Išdalyti 68-ojo Kanų kino festivalio apdovanojimai

Išdalyti 68-ojo Kanų kino festivalio apdovanojimai

Sekmadienį iškilminga apdovanojimų ceremonija baigėsi 68-asis tarptautinis Kanų kino festivalis. Kiek netikėtai Auksinė palmės šakelė įteikta Jacques‘ui Audiard‘ui už filmą „Dheepan – vyras, kuriam nebepatiko karas“ („Dheepan – L‘homme qui n‘aimait plus la guerre“. „Norėčiau padėkoti Michaeliui Haneke‘i, kad šiemet nedalyvavo festivalyje“, ironizavo prancūzų režisierius, atsiimdamas šį garbingiausią apdovanojimą. Auksinę palmės šakelę J. Audiard‘as laimi pirmą kartą – 1996 m. už geriausią scenarijų apdovanotas „Kuklusis didvyris“ („Un héros très discret“), o 2009 m. didįjį žiuri prizą pelnė jo „Pranašas“ („Un prophète“), nors daug kas tada už šį filmą jam pranašavo Auksinę palmės šakelę. Galiausiai šį apdovanojimą J. Audiard‘as pelnė šiemet, kai jo darbą įvertino tarptautinė žiuri, vadovaujama amerikiečių režisierių brolių Joelio ir Ethano Cohenų. Didžiuoju prizu (pranc. Grand prix) apdovanotas vengras László Nemes‘as, kuris, pirmą kartą dalyvaudamas Kanuose, čia pristatė vieną labiausiai sukrečiančių šiemetinės programos filmų – „Saulo sūnus“ („Saul fia“). „Per sunkų siužetą bandžiau kalbėti savo kartai, kuri visada yra persekiojama šių įvykių – norėjau apie tai sukurti filmą, nes yra labai svarbu, kad toks palaikymas neišnyktų.“

Žiuri savo prizą skyrė genialiam ir laiką pralenkiančiam Yorgos‘o Lanthimos‘o filmui „Omaras“ („The Lobster“). Graikas Y. Lanthimos‘as, 2009 m. triumfavęs „Ypatingo žvilgsnio“ programoje su savo darbu „Iltinis dantis“ („Kynodontas“), į Kanus grįžo po 6 metų pertraukos. Šiemet pelnytas žiuri prizas Y. Lanthimos‘ui yra pirmasis apdovanojimas, gautas dalyvaujant pagrindinėje konkursinėje programoje.

Prancūzų aktorius Vincent‘as Lindon‘as apdovanotas už geriausią vaidmenį filme „Sutarčių laisvė“ („La loi du marché“), kurį režisavo Stéphane Brizé. „Tai pirmas kartas gyvenime, kai aš gaunu apdovanojimą“, atsiimdamas prizą sujaudintas kalbėjo 55-erių metų amžiaus aktorius. O štai apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį pasidalijo amerikietė Rooney Mara ir prancūzė Emmanuelle Bercot – pirmoji už savo vaidmenį amerikiečio Toddo Hayens‘o filme „Kerol“ („Carol“), antroji – už pasirodymą filme „Mano karalius‘ („Mon roi“), režisuotame prancūzų aktorės ir režisierės Maïwenn.

Prizas už geriausią scenarijų taip pat tapo netikėtumu, kadangi buvo skirtas meksikiečiui Michel‘iui Franco. Filmo „Chronic“ scenarijaus autorius ir režisierius atkleidė, kad paskata šiam filmui tapo jo susitikimas Kanuose su anglų aktoriumi Timu Rothu, kuris Michaeliui Franco 2012 m. įteikė „Ypatingo žvilgsnio“ programos apdovanojimą. Timas Rothas vaidina M. Franco naujajame filme.

„Auksinė kamera“ atiteko kolumbiečių režisieriui César‘iui Augusto Acevedo už filmą „Žemė ir šešėlis“ („La tierra y la sombra“). Šis bendras Kolumbijos, Prancūzijos, Olandijos, Čilės ir Brazilijos filmas pasirinktas ir 26 programai „Kritikų savaitė“ pristatytų filmų.

Geriausio režisieriaus prizas skirtas taivaniečiui Hsiao – Hsien Hou už filmą „Žudikas“ („The Assasin“). H. H. Hou Kanų kino festivalyje dalyvavo jau septintą kartą, paskutinį apdovanojimą pelnė 1993 m., kai už filmą „Lėlininkas“ (‚Xi meng ren sheng“) buvo apdovanotas žiuri prizu.
Auksinė palmės šakelė trumpametražis filmų kategorijoje įteikta jaunam Libano režisieriui Ely Dagher‘ui už jo animacinį filmą „Bangos‘98“ („Waves’98“).

Garbės apdovanojimas (pranc. Palme d‘honneur) šiemet skirtas legendinei prancūzų Naujosios bangos (pranc. La Nouvelle vague) režisierei Agnès Varda.

Auksinė palmės šakelė: „Dheepan“ (rež. Jacques Audiard)
Didysis prizas: „Saulo sūnus“ („Saul fia“, rež. László Nemes)
Geriausias režisierius: Hsiao-Hsien Hou už filmą „Žudikas“ („The Assassin“)
Geriausia aktorė: Rooney Mara („Kerol“/ „Carol“) ir Emmanuelle Bercot („Mano karalius“/ „Mon roi“)
Geriausias aktorius: Vincent Lindon „Sutarčių laisvė“ („La loi du marché“)
Geriausias scenarijus: Michael Franco už filmą „Chronic“
Žiuri prizas: „Omaras“ („The Lobster“, rež. Yorgos Lanthimos)

Auksinė kamera: „Žėmė ir šešėlis“ („La tierra y la sombra“, rež. César Augusto Acevedo)

Auksinė palmė šakelė (trumpametražis filmas): „Bangos‘98“ („Waves‘98“, rež. Ely Dagher)

Garbės apdovanojimas: Agnès Varda.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles