Bosnijai ir Hercegovinai Oskarų varžytuvėse ketvirtą kartą atstovaus Danis‘o Tanovičiaus filmas

Bosnijai ir Hercegovinai Oskarų varžytuvėse ketvirtą kartą atstovaus Danis‘o Tanovičiaus filmas

Danis‘o Tanovičiaus režisuotas filmas „Mirtis Sarajeve“ (bosn. „Smrt u Sarajevu“) išrinktas Bosnijos ir Hercegovinos kandidatu į Oskarus geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Šią informaciją oficialiai patvirtino šios šalies Kino kūrėjų asociacija.
D. Tanovičius yra vienintelis buvusios Jugoslavijos šalių atstovas, laimėjęs Oskarą šioje kategorijoje – apdovanojimą jis gavo 2002 m. už karinę dramą „Niekieno žemė“ (angl. „No Man‘s Land“). Jo filmai kaip Bosnijos ir Hercegovinos kandidatai į šios kategorijos apdovanojimą buvo teikiami dar du kartus: 2010 m. šios šalies kandidatu tapo komiška romantinė drama „Cirkas „Kolumbija“ (bosn, „Cirkus Columbia“), 2013 m. siūlytas„Epizodas iš metalo rinkėjo gyvenimo“ (bosn. „Epizoda u zivotu beraca zeljeza“) pateko į trumpąjį sąrašą kartu su dar aštuoniais filmais, iš kurių ir buvo renkami nominantai. Tiek šie abu filmai, tiek „Mirtis Sarajeve“ buvo apdovanoti Sidabriniu lokiu Berlyno kino festivalyje, kur ir įvyko jų pasaulinės premjeros.
„Mirtis Sarajeve“ pastatyta laisvai remiantis prancūzų rašytojo Bernardo – Henri Lévy monodrama „Europos viešbutis“ (pranc. „Hotel Europe“). Jos centre atsiduria  Austrijos – Vengrijos erchercogo Franzo Ferdinando ir jo žmonos Sofijos 100-osios nužudymo metinės – ši juosta žvelgia į dabartinę tiek Bosnijos, tiek visos Europos bendruomenę.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles