Aiškėja galimi Norvegijos kandidatai į Oskarus

Aiškėja galimi Norvegijos kandidatai į Oskarus

Norvegijos filmų atrankos komitetas paskelbė tris pretendentus, iš kurių vienam teks garbė atstovauti savo šaliai Oskaro geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Finaliniais pretendentais tapo Henriko Martino Dahlsbakkeno šeimos drama „Pakeliui namo“ (norv. „Å vende tilbake“), Anne Sewitsky drama „Artimiausioji“ (norv. „De nærmeste“) ir Roaro Uthaugo draminis veiksmo trileris „Banga“ (norv. „Bølgen“).

Norvegijoje jau pradėta rodyti „Banga“ ir „Artimiausioji“, kurios išankstinė pasaulinė premjera įvyko šiemet Sandanso festivalyje, iškeliavo į tarptautinį Toronto kino festivalį. „Pakeliui namo“ netrukus taip pat bus pristatytas tarptautinei publikai dideliame festivalyje.

Norvegijos filmų atrankos komitetas šiuos tris filmus išrinko iš 21 kandidato, kurie Norvegijoje buvo ar bus parodyti nuo 2014 m. spalio 1 d. iki 2015 m. rugsėjo 30 d.

„Pakeliui namo“ – tai pirmasis H. M. Dahlsbakkeno ilgametražis filmas. Filmo pagrindiniai personažai – du jauni broliai, grįžtantys iš Afganistano ir bandantys rasti savo tėvą, per lapių medžioklę dingusį kalnuose. Scenarijų šiam filmui rašė pats režisierius. Pagrindinius vaidmenis atliko Åsmundas Høegas, Fredrikas Grøndahlas ir Ingaras Helge Gimle.

Dramoje „Artimiausioji“, sukurtoje pagal Ragnhild Tronvollir A. Sewitsky scenarijų, Ine Marie Wilmann vaidina 27 metų amžiaus Šarlotę, pirmą kartą susitinkančią su savo 35-erių metų netikru broliu Henriku, kurį vaidina Simonas J. Bergeris. Nei vienas iš jų nežino, ką reiškia normalus šeimos gyvenimas ir iš pradžių nemoka išreikšti broliškos meilės, kurios niekada anksčiau nejautė.
„Banga“ – pirmasis skandinavų katastrofų filmas seka paskui geologą, dirbantį prie Geirangerio fiordo, kuris suvokia, kad už dešimties minučių žemių nuošliauža sukels tokį patį galingą cunamį, koks įvyko 1934 m. Tafo fiorde ir nusinešė 40 gyvybių. Pagrindinius vaidmenis atlieka Kristofferis Jonelis ir Ane Dahl Trop.

Nuo spalio 1 d. JAV Kino meno ir mokslo akademija, teikianti Oskarus, paskelbs trumpąjį kandidatų sąrašą. Nominantai bus paskelbti 2016 m. sausio 16 d. Oskarų teikimo ceremonija įvyks vasario 28 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles