Berlyne Gérardas Depardieu kirto Kanams, „Hju Glaso legendai“ ir François Hollande‘ui

Berlyne Gérardas Depardieu kirto Kanams, „Hju Glaso legendai“ ir François Hollande‘ui

Kalbant apie Gérardą Depardieu, niekada negali žinoti, ko iš jo tikėtis per interviu. Todėl žurnalistai, susirinkę į naujos juostos „Šventoji meilė“ (pranc. „Sanit- Amour“) pristatymui skirtą spaudos konferenciją Berlyno kino festivalyje bent trumpam neteko amo, kadangi didysis prancūzų – rusų aktorius buvo nusiteikęs paleisti kritiką į viską, kas tik jam nepatinka.

Iš pradžių labai gerai nusiteikęs ir laimingai atrodantis Berlyno publikai naują filmą, kurtą dviejų režisierių – Benoît Delépine‘o ir Gustave‘o Kervern‘o – tandemo, pristatęs Gégé (kaip G. Depardieu vadina prancūzai), kalbėdamas apie kitus festivalius nebuvo toks geranoriškas: „Esu laimingas būdamas čia. Berlyno kino festivalis yra didelis, kaip ir Toronto, kaip Sandanso. Nesakysiu „kaip Kanų“, kadangi, tiesą sakant, ten daug kas pasikeitė. Anksčiau paradui vadovavo mažylis Gilles‘is Jacobas, dabar tai daro Pierre‘as Lescure‘as ir Thierry Frémaux. Tai nebe tas pats. Manau, kad suprantate iš pusės žodžio.“ Žinoma, visos suinteresuotos šalys įvertino šį delikatumą.

Tačiau tąkart tai nebuvo vienintelis G. Depardieu taikinys, kadangi išsiliejęs ant Kanų kino festivalio, jis dar turėjo ką konkretaus pasakyti ir apie šių metų vieną pagrindinių Oskarų favoritų meksikiečių režisieriaus Alejandro González‘o Iñárritu dramą „Hju Glaso legenda“ (angl. „The Revenant“): „Tai filmas, kuriame yra truputį džiaugsmo ir truputį tikrovės, ir tai šiek tiek keičia, ką mes rodome kine apskritai. Jei paimčiau Oskarus ir „Hju Glaso legendą“ (sic!), su visomis už jo slypinčiomis istorijomis, kur jums sakoma: „Gerai, dabar turėsi išsivolioti mėšle“. Aš esu tikras, kad tas mėšlas yra pakvepintas ir kad tas dumblas taip pat yra kvepiantis ir šiltas. Tai neįtikėtinas kino komfortas, tačiau man toks komfortas nepatinka“. Iš viso to, kas buvo kalbama apie šio filmo kūrimą, sunku būtų tuo nepatikėti.

G. Depardieu savo šou pabaigė nauju meilės prisipažinimu savo širdies tėvynei Rusijai, nepraleisdamas progos įgelti Prancūzijos prezidentui François Hollande‘ui: „Jaučiuosi tikras rusas, net būdamas užsienyje. O kaip kitaip būtų galima jaustis labiau prancūzu nei rusu, kai Prancūzijoje turime tokį prezidentą? Nenoriu čia politikuoti, man nusišvilpt. Tačiau tiesa, kad aš jaučiu didelį susižavėjimą Vladimiru Putinu ir rusų tauta, kas nepatinka kai kuriems prancūzų intelektualams, įskaitant ir mano draugus [B. Delépine‘ą ir G. Kervern‘ą].“

Per spaudos konferenciją G. Depardieu atrodė atsigavęs ir geros formos, kaip ir naujausiame filme „Šventoji meilė“, kurios premjera Prancūzijoje numatoma kovo 2 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles