A. Poehler: „Neleiskite vaikams vairuoti savo automobilio tol, kol šie nesiekia pėdutėmis pedalų“

Viena žinomiausių Amerikos komedijinio žanro atstovių, dviejų vaikų mama bei viena šio savaitgalio sesučių grįžta į didžiuosius kino ekranus. Visus aplinkinius nemenkomis ašarų pakalnėmis sugebanti prajuokinti Amy Poehler žada tai įvykdyti ir šįkart. Kartu su sava gera drauge bei kino kolege Tina Fey, aktorė pristato smagų nuotaikos užtaisą „Sesutės“ (angl. „Sisters“), todėl šios savaitės žvaigždė – Amy Poehler.

Aistra improvizacinei komedijai ir greitas karjeros proveržis

Amy Meredith Poehler gimė 1971 metais Bostone, Masačiusetso valstijoje paprastų mokytojų šeimoje. Besimokydama Bostono koledže, būsima aktorė pajuto aistrą vaidybai ir dėka savo trykštančios charizmos tapo viena lyderių koledžo improvizacinėje trupėje „My Mother’s Fleabag“. Pabaigusi mokslus jauna moteris jau netrukus persikraustė gyventi į Čikagą ir 1993 metais prisijungė prie profesionalių improvizacijų trupių „ImprovOlympics“ bei „Second City“. Pastaroji trupė į platųjį gyvenimą yra paleidusi daugybę visiems žinomų vardų: Stepheną Colbertą, Chrisą Farley, Mike’ą Myersą bei kitą šios savaitės žvaigždę, A. Poehler kolegę juostoje „Sesutės“ Tina Fey. Abi aktorės dar stipriau susibičiuliavo kito improvizacinio turo metu „Inside Vladimir“. „Tikrai taip – to turo metu kartu su A. Poehler atradome viena kitą ir tapome draugėmis ligi šių dienų“, – prisiminimais su portalu „Entertainment Weekly“ dalijosi Tina Fey.

Užvaldyta improvizacinio meno ir nenoro nuo jo nutolti, aktorė A. Poehler jau netrukus prisijungė prie kitos komedijinės trupės „Upright Citizens’ Brigade“. Trupei savo potencialą užteko suprasti per pirmus kelis pasirodymus, kuomet pavyko ne tik surinkti pilnas gerbėjų sales, tačiau girdėti ir nenutrūkstamas juoko lavinas, todėl vardan didesnio žinomumo trupė netrukus persikraustė atlikti savo pasirodymų į Niujorką. Trupės žinomumas kilo eksponentiniu greičiu ir retkarčiais turėdavo galimybę pasirodyti televizinėje laidoje „The Conan O’Brien Show“, o neužilgo ir Amerikos mėgiamoje „Comedy Central“. 2001 metais jaunos aktorės karjeroje įvyko lūžis ir ši debiutavo visų Amerikos gyventojų mėgstamiausioje komedijinėje laidoje „Saturday Night Live“. Šiame šou A. Poehler debiutas įvyko pirmoje laidoje po Rugsėjo 11-osios išpuolių, kur kartu su Willu Ferrelliu turėjo nukreipti išsigandusių Amerikos piliečių mintis nuo nesenai įvykusios tragedijos. Visų nuostabai, jau netrukus aktorė iš kviestinės aktorės tapo pastovia laidos atlikėja – šiuo pasiekimu aktorė tapo pirmaja moterimi laidos istorijoje, kuriai tai pavyko pasiekti dar nesibaigus pirmajam jos sezonui, bei trečiaja aktore bendroje įskaitoje kartu su Harry Sheareriu ir Eddie Murphy.

Aktorės T. Fey ir A. Poehler laidoje „Saturday Night Live“
Aktorės T. Fey ir A. Poehler laidoje „Saturday Night Live“

Devynis metus trukusi laimė ir tolimesnė draugystė su Tina Fey

Asmeniniame gyvenime ramybę aktorė atrado 2003 metais, kuomet susituokė su kitu komediantu Willu Arnettu. Šeimyna puikiai save realizavo ir televizijos seriale „Sulaikymo plėtotė“ (angl. „Arrested Development“), kurio istorija vystėsi aplink netyčia susituokusią porą, o didžiajame kine šeima debiutavo filme „Pačiūžomis į šlovę“ (angl. „Blades of Glory“. 2007), kur suvaidino brolio ir sesers čiuožinėjimo ant ledo antagonistų porą. Pasak kolegės Tina’os Fey, abu aktoriai puikiai tiko šiems vaidmenims: „Jūs net negalit įsivaizduoti, kaip sunkiai ruošėsi abu šie aktoriai. Būdama gera A. Poehler draugė, pati atvykau stebėti jų pasiruošimo ir ką jūs manote? Dėl geresnio pasiruošimo vaidmenims, jie buvo pasiryžę atlikti bet ką – ir tai jiems pavyko. Tarpusavyje aktoriai yra tiesiog nepriekaištingai atrodanti pora ir tikrai labai simpatiški, tačiau patiems jiems tai nėra svarbu – juostoje jie vistiek atrodo kaip bukagalviai“, – besijuokdama portalui „Collider“ pasakojo T. Fey.

Dar 2004 metais aktorė suvaidino ir tos pačios geriausios draugės Tina’os Fey juostoje „Naujokė“ (angl. „Mean Girls“). Filme žvaigždė suvaidino aktorės Rachel McAdams kietąją mamytę. Po ketverių metų A. Poehler ir vėl suvienijo jėgas su T. Fey juostoje „Mama į skolą“ (angl. „Baby Mama“), kur atliko surogatinės motinos vaidmenį. Tą pačią juostos debiutinę savaitę, A. Poehler ir W. Arnettas pasauliui pranešė džiugią žinią – šie laukėsi savo pirmojo naujagimio. Besilaukdama kūdinio aktorė apturėjo bene labiausiai užimtus metus laidoje „Saturday Night Live“, kur turėjo suvaidinti Hillary Clinton personažą Amerikos prezidento rinkimų periodu.

Poros pirmasis vaikas Archie’is gimė 2008 metais: „Šiandien A. Poehler turėjo pas mus dalyvauti ir, kaip visada, būti viena pagrindinių „Saturday Night Live“ aktorių. Deja, tačiau taip jau įvyko, kad mes visi turime labai pasidžiaugti jos šios dienos stebuklu – aktorė pagimdė berniuką“, – tiesioginės transliacijos metu pranešė A. Poehler kolega Sethas Meyersas. Tų pačių metų pabaigoje aktorė pasitraukė iš pripažinimo jai suteikusios laidos, tačiau jau netrukus grįžo į televizinį pasaulį seriale „Parkai ir rekreacija“ (angl. „Parks and Recreation“). Dar tais pačiais metais aktorė pati pradėjo kurti ir internetinį serialą „Protingos vakarėlių mergaitės“ (angl. „Smart Girls at the Party“).

Po kelių metų, 2010-aisiais, A. Poehler ir W. Arnettas pasaulį leido išvysti antrajam savo berniukui Abeliui. „Visuomet prisiminkite savo vaiko vardą. Žinoma, būtų puiku, jeigu taip pat kažkur pamiršę vaikelį paskui prisimintumėte, kur jūs tą neklaužadą palikote. Na, dar galite neleisti vaikui važinėti automobiliu tol, kol šis nesiekia automobilio pedalų, bei, žinoma, – jeigu jau taip įvyks nepamirškite užsidėti sau tinkamų sauskelnių! O jeigu kažkas ir nutiks – tiesiog nusišypsokite“, – tik pagimdžiusi humoro nestokojo aktorė.

Aktorė A. Poehler filme „Pačiūžomis į šlovę“ (angl. „Blades of Glory“)
Aktorė A. Poehler filme „Pačiūžomis į šlovę“ (angl. „Blades of Glory“)

Aktorės žymiausias vaidmuo ir pokalbiai su sūnumis

A. Poehler neabejotinai tapo viena žymiausių Amerikos televizijos komediančių po serialo „Parkai ir rekreacija“ debiuto. Serialas buvo rodomas nuo 2009 iki pat 2015-ųjų ir už jį aktorė buvo nominuota „Emmy“ apdovanojimams geriausios aktorės nominacijoje, už scenarijų rašymą bei prodiusavimą. Serialo rodymo metu, 2011 metais A. Poehler buvo įvertinta ir žurnalo „Time“ kritikų bei pateko į „100-uką labiausiai įtakingų Holivudo žmonių“. Pačioje Amerikoje itin mėgiamas A. Poehler ir Tina’os Fey komedijinis duetas dar labiau sužibėjo tada, kai tapo reguliariomis „Auksinių Gaublių“ apdovanojimų vedėjomis. Žinoma, aktorei turėjo būti itin smagu pelnyti ir geriausią aktorės apdovanojimą už vaidmenį seriale „Parkai ir rekreacija“ per tuos pačius „Auksinių Gaublių“ apdovanojimus. „Atvirai pasakius, manau, kad šis serialas labiau yra žinomas tik pačioje Amerikoje, o kitiems pasaulio žiūrovams rekomenduoju – pasižiūrėkite! Aš nekalbu apie save pačią, nors čia ir taip aišku, tačiau seriale vaidina daugybė talentingų aktorių, kuriuos prižiūri įdomi bei juokinga kūrybinė komanda“, – portalui „TVDaily“ pasakojo aktorė A. Poehler. „Ir nors paskutinis, 7-as sezonas, buvo paskutinis, aš iki šiol su mielu noru įsijungiu pati pasižiūrėti, kaip mes patys atrodėme prieš kelis metus. Buvo smagus gyvenimo periodas“.

Į didįjį kiną aktorė sugrįžo 2013 metais kartu su to paties serialo žvaigžde Adamu Scottu komedijoje „Tėvukų skyrybos“ (angl. „A.C.O.D.“). Kitais metais aktorė tapo viena vykdančiųjų prodiuserių kanalo NBC komedijoje „Sveiki atvykę į Švediją“ (angl. „Welcome to Sweden“), prie kurio prisijungti pasiūlė jos pačios brolis Gregas Poehleris. Deja, dėl itin menkų reitingų, jau netrukus serialas buvo atšauktas.

Šie metai kino industrijoje buvo ganėtinai dosnūs ir animacine prasme. „Išvirkščiame pasaulyje“ (angl. „Inside Out“) aktorė įgarsino pagrindinę personažę Laimę (angl. Joy). „Ir žinote, ši juosta šiuolaikiniam jaunimui išties turėtų būti kaip stipri pamoka. Juk tu vaiko tiesiog nepasodinsi ir nepaklausi „Kaip tu jautiesi?“. Aš pati auginu du jaunus vaikus, kurie bežiūrėdami filmą tiesiog pasakė „Argi nėra juokinga, kaip Pyktis niekieno nesiklauso?“, o aš tiesiog atsakau „Taip, būtent taip pat nutiko su tavimi mokykloje“. Pagaunat kampą? Arba kita situacija, kai pasako „Aš manau, kad esu kaip Baimė, kuomet nenoriu eiti miegoti“. Ši juosta grynai parodo vaikų jausmus ir jie tikrai jaučiasi saugiai galėdami tiesiai šviesiai kalbėdami apie juos“, – apie savų vaikų jausmus pasakojo aktorė. „Šioje juostoje svarbų vaidmenį atliko pagrindiniai prisiminimai – t.y. tie, kurie formuoja mus ir mes tiesiog jų negalime pamiršti. Kartą paprašiau savų vaikų pasakyti juos ir abu atsakė taip pat „Mano lygšiolinis gyvenimas“, o tai išgirsti yra tiesiog nuostabu“.

Aktorė A. Poehler seriale „Parkai ir rekreacija“
Aktorė A. Poehler seriale „Parkai ir rekreacija“

Šios savaitės žvaigždė – Amy Poehler!

Šį savaitgalį į kino teatrus atkeliauja naujausia A. Poehler komedija kartu su jos geriausia drauge Tina Fey priešakyje – „Sesutės“. Šįkart abi moterys ne tik užsiima vaidyba pagrindiniuose vaidmenyse, tačiau kartu ir prodiuserių sferose. Juostos režisierius Jasonas Moore’as užsiminė, kad būti režisieriumi šalia šių nuostabių moterų yra geras jausmas: „Atvirai pasakius, kas nenorėtų būti režisieriumi, kuomet vaidina A. Poehler ir T. Fey? Turbūt visi įdomiausi ir labiausiai humorą mėgstantys asmenys jau yra su jomis dirbę, tai dabar tokią galimybę turiu ir aš. Užtenka pabūti vieno jų bendro filmo režisieriumi ir iškart pajunti, kokią galią turi abi šios aktorės“.

Kalbėdama apie šį filmą, juostos pagrindinė aktorė A. Poehler užsiminė apie seserų jausmus viena kitai: „Atvirai pasakius, aš net jaučiu šiokią tokią aistrą seserims. Man jos visąlaik buvo ir bus, kaip maži egzotiniai padarėliai. Pati užaugau šalia brolio ir niekada neturėjau tikros sesers, o visad mėgdavau būti tarp jų ir žiūrėti, kaip bendrauja artimiausi žmonės. Jūs juk suprantat, kad tiek broliai, tiek seserys turi savo atskirus ryšius, tai tiesiog jaučiu, kad T. Fey man yra lyg sesuo, šeima. Juostoje taip pat turėjome suvaidinti tas akimirkas, kuomet pirmąsyk susitinkame. Jūs net neįsivaizduojate, kiek daug gali toks seseriškas ryšys“, – portalui „Popsugar“ sakė aktorė A. Poehler. „Manau, kad tiek moterims tarpusavyje, tiek seserims išvis reikėtų nebijoti ir pasižiūrėti šį filmą – ir tai tikrai ne dėl to, kad bandau parduoti savą juostą. Tiesiog filme itin ryškiai atsiskleidžia seserų ryšys ir manau, žmonėms tikrai bus ko išmokti“.

Ir visgi, asmeniniame gyvenime aktorės laimė nutrūko 2012 metais – po devynių santuokos metų, išsiskyrė viena laimingiausių Holivudo porų A. Poehler ir W. Arnettas. Žinoma, dėl vieno galime tik pasidžiaugti – jau netrukus aktorė pradėjo susitikinėti su kitu komedijos žanro atstovu Nicku Krollu, o kol aktorė džiaugiasi ramybe kito vyro glėbyje, kviečiame susipažinti su naujausios aktorės juostos „Sesutės“ anonsu:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles