Hario Poterio gerbėjai švenčia serijos 20-metį

Hario Poterio gerbėjai švenčia serijos 20-metį

Ir nors filmų serija apie Harį Poterį baigėsi prieš šešeris metus, ši nepraranda susidomėjimo ligi pat šių dienų. Praėjusiais metais pasirodė pirmoji „Fantastinių gyvūnų ir kur juos rasti“ (angl. „Fantastic Beasts and Where to Find Them“) dalis, o gerbėjai netik nevengia kurti ne pelno siekiančių juostų, tačiau šiandien švenčia ir visos serijos pradžią – lygiai prieš dvidešimt metų J. K. Rowling į platųjį pasaulį pristatė pirmąją knygą „Haris Poteris ir išminties akmuo“ (angl. „Harry Potter and the Sorcerer’s Stone“).

1997-ų metų birželio 26-ąją pasaulyje buvo pristatyta pirmoji dalis, kuri ligi šių dienų buvo parduota 450 milijonų tiražu 79-iomis kalbomis. J. K. Rowling knygą parašė mažoje kavinėje Edinburge, kuri visai netikėtai tapo pasauliniu hitu. Jau po metų pasirodė antroji dalis „Haris Poteris ir Paslapčių kambarys“, o 1999-ais pasirodė ir „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“.

Visai netrukus buvo nuspręsta ekranizuoti pirmąją serijos dalį, kuri su jaunaisiais Danieliu Radcliffe’u, Emma Watson ir Rupertu Grintu pasirodė 2001-aisiais, tuo tarpu po dešimties ilgų metų serija pasiekė savo finišą. Aštuonerių juostų serijoje studija „Warner Bros.“ į kompaniją subūrę daugybę britų žvaigždžių: Alaną Rickmaną, Michaelą Gamboną, Billą Nighy, Johną Cleese’ą, Robbie Coltrane’ą ir kitus, tuo tarpu „Fantastiniai gyvūnai“ savo aktorių sąraše jau dabar „glaudžia“ Eddie Redmayne’ą, Coliną Farrellą, Johnny Deppą, o nuo antros dalies prie filmo prisijungs ir jaunąjį Dumbldorą įkūnysiantis Jude’as Law.

Kol Hario Poterio gerbėjai visame pasaulyje švenčia šią didžią dieną, pati J. K. Rowling užsimena ir apie pačią Poterio giminės istoriją: „Hario prosenelis, Henry Potteris,  1913-1921-ais metais dirbo Vizengamote ir kaip ir Haris – niekada nebijojo kovoti už Žiobarų teises. Henris ryškiau pasižymėjo tuomet, kai Archeriui Evermonde’ui, Magijos Ministrui, išsakė viešą kritiką dėl draudimo burtininkams padėti žmonėms Pirmojo Pasaulinio Karo metu“, – portale „Pottermore“ atskleidė J. K. Rowling. „Henris nebijojo užstoti Žiobarų, todėl jo šeima buvo išbraukta iš ‘Šventojo Dvidešimt-Aštuonetuko’ (angl. „Sacred Twenty-Eight“)“. Pati autorė teigia, kad ‘Šventojo Dvidešimt-Aštuonetuko’ terminas nusako Gryno Kraujo šeimų sąrašą.

Henry Potteris vėliau turėjo sūnų Fleamontą, kuris su savo žmona Euphemia augino sūnų Jamesą Poterį. Šiuo metu pasaulyje jau pasklido gandai, kad J. K. Rowling ryšis šiuos Hario Poterio giminaičius pristatyti ir ateinančiose „Fantastinių gyvūnų“ dalyse, tačiau kaip tai galėtų būti susieta su istorija – nepranešama.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles