Broliai Dardenne‘ai kuria naują filmą

Broliai Dardenne‘ai kuria naują filmą

Praeitos savaitės pradžioje Lježo regione ir jo apylinkėse belgų režisieriai broliai Lucas ir Jean‘as – Pierre‘as Dardenne‘ai pradėjo filmuoti jau dešimtąjį savo ilgametražį filmą „Nežinoma mergina“ (pranc. „La fille inconnue“). Naujoji juosta pasakos apie jauną bendrosios praktikos gydytoją Ženi, graužiamą kaltės dėl to, kad neatvėrė savo kabineto durų jaunai merginai, kuri vėliau buvo rasta be gyvybės ženklų. Policijai konstatavus, kad mirusiosios tapatybė nežinoma, Ženi pati pradeda tyrimą, siekdama išsiaiškinti merginos vardą. Pamažu jauna gydytoja atskleis tiesą.

Iš tokio siužeto nupasakojimo galima spręsti, kad naujoje Dardenne‘ų juostoje sulauksime nedidelių pokyčių. Jei šių režisierių filmų žiūrovai buvo įpratę matyti ryžtingas, su likimo negandomis kovojančias moteris (ne tik naujausioje juostoje „Dvi dienos, viena naktis“ (pranc. „Deux jours, une nuit“, 2014 m.), bet ir kituose darbuose: „Rozeta“ (pranc. „Rosetta“, 1999 m.), „Lornos tylėjimas“ (pranc. „Le Silence de Lorna“, 2008 m.), ir iš dalies 2011 m. dramoje „Berniukas su dviračiu“ (pranc. „Gamin au vélo“)), tai šįkart filmo centre atsiduria ne fabriko darbininkė, kirpėja ar nelegali migrantė, bet gydytoja. Tačiau galima labai gerai nujausti, kad atlikdama savo tyrimą, Ženi susidurs su personažais, pažįstamais iš brolių Dardenne‘ų kuriamo kino aplinkos. Pažįstamais tiek savo likimu, tiek atpažįstamais iš juos įkūnijusių esminių Dardenne‘ų filmografijos aktorių. Naujosios juostos aktorių sąraše galima aptikti ne tik ištikimuosius Fabrizio Rongione (vaidinusio „Rozetoje“ ir „Dvi dienos, viena naktis“) ir Olivier Gourmet (kuris pasirodo visuose Dardenne‘ų filmuose, pradedant nuo „Pažado“ (pranc. „La promesse“), sukurto 1996 m.), bet ir Thomas‘ą Doret (kuris nustebino savo sugrįžimu filme „Berniukas su dviračiu“), Morgan Marinne (iš juostos „Sūnus“ (pranc. „Fils“, 2002 m.) ir Christelle Cornil (naujas veidas, debiutavęs filme „Dvi dienos, viena naktis“). Šį sąrašą vainikuoja kita pradedančioji aktorė prancūzė Adèle Haenel, šiemet apdovanota Cezariu, už geriausią debiutą filme „Meilė iš pirmo smūgio“ (pranc. „Les combattants“, 2014 m.), kuriai naujoje juostoje patikėtas pagrindinis Ženi vaidmuo.

Galimi ir šiokie tokie formos pokyčiai. Nors Dardenne‘ų filmų personažai dažnai ko nors ieško (dažniausiai tai būna darbo paeiškos), šiuo atveju tai transformuojama į detektyvinį tyrimą, net jei tai ir tebūtų pretekstas tokiu būdu atskleisti konkretaus personažo likimą.

Naujosios juostos filmavimą planuojama baigti iki gruodžio 22 d. – kaip tik laiku, norint spėti paruošti galbūt naują Kanų kino festivalio konkursinės programos dalyvį.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles