Disney+“ internetinėje platformoje.

Po keleto atidėliojimų, „Juodoji našlė“, kaip ir dauguma didžiųjų projektų šiuo metu, tą pačią dieną pasirodė kino teatruose bei internete, kur „Disney+“ iš savo lankytojų pareikalavo papildomo 30 JAV dolerių mokesčio už filmą. Nors šis išleidimo būdas yra teigiamai vertinamas žiūrovų bei padėjo atstatyti kino teatrus po pandemijos, nuskriaustieji šioje situacijoje lieka aktoriai, kurių atlyginimas priklauso nuo bilietų pardavimų, ženkliai sumažėjančių, kuomet filmas yra papildomai pasiekiamas internete. Dėl to, prieš pusmetį netikėtai paskelbtas „Warner Bros“ sprendimas paleisti savo 2021 m. projektus tą pačią dieną kine bei internete buvo taip piktai sutiktas prie filmų dirbusių aktorių bei režisierių.

Būtent dėl to S. Johansson kaltina „Disney“ studiją, kuri sulaužė susitarimą išleisti „Juodąją našlę“ tik kino teatruose ir įkėlė filmą į internetinę platformą savo nuožiūra, visiškai neinformuodama aktorės ir nepasiūlydama jokios kompensacijos. Aktorės ieškinyje teigiama, kad studija taip darydama pigiai pasinaudojo proga pakelti „Disney+“ lankomumą ir atstatyti „Marvel“ visatos finansinę būklę, kuomet buvo galima palaukti dar kelis mėnesius iki visiško žiūrovų sugrįžimo į kino teatrus.

Nors „Juodoji našlė“ pirmą išleidimo savaitgalį sumušė rekordą kaip pelningiausia premjera po pandemijos, dabartinis filmo pelnas yra 318 milijonų JAV dolerių, kas bendrai paėmus reikštų vieną iš silpnesnių „Marvel“ pasirodymų kino teatre. Žinoma, daug pelno nuėjo „Disney+“, vadovai nepabijojo pasigirti, kad per pirmąjį savaitgalį „Juodoji našlė“ vien jų platformoje surinko 60 milijonų JAV dolerių, o tolimesni skaičiai nėra skelbiami.

„Disney“ jau pateikė savo atsaką ir jis nėra gražus. Be įtikinimėjimų, kad S. Johansson ieškinys neturi pagrindo ir visi susitarimai buvo įvykdyti, vadovai negailėjo blogų žodžių aktorei, kuri, pasak jų, dėl finansinio pelno ignoruoja ilgalaikes viruso pasekmes. Jie taip pat nepamiršo užsiminti ir apie 20 milijonų JAV dolerių, kuriuos S. Johansson jau gavo už savo filmą. Taigi, abi pusės nėra linkusios nusileisti ir šis įvykis bus sprendžiamas teisme. Viena yra aišku, aktorės S. Johansson „Marvel“ visatoje daugiau nebematysime.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles