Emilis Vėlyvis apie „Zero III“: „Čia yra mano atostogos“

Emilis Vėlyvis apie „Zero III“: „Čia yra mano atostogos“

Antradienį spaudos konferencijos metu buvo pristatyta trečioji kultine tapusios Emilio Vėlyvio komedijos „Zero“ dalis. Per mažiau nei pusmetį sukurta juosta, režisieriaus teigimu, yra pirmas filmas politine tema Lietuvos istorijoje. Kurdama „Zero III“ kūrybinė komanda rėmėsi tikrais Lietuvos politikos ir verslo įvykiais, tad žiūrovai kai kuriuose veikėjuose ar situacijose turėtų atpažinti realaus mūsų gyvenimo atspindžius.

Pasak režisieriaus, prieš daugiau nei pusę metų net nebuvo kalbos apie filmo kūrimą, tačiau visiems pradėjo skaudėti nuo to, kas vyksta Lietuvoje. Pasak kino kūrėjo, dabar vykstantys įvairūs politiniai skandalai tik padeda filmui. Kurdamas „Zero III“ E. Vėlyvis konsultavosi su STT, Generaline prokuratūra, pažįstamais politikais ir verslininkais, kad filme matomos situacijos kuo labiau atspindėtų realius įvykius.

„Zero III“ komanda teigė, kad į filmo premjerą kvietė daugelį žinomų politikų, kai kurie pažadėjo atvykti, kai kurie atsisakė paskutinę akimirką. E. Vėlyvis neatmetė galimybės filmo peržiūrą suorganizuoti ir Seime.

Greitam filmo kūrimui padėjo ir tai, kad, pasak E. Vėlyvio, jis jau turi savo „chebrą“. Kai kurie vaidmenys buvo specialiai rašomi konkretiems aktoriams ir, kaip juokavo filmo kūrėjas, Ingos Jankauskaitės ir Ramūno Rudoko kastingas vyko tik tam, kad galėtų kartu išgerti kavos.

Tikriausiai viena iš labiausiai žiūrovams įsiminsiančių scenų filme bus Ingos Jankauskaitės ir Rimantės Valiukaitės veikėjų muštynės. Pasak aktorės I. Jankauskaitės, pirminiame scenarijaus variante kovos scenos nebuvo, tačiau vieną dieną ji sulaukė E. Vėlyvio skambučio su klausimu, ar moka muštis. I. Jankauskaitė džiaugėsi priėmusi iššūkį ir teigė, kad kovos scenos yra net artimesnės negu intymios meilės scenos.

Didelio dėmesio sulaukė ir Gyčio Ivanausko įkūnijama Lolita Zero. Šeštadienį atlikėjas jau pasirodė nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, tad jo teigimu, nebe Lolita reklamuoja filmą, o filmas Lolitą. Tačiau, kūrybinės grupės teigimu, G. Ivanausko pasirodymas nėra filmo reklaminės kampanijos dalis. Aktorius rengėsi dalyvauti konkurse, o E. Vėlyvis scenarijuje buvo numatęs pasirodymą iš „Eurovizijos“, tik jame turėjo figūruoti du veikėjai. Buvo numatyta, kad filme pasirodys Džordana Butkutė, tačiau jai atsisakius, du vaidmenys buvo sujungti į vieną, kurį ir suvaidino Gytis Ivanauskas. Vyras spinduliavo optimizmu ir paklaustas, ar laimės „Euroviziją“, atsakė: „O kas daugiau laimės.“

Filmo prodiuserė Daiva Jovaišienė teigė, kad, nors filmas buvo sukurtas per tokį trumpą laiką, nesinorėjo tik pasiekti rezultatą, norėjosi sukurti kiną. Filmo biudžetas, 350 tūkst. eurų, net ir lyginant Lietuvos kino pramonės kontekste, nėra labai didelis. „Zero III“ kūrėjai tikisi sulaukti 275 tūkst. žiūrovų, tam, kad filmas taptų pelningu.

Nors jau buvo pasigirdusios kalbos, kad tai gali būti paskutinė „Zero“ dalis, E. Vėlyvis teigė, kad jis dažnai sulaužo savo pažadus. „Prieš dešimt metų pristatinėdamas pirmą „Zero“ sakiau, kad nebus jokių tęsinių. Po trejų metų toj pačioj salėj pristatinėjau antrą ir taip pat sakiau, kad nebus jokio pratęsimo. Vėlyvio pažadu galima tikėt kaip Seimo narių. Gal geriau aš nieko nebežadėsiu“, – juokavo filmo režisierius.

Po darbo su didelio biudžeto projektais Rusijoje, Emilis Vėlyvis paprašė poilsio ir atvyko į Lietuvą. „Čia yra mano atostogos“, – apie „Zero III“ kūrimą kalbėjo režisierius.

Komedijoje pamatysime ankstesnėse „Zero“ dalyse veikėjus įkūnijusius Ingą Jankauskaitę, Mindaugą Papinigį, Kęstutį Jakštą, Ramūną Rudoką, Andrių Bialobžeskį ir kitus. Prie jų prisijungė būrys talentingų Lietuvos aktorių ir kitų žymių veidų: Ramūnas Cicėnas, Rimantė Valiukaitė, Giedrius Savickas, Gytis Ivanauskas, Juozas Statkevičius, Jazzu, Vaidas Baumila, Egidijus Dragūnas ir kiti.

Tai ketvirtasis Lietuvoje sukurtas pilnametražis Emilio Vėlyvio filmas. Kiti trys – „Zero“, „Zero II“ ir „Redirected / Už Lietuvą!“ – sukėlė daugybę diskusijų, tačiau tapo labai mėgstami mūsų šalies žiūrovų tarpe.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles