Aiškėja naujos detalės apie nesutarimus filmuojant Hano Solo filmą

Aiškėja naujos detalės apie nesutarimus filmuojant Hano Solo filmą

Holivudas vis dar negali patikėti žinia, kad Philas Lordas ir Chrisas Milleris buvo atleisti iš „Žvaigždžių karų“ šalutinio projekto apie jaunąjį Haną Solo. Pirmadienį „The Hollywood Reporter“ atskleidė dar daugiau naujų detalių apie tai, kas privedė „Lucasfilm“ vadovę ir filmo prodiuserę Kathleen Kennedy prie tokio netikėto sprendimo.

Anot leidinio šaltinių, K. Kennedy jau kurį laiką buvo nepatenkinta tuo, kaip režisierių duetas kuria nuo vasario pradžios filmuojamą juostą. P. Lordas ir C. Milleris buvo išreiškę nepasitenkinimą tuo, kad filmavimas vyksta greičiau nei jie norėtų, o santykinai lėtas jų filmavimo tempas pykdė K. Kennedy ir galiausiai padidino įtampą tarp prodiuserės ir režisierių.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad viena pagrindinių konflikto priežasčių buvo P. Lordo ir C. Millerio propaguojamas laisvas filmavimo stilius – savo filmuose, tokiuose kaip „Nevykėliai po priedanga“ (angl. „21 Jump Street“) ar „Lego filmas“ (angl. „The Lego Movie“), jie yra įpratę naudoti improvizaciją bei didelį humoro kiekį. Hano Solo filmo kūrimo metu režisieriai tiesiog filmavimo aikštelėje sugalvodavo ir aktoriams perduodavo naujas situacijas ar dialogus ir taip demonstravo savo norą į filmą įtraukti daugiau improvizacijos. Tai nepatiko tiek K. Kennedy, tiek scenarijų su savo sūnumi Jonu parašiusiam Lawrence‘ui Kasdanui, tiek už kadro dirbantiems žmonėms: tokio masto filmuose yra įprasta turėti griežtus grafikus ir pernelyg nenukrypti nuo scenarijaus, o P. Lordas ir C. Milleris įprastų taisyklių nepaisė.

Situaciją bandyta taisyti į kūrybinį procesą labiau įtraukiant L. Kasdaną, parašiusį legendinius „Žvaigždžių karų“ filmus „Imperija kontratakuoja“ (angl. „The Empire Strikes Back“) ir „Džedajaus sugrįžimas“ (angl. „Return of the Jedi“), tačiau režisieriai tam priešinosi, norėdami patys kontroliuoti filmavimą.

Panašios aplinkybės buvo susiklosčiusios kito „Žvaigždžių karų“ šalutinio projekto „Šelmis-1“ (angl. „Rogue One“) filmavimo metu, kuomet didelę scenarijaus dalį perrašė Tony Gilroy‘us, kas privedė prie savotišką skandalą sukėlusių (nors didiesiems Holivudo filmams įprastų) pakartotinių filmavimų likus vos keliems mėnesiams iki filmo premjeros. Pastarąjį filmą režisavo Garethas Edwardsas, kuris, kaip pažymi „The Hollywood Reporter“, yra mažiau patyręs nei P. Lordas ir C. Milleris, todėl jis su tokiomis aplinkybėmis sutiko. Visgi Hano Solo filmą kūrę režisieriai nenorėjo mažesnės kontrolės ir K. Kennedy ryžosi juos atleisti likus vos kelioms savaitėms iki filmavimo pabaigos.

Duetą pakeitęs režisierius Ronas Howardas, anot straipsnio, kalbėjo su P. Lordu ir C. Milleriu, kurie palaimino jo prisijungimą prie filmo. „The Hollywood Reporter“ pažymi, kad kuomet filmavimo grupė buvo informuota apie R. Howardo atvykimą, jie pradėjo ploti, kas parodo, jog režisierių dueto vadovavimas nebuvo įprastas prie tam tikro formato pratusiems techniniams darbuotojams.

Straipsnyje pažymima ir smulkesnių pasikeitimų filmo kūrime. Vidury proceso buvo atleistas už montažą atsakingas Chrisas Dickensas, kuris buvo pakeistas Oskarą laimėjusiu Pietro Scalia. Filmavimo metu kaip vaidybos mokytoja buvo pasamdyta Maggie Kiley, kadangi „Lucasfilm“ vadovai nebuvo patenkinti tuo, kaip Hano Solo vaidmenyje atrodo Aldenas Ehrenreichas.

Kol kas nėra žinių, ar filmo premjera bus nukelta, ar ji įvyks 2018 m. gegužės 25 d. „The Hollywood Reporter“ praneša, kad dabar numatoma, jog filmavimas turėtų trukti iki rugsėjo, kas suteiktų pakankamai laiko R. Howardui tinkamai užbaigti filmą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles