G. Clooney: „Ryanas Goslingas yra puikus pasirinkimas kiekvienam režisieriui, nes jis yra tiesiog pigus aktorius“

Dviejų Oskarų laureatas, ne tik puikus aktorius bet ir režisierius George’as Clooney’is per savo karjerą yra suvaidinęs daugybę įsimintinų vaidmenų. Prieš kelis metus pasirodžiusi juosta su Sandra Bullock „Gravitacija“ (angl. „Gravity“) pelnė daugybę apdovanojimų, o šiais metais startuoja dar viena G. Clooney juosta su broliais Coenais priešaky „Šlovė Cezariui!“ (angl. „Hail, Caesar!“), todėl skubame pranešti – šios savaitės žvaigždė – George Clooney!

Įtakinga šeima ir ligos paveikta vaikystė

George Timothy Clooney gimė 1961-aisiais Kentukyje ganėtinai įžymioje televizijos šeimoje. Aktoriaus tėvas Nickas daugybę metų buvo televizijos žvaigždė žinių vedėjo amplua, tuo tarpu būsimo aktoriaus močiutė Rosemary Clooney turėjo ilgą dainininkės ir aktorės karjerą. Nuo pat mažumies G. Clooney kartu su savo vyresne seserimi turėjo taikytis prie įtemptos tėvo darbotvarkės ir kelis kartus šeimyna turėjo persikelti gyventi į kitus miestus. Galų gale 1974-ais metais tėtis nusprendė šeimos gerovei lokacijų nebekeisti ir apsigyveno mažame Augusta miestelyje.

Amerikoje šeima buvo ganėtinai garsi, tačiau ramų gyvenimą atrado būtent mažame miestelyje. Nickas Clooney puikiai suvokė turįs rodyti pavyzdį savo vaikams ir įskiepyti šiems teisingą šeimos suvokimą, todėl neleisdavo sau nė karto pavėluoti ar išvis neatvykti į šeimos vakarienę. Tėvas visuomet vaikus pratino prie tuometinių realijų ir šeima susėdusi prie stalo dalindavosi savo įžvalgomis iš tų dienų įvykių.

Vaikystėje įskiepytas šou verslo supratimas padėjo jaunajam aktoriui G. Clooney’iui atsiverti jau penkerių metų, kuomet šis pirmąsyk pasirodė televizijos ekranuose. Tėčiui leidus, vaikas galėjo jo laidose parodijuoti žinomus televizijos žmones. Ir visgi, vidurinėje mokykloje G. Clooney’is nesugebėjo atskleisti savo talento dėl ligos, kurios eigoje paralyžiuojasi pusė veido. Laikui bėgant daktarams visgi pavyko išgydyti vaiką ir ligi šių dienų tų problemų jis nebejaučia.

Krepšininko karjera su netikėta atomazga ir vaidybos pradžia

Mokyklos laikais G. Clooney labiau buvo susikoncentravęs ties sportu, negu knygomis. Ir visgi, tai nesutrukdė jaunuoliui būti pavyzdingu mokiniu: „Atvirai pasakius, man visi tie mokslai pasirodė per lengvi, o mano pažymiai buvo tarp A ir B“, – leidiniui „Esquire“ apie Amerikoje esančius pažymių ženklinimus užsiminė aktorius. G. Clooney’į pastebėjo net įvairios koledžų komandos dėl šio gero suvokimo krepšiniui. Nuvykęs į vieno koledžo stojamuosius būsimas aktorius parodė savo sugebėjimus, tačiau kontrakto mokymo įstaiga šiam taip ir nepasiūlė.

Jau netrukus aktorius įstojo į Šiaurės Kentukio Universitetą, kur nusprendė netiesiogiai sekti tėvo pėdomis ir studijuoti televizijos žurnalistiką. Negalėdamas pakęsti amžinų palyginimų su Nicku Clooney, sūnus metė studijas teigdamas, kad jis negalėtų tapti geru žurnalistu. Ir visgi, tik metęs šis suvokė neturįs jokio alternatyvaus plano, ką veikti toliau.

Neatrasdamas savęs jaunuolis įsidarbino batų pardavėju, o netrukus ir tabako rinkėju fermerių plantacijose. Besidarbuodamas laukuose G. Clooney netikėtai sulaukė savo pusbrolio Miguelio Ferrero skambučio, kuris ir pasiūlė šiam suvaidinti jo tėvo Jose Ferrero filme apie žirgų lenktynes. Filmavimo aikštelėse jaunuolis praleido gerus tris mėnesius retkarčiais suvaidindamas šalutinius personažus, o kelis sykius gavo galimybę ir pats ištarti kelis sakinius. Oskaro laimėtojas Jose Ferreras suprasdamas G. Clooney norą užsidirbti daugiau pinigų netgi sutiko iš jo išsinuomoti senąjį Monte Carlo automobilį už 50 dolerių per dieną. Ir visgi, filmas dienos šviesos taip niekada ir neišvydo, tačiau tai suteikė G. Clooney norą siekti aktoriaus karjeros.

Naujo gyvenimo paieška ir netikėtai dideli uždarbiai

Padrąsintas savo pusbrolio, jaunuolis jau netrukus persikraustė gyventi į Los Andželą siekti aktorystės. „Praėjusi vasara mano gyvenime buvo ganėtinai neįprasta – pirmiausia teko atsikankinti renkant tabaką, kas, iš principo, yra beviltiškas darbas. Tačiau tai man padėjo susivokti, kad savo karjerą vėliau aš mačiau tik Holivude“, – leidiniui „Esquire“ pasakojo aktorius, bei pratęsė juokaudamas: „Žinoma, iki aktoriaus karjeros man dar teko padirbėti ir savo močiutės asmeniniu laiškanešiu bei vietiniu miesto taksistu“.

Kelią į Holivudo olimpą aktorius skynėsi ganėtinai lėtai ir tai tikrai nebuvo tie personažai, kurių jis tikėjosi. Tarp 1985-1987-ųjų metų G. Clooney suvaidino kviestinį svečią seriale „Gyvenimo faktai“ (angl. „The Facts of Life“), o kitus ateinančius trejus metus seriale „Rozana“ (angl. „Roseanne“).

Iki Holivudo žvaigždės statuso aktoriui nepavyko prasibrauti taip greitai, tačiau sulig kiekvienu vaidmeniu kritikai pripažino, kad gali būti, jog auga potencialus talentas. Pats G. Clooney kuo puikiausiai suvokė, kad jis yra vertas kažko didesnio gyvenime ir kad jo situacija išties buvo ganėtinai įdomi. „Aš gyvenu pagal savo asmeninę darbo etiką“, – 2007-ais metais „The New Yorker“ atskleidė aktorius. „Ir, žinote, aš jau tuo metu per metus užsidirbdavau po kelis šimtus tūkstančių dolerių, kuo daugelis negalėjo patikėti. Gal visgi situacija ir nebuvo tokia komplikuota? Tuo metu aš jutau, kad man tiesiog sekėsi, bet kartu visąlaik tikėjausi ir didesnių vaidmenų. Įtariau, kad nesulauksiu tokios galimybės“.

Aktorius G. Clooney televiziniame seriale „Ligoninės priimamasis“ (angl. „ER“)

Karjeros proveržis ir stiprių vaidmenų lavina

Galų gale atėjusieji 1994-ieji metai G. Clooney’iui tapo vienais kertinių jo karjeroje. Aktoriui buvo pasiūlytas vaidmuo kadaise TV3 kanalo rodytame seriale „Ligoninės priimamasis“ (angl. „ER“), kuriame šis ir atsiskleidė. Serialo debiutas padėjo aktoriui pritraukti kino filmų industrijos gigantų dėmesį, o gera išvaizda ir trykštančia charizma tiesiog užsitikrinti debiutą ir didžiuosiuose kino ekranuose.

Vaidindamas seriale G. Clooney tuo pačiu metu dirbo ir su rimtais kino projektais. Vienais pirmųjų tokių tapo kova su piktaisiais vampyrais Roberto Rodriquezo filme „Nuo sutemų ligi aušros“ (angl. „From Dusk Till Dawn“), o jau netrukus ir romantinė komedija su Michelle Pfeiffer „Vieną gražią dieną“ (angl. „One Fine Day“. 1996).

Jau po metų G. Clooney gavo galimybę suvaidinti kaukėtąjį Batmaną vasaros blokbasteryje „Betmenas ir Robinas“ (angl. „Batman & Robin“). „Žinote, man bevaidinant „Ligoninės priimamajame“ man paskambino pats „Warner Bros“ vadovas su gera žinia, jog aš vaidinsiu Batmaną naujausiame filme. Taip, aš tikrai buvau beprotiškai laimingas – perskambinau iškart šeimos nariams, nes negalėjau tuo patikėti!“, – „Total Film“ žurnalui papasakojo aktorius. „Ankstesnė dalis buvo labai pavykusi, todėl tikėjausi, kad čia bus neįtikėtinai sėkmingas frančizės pratęsimas. Ir visgi – aš klydau. Filmas patyrė tiek komercinį, tiek kino kritikų fiasko. Čia nereikia ieškoti pasiteisinimų, bet aš visiškai susimoviau tiek su filmo pasirinkimu, tiek su vaidyba. Dabar žvelgiant į praeitį, aš gailiuosi šio vaidmens“.

1999-ais metais aktorius suvokė turįs padėti galutinį tašką seriale „Ligoninės priimamasis“ ir galutinai susikoncentruoti į vaidybą kino filmuose. G. Clooney’is suvaidino kartu su Marku Wahlbergu ir Ice Cube’u filme „Trys karaliai“ (angl. „Three Kings“) bei jau po metų brolių Coenų išliaupsintame „O, broli, kur tu?“ (angl. „O Brother, Where Are Thou?“. 2000). Už šį vaidmenį G. Clooney’is laimėjo savo pirmąjį apdovanojimą – Auksinį Gaublį. „Prisimenu, broliai Coenai mane aplankė filmavimo aikštelėje kuomet aš filmavausi „Trijuose karaliuose“. Jie man perdavė scenarijų ir tiesiog paklausė, ar aš norėčiau vaidinti jų filme. Ir, jeigu atvirai, tai tiesiog buvo mano svajonė jau ilgą laiką“, – portalui „Hollywood Reporter“ pasakojo aktorius. „Režisieriai man leido scenarijų parsinešti namo ir ten sau ramiai persiskaityti, o aš tiesiog negalėjau tverti laime žinodamas, kad suvaidinsiu Homero „Odisėjaus“ adaptacijoje“.

Aktorius G. Clooney filme „O, broli, kur tu?“ (angl. „O Brother, Where Are Thou?“)

Holivudo žvaigždė ir patirtis naujose rolėse

Jau po metų G. Clooney suvaidino savo bene vieną žinomiausių vaidmenų Steveno Soderbergho kriminaliniame trileryje „Oušeno vienuoliktukas“ (angl. „Ocean’s Eleven“). Komedijinių šaknų turinčiame filme vaidino visas žvaigždžių desantas – Bradas Pittas, Julia Roberts, Mattas Damonas ir kiti. Pirma dalis buvo puikiai žiūrima kino teatruose, todėl jau netrukus kino pasaulyje pasirodė net du jos tęsiniai. „Kuomet važinėjome per turus ir pristatinėjome filmą, man asmeniškai didžiausias šokas buvo matyti – koks populiarus yra Bradas Pittas. Tai yra neįsivaizduojama – žmonės tavęs ar kitų aktorių tiesiog nepastebi bei pirmu taikiniu praėję pro tave skuba link jo. Galų gale vieną dieną ėjome oro uostu, kuomet keli gerbėjai skubėjo prie manęs garsiai rėkdami mano vardą, o aš sau šaltai atsakiau „10 metrų už manęs eina Bradas“. Jūs net neįsivaizduojat, koks neįdomus joms tą akimirką aš patapau. Jos man padėkojo ir dar garsiau klykdamos nubėgo atgal“, – portalui „Vanity Fair“ pasakojo aktorius.

Į režisūrinį kelią G. Clooney įsiveržė jau kitais metais su biografine komedija „Pavojingo žmogaus išpažintis“ (angl. „Confessions of a Dangerous Mind“). „Jau dabar esu suvaidinęs daugybėje filmų, todėl tikėjausi greitai rasti išeitis iš situacijų, kuomet režisieriai susiduria su įvairiomis problemomis. Ir visgi, ne – man tas nepavyko, nes režisuoti juostą nėra taip jau lengva, kaip tai gali pasirodyti. O šiaip daugiausia problemų sudarė tinkamų aktorių gavimas. Niekada nepamiršiu, kiek ilgai teko įkalbinėti Samą Rockwellą prisijungti prie juostos – tikrai maniau, kad tokie dalykai pasidaro greičiau“.

Ir nors režisūrinis G. Clooney debiutas nebuvo itin vykęs, aktorius nevengė reikštis už kadro ir jau netrukus nusprendė išbandyti prodiuserio vaidmenį  filme „Sirijana“ (angl. „Syriana“). Politinėje dramoje G. Clooney pasirodė ir kaip aktorius, kurioje šis turėjo priaugti virš 13-os kilogramų masės. Aktorius dažniausiai pripažįstamas itin tinkamu savo personažui, tačiau šįkart šis sprendimas buvo neišvengiamas. Besifilmuodamas juostoje aktorius patyrė skausmingą stuburo traumą, o po juostos pristatymų turėjo kelias sudėtingas operacijas žalai panaikinti. G. Clooney pastangos nenuėjo veltui ir jau netrukus aktorius pelnė savo pirmąjį Oskarą dėl puikaus antraplanio vaidmens tame pačiame filme.

Aktorius G. Clooney filme „Sirijana“ (angl. „Syriana“)

Režisieriaus saugiklis ir skaudantys kaulai

Aktorius taip pat nevengė imtis ir draminių komedijinių vaidmenų, o vienas tokių puikių pavyzdžių yra „Viskas ore!“ (angl. „Up in the Air“), kurio atiliepimai yra ganėtinai įvairūs. Tačiau jau po kelių metų G. Clooney įrodė esantis triguba grėsmė kiekvienai Holivudo žvaigždei – filme „Purvini žaidimai“ (angl. „The Ides of March“) šis suvaidino pagrindinį vaidmenį, surežisavo juostą bei buvo vienas jos rašytojų. „Atvirai pasakius, šalia savęs visąlaik norėjau matyti Ryaną Goslingą, nes jis yra talentingas ir pigus aktorius“, – besijuokdamas portalui „Entertainment Weekly“ pradėjo aktorius. „Jei rimtai, kuomet mes pradėjome adaptuoti scenarijų, mes visąlaik galvojome tik apie Ryaną. Jau atėjus lemiamam momentui, susitikome su pačiu R. Goslingu ir ilgą laiką bendravome, tačiau šio mąstymas yra nuostabus. Jis yra grynas ateities aktorius“.

Dar tais pačiais metais aktorius suvaidino Alexandre’o Payne’o filme „Paveldėtojai“ (angl. „The Descendants“), už kurį pelnė Auksinį Gaublį. Tačiau kitas G. Clooney vaidmuo aktoriaus bei režisieriaus Beno Afflecko juostoje „Argo“ (angl. „Argo“) padėjo šiam užsidirbti dar vieną Oskaro statulėlę. B. Affleckas užsimena, kad darbas su G. Clooney yra naudingas kiekvienam režisieriui: „Jeigu jūs norite, kad juosta būtų pripažinta ir pavykusi – pasikvieskite į filmavimo aikštelę George’ą Clooney. Jis yra puikus kiekvieno režisieriaus saugiklis“.

Prieš kelis metus pasirodžiusi Alfonso Cuarono juosta „Gravitacija“ (angl. „Gravity“) buvo itin šiltai pasitikta tiek kino kritikų, tiek žiūrovų. „Vaidyba šioje juostoje buvo nepaprastai įdomi ir man pačiam labai sunki. Žinoma, aš nekalbu apie tai, kad ilgą laiko dalį aš buvau vienas ekrane – man patinka dirbti su savimi“, – besijuokdamas „W“ žurnalui pasakojo aktorius. „Bene sunkiausia buvo imituoti kosmosą, kuomet tu turi išmokti kalbėti normaliu tempu, tačiau judėti dvigubai lėčiau, nei tu esi įpratęs. Laikui bėgant man pradėjo skaudėti tiek nugarą, tiek kaklą, tačiau šioje vietoje man išvis reikia džiaugtis, jog vaidinau tokiame filme“.

gravity-bullock
Aktorius G. Clooney filme „Gravitacija“ (angl. „Gravity“)

Šios savaitės žvaigždė – George Clooney!

Šį savaitgalį į kino teatrus atkeliauja naujausia G. Clooney juosta „Šlovė Cezariui!“, kurią ir vėl režisavo broliai Coenai. „Žinote, jeigu Jūs kino industrijoje irgi išbūtumėte virš 35 metų – aš norėčiau dirbti ir su jumis“, – portalui „Variety“ atskleidė G. Clooney. „Per tą laikotarpį jie sukaupė neįtikėtiną patirtį ir gebėjimą sujungti dramą su savo scenarijaus vizija. Filmavimo aikštelėje jie juokingi, intelektualūs, o nufilmavus scenas – nevengia pasijuokti iš aktorių. Šią naujausią juostą jie kartu kūrė virš 15-os metų, tai Jūs įsivaizduokit, kaip buvo išgludintas pats scenarijus. Dar nuo 1999-ųjų metų manęs režisieriai klausė – kur aš toliau vaidinsiu, o aš jiems ir atšaudavau „Šlovėje Cezariui!“. Jie man vis kartojo, kad scenarijus dar nėra parašytas, o mano atsakas jiems buvo paprastas – „Jūs jį vistiek kažkada pabaigsit“. Ir galiausiai prieš kelis metus man paskambinę broliai Coenai visgi prisipažino, kad jie pagaliau parašė scenarijų“.

Asmeniniame gyvenime aktorius iki šių dienų džiaugiasi tetos Rosemary patarimais ir išgyvenimais. „Močiutė man visalaik buvo pavyzdys. Retkarčiais ir ji pati man patardavo nerūkyti cigarečių, nes ji buvo neįtikėtinai nuo jų priklausoma. Ir visgi, man tiesiog užtekdavo pamatyti ją, kad suprasčiau rūkymo žalą. Geriau yra tiesiog pasportuoti. Rosemary mane išmokė netikėti žmonėmis, kurie sulaukus 21-erių pradeda lįsti su komplimentais bei kitais, kuomet sulauki 27-erių išvadina tinginiu“.

Pirmoji G. Clooney santuoka buvo su kita aktore Talia Balsam, tačiau šiai nesusiklosčius, aktorius pareiškė nesiruošiąs daugiau nei vesti, nei turėti vaikų. Tuo tarpu aktorės Nicole Kidman ir Michelle Pfeiffer netgi susilažino iš neįvardijamos pinigų sumos, kad iki 40-ies G. Clooney’is jau bus susilaukęs vaikų. Kaip jau visiems žinoma, aktorės pralaimėjo ir tą pačią pinigų sumą persiuntė G. Clooney’iui, kuris netrukus pinigus žvaigždėms grąžino. Ir visgi, G. Clooney savo pažado neištęsėjo ir 2014-ais metais vedė libanietę Amal Alamuddin. Kviečiame susipažinti su G. Clooney naujausio filmo „Šlovė Cezariui!“ anonsu:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles