Benedictas Cumberbatchas pasisako už vienodus moterų ir vyrų atlyginimus

Benedictas Cumberbatchas pasisako už vienodus moterų ir vyrų atlyginimus

Moterų ir vyrų lygiatesiškumo tema šiuo metu kaip niekad garsiai skamba Holivude – ypač po nesenų skandalų, susijusių su filmo „Visi pasaulio pinigai“ (angl. „All the Money in the World“) ar televizijos serialo „Karūna“ (angl. „The Crown“) aktorių atlyginimais. Nemažai moterų aktorių atskleidė, kad joms buvo mokama nepalyginamai mažiau nei jų kolegoms vyrams. Kai kurie žymūs asmenys šioje srityje reikalauja pokyčių – pavyzdžiui, dukart Oskaro laureatė aktorė Frances McDormand, kurios feministinė kalba per šiemetinę ceremoniją tapo neeiliniu įvykiu. Į šį sąrašą, anot „Radio Times“, galima įtraukti ir Benedictą Cumberbatchą, kuris atsisakys vaidinti bet kokiame kino ar televizijos projekte, jei jo kolegėms moterims bus mokama mažiau nei jam, ir tą patį ragina daryti kitus vyrus.

„Vienodas darbo užmokestis ir lygiateisis dalyvavimas yra pagrindiniai feminizmo principai. Atkreipkite dėmesį į kvotas. Klauskite moterų, koks atlyginimas joms mokamas ir sakykite: „Jei joms nebus mokama tiek pat kiek vyrams, aš čia nedalyvauju“, kalbėjo serialo „Šerlokas“ (angl. „Sherlock“) bei filmo „Daktaras Streindžas“ (angl. „Doctor Strange“, 2016 m.) žvaigždė.

Jis pats iš karto pasižadėjo griežtai laikytis šio pareiškimo ir parodyti pavyzdį per savo prodiuserių komapniją „SonnyMarch“: „Didžiuojuosi, kad mes su mano partneriu Adamu (Acklandu) esame vieninteliai vyrai mūsų prodiuserių kompanijoje. Mūsų naujas projektas bus moteriška istorija su moteriškomis įžvalgomis apie motinystę ekologinės katastrofos fone. Pristatydami šį projektą mano vardu pritrauksime investuotojų, o tada galėsime atkreipti dėmesį į daugelį moterų projektų. Juk pusę žiūrovų auditorijos sudaro moterys!“

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles