Jackie‘is Chanas bus apdovanotas Oskaru už viso gyvenimo nuopelnus

Jackie‘is Chanas bus apdovanotas Oskaru už viso gyvenimo nuopelnus

Jackie‘io Chano žvaigždė kino padangėje ryškiausiai spindėjo paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje – dabar jau kuris laikas jo šlovė atrodo kiek priblėsusi. Jei neskaičiuosime tų atvejų, kai jis garsino animacinio filmo „Kung Fu Panda“ (2008 – 2016 m.) personažus, J. Chanas Europos didžiuosiuose kino ekranuose dabar yra retas svečias – pvz. Lietuvoje paskutinį kartą jį buvo galima matyti jo paties režisuotame 2012 m. filme „Operacija: Zodiakas“ (kin. „Sap ji sang ciu“). Tačiau nepaisant to, daugiausiai uždirbančių pasaulio aktorių sąraše J. Chanas nusileidžia tik amerikiečiui Dwayne‘ui Johnsonui. Dar daugiau – neseniai paskelbta, kad kovinių filmų žvaigždė už viso gyvenimo nuopelnus bus apdovanotas garbės Oskaru! Be J. Chano Garbės Oskaru per ateinančią ceremoniją taip pat bus pagerbti dokumentinių filmų režisierius Frederickas Wisemanas, aktorių atrankos direktorė Lynn Stalmaster ir montuotoja Anne V. Coates.

62-ejų metų amžiaus J. Chanas, kurio kolekcijoje – ne tik 150 filmų, bet ir šimtai kaskadinių triukų, kainavusių jam ne vieną kaulų lūžį, neabejotinai pelnė tiek žiūrovų, tiek sineastų pagarbą. JAV didžiausiais jo hitais tapo komedijos „Piko valanda“ (angl. „Rush Hour“ 1998 – 2007 m.) ir „Kaubojus iš Šanchajaus“ (angl. „Shanghai Noon“, 2000 m.). Tačiau dar iki tol, kol tapo tarptautine sensacija, aktorius kino pasaulyje jau sukosi beveik trisdešimt metų – jo debiutas įvyko 1960 m., kai jam tebuvo vos septyneri, o vėliau jis buvo paties Bruce‘o Lee kaskadininkas! Dėl ypatingo savo braižo, į vieną sujungiančio tiek komedijos, tiek kovos menų elementus, J. Chanas išpopuliarėjo Azijos šalyse ir tapo žvaigžde aštuntojo dešimtmečio pabaigoje – devintojo pradžioje. Galiausiai J. Chanas išbandė save ir režisūros srityje.

Tai, kad J. Chanas „Forbes“ duomenimis šiuo metu yra tvirtai įsitaisęs antroje daugiausiai uždirbančių pasaulio aktorių sąrašo pozicijoje, rodo, kad jo populiarumas nemąžta. Tam nepakenkė netgi 2016 m. balandžio mėnesį kilęs „Panama Papers“ skandalas, per kurį paaiškėjo, kad aktoriui priklausė ofšorinė banko sąskaita.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles