Broliai Coenai vadovaus Kanų kino festivalio teisėjų komisijai

Broliai Coenai vadovaus Kanų kino festivalio teisėjų komisijai

Prasidėję naujieji metai reiškia ir naujo kino sezono pradžią, o jam didieji festivaliai ruošiasi jau kurį laiką. Šią savaitę prasideda Sandenso festivalis, o didžiausias ir prestižiškiausias Kanų kino festivalis paskelbė suradęs šių metų festivalio žiuri pirmininkus. Jais taps broliai Ethanas ir Joelis Coenai, savo originaliais filmais žiūrovus džiuginantys jau trečią dešimtmetį.

Kaip praneša Kanų festivalio vadovai, brolių Coenų pirmininkavimas šių metų žiuri sutampa su tuo, jog šiemet sukanka 120 metų nuo to, kai broliai Louisas ir Augustas Lumiere‘ai sukonstravo kamerą, davusią pradžią viso pasaulio kinui. Kanų festivalio organizatoriai taip nusprendė paminėti 2015-uosius, pakrikštytus „kino brolių“ metais. Tai kartu yra pirmasis atvejis festivalio istorijoje, kai žiūri pirmininkaus du žmonės.

Šiuo metu broliai Coenai yra pačiame savo naujojo filmo „Tegyvuoja Cezaris“ (angl. „Hail, Caesar!“) filmavimo įkarštyje, tačiau jie pasidalino savo mintimis apie šią naujieną: „Mes nekantraujame sugrįžti į Kanus. Kaip visuomet, mes džiaugiamės ten suteikiama galimybe pamatyti filmus iš viso pasaulio. Kanai yra festivalis, kuris mums buvo svarbus nuo pat mūsų karjeros pradžios. Pirmininkauti festivalio žiuri mums yra didelė garbė, kadangi iki šiol mes dar niekur nesame pirmininkavę.“
Režisieriai šiam festivaliui tikrai turi už ką dėkoti. Broliai Coenai Kanuose parodė net devynis savo filmus. Už „Bartoną Finką“ (angl. „Barton Fink“) 1991-aisiais jie gavo Auksinę palmės šakelę, o už filmus „Fargo“ (angl. „Fargo“) ir „Žmogus, kurio nebuvo“ (angl. „The Man Who Wasn‘t There“) laimėjo Geriausio režisieriaus apdovanojimą. Prieš du metus naujausias brolių filmas „Groja Liuinas Deivisas“ (angl. „Inside Llewyn Davis“) laimėjo Didįjį žiuri prizą.

Šiuo metu filmuojamame naujame brolių Coenų filme „Tegyvuoja Cezaris“ bus pasakojama apie trečiajame dvidešimtojo amžiaus dešimtmetyje statomą spektaklį apie senovės Romą. Juostoje vaidins tokie žymūs aktoriai kaip Joshas Brolinas, George‘as Clooney, Channingas Tatumas, Tilda Swinton ir Jonah Hillas. Jos premjera yra numatoma 2016 metų vasario 6 dieną.

Tuo tarpu šių metų Kanų kino festivalis, jau 68-asis per visą laikotarpį, vyks nuo gegužės 13 iki 24 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles