Aarono Sorkino filmas „The Trial of the Chicago 7“ po sustabdymo kuriamas toliau

Aarono Sorkino filmas „The Trial of the Chicago 7“ po sustabdymo kuriamas toliau

Tęsdamas savo perėjimą nuo scenarijų rašymo iki rašymo ir režisavimo, scenaristas Aaronas Sorkinas surinko gan rimtą Holivudo žvaigždyną savo naujajam projektui. Aktoriai Sethas Rogenas, Eddie‘is Redmayne‘as, Sacha Baronas Cohenas, Josephas Gordonas-Levittas, Jonathanas Majorsas ir Alexas Sharpas filmuosis naujoje A. Sorkino juostoje „The Trial of the Chicago 7“.

Filmas pagrįstas 1969 m. bylos „the Chicago Seven“ (liet. „Čikagos septynetas“) tyrimu, kuriame septyni įtariamieji federalinės vyriausybės buvo kaltinami keliais nusikaltimais, įskaitant sąmokslą ir riaušių kurstymą, kilusius dėl prieškultūrinių protestų Čikagoje 1968 m. Protestai, įskaitant didelį spaudimą prieš Vietnamo karą, tapo riaušėmis, kurių metu nebuvo išvengta susidūrimų su pareigūnais. Kol kas yra atskleista tiek, kad šiame filme S. Rogenas vaidins Jerry Rubiną, S. Baronas Cohenas įkūnys Abbie Hoffmaną, E. Redmayne‘as – Tomą Haydeną, o A. Sharpas – Rennie Davisą. Tai tėra keturi kaltinamieji šioje byloje iš 7.

J. Majorsas, žinomas iš filmų „Priešai“ (angl. „Hostiles“) ir Dustino Lance‘o Blacko serialo „When We Rise“, įkūnys Bobby Seale‘ą.  Seale‘as, vadintas „Juodąja pantera“, buvo aštuntasis kaltinamasis, kai grupė iš pradžių buvo pavadinta „Čikagos aštuonetu“. Teisėjas teismo salėje turėjo apriboti ir užtildyti Seale‘ą, kadangi šis „garsiai trikdė teismo procesą, kai negalėjo turėti savo pasirinkto advokato“, – rašoma 2008 m. „Chicago Tribune“ straipsnyje. Seale‘as, kurio advokatas nebuvo prieinamas dėl hospitalizavimo, žodiniu būdu užsipuolė teisėjus, kai jam nebuvo leidžiama kalbėti toliau. Seale‘as galiausiai buvo nuteistas ketveriems metams kalėti už nepagarbą teismui, nors vėliau sprendimas buvo atšauktas. J. Gordonas-Levittas vaidins vieną iš dviejų šios bylos prokurorų – Richardą Schultzą.

Pagal A. Sorkino sukurtą scenarijų, filmo veiksmas vyksta 1968-1969 m., tačiau filmas „tiesiogiai kalba apie mūsų laikų susiskaldymą ir tai, kaip jauni žmonės gali prisiimti galią ir pakeisti pasaulį“,  – rašoma spaudos pranešime apie šį filmą. Filmas „The Trial of the Chicago 7“ žymi A. Sorkino, kaip antrosios kartos režisieriaus pastangas po filmo „Pokerio princesė“ (angl. „Molly’s Game“), kuriame pokerio arenos titanę Molly Bloom vaidino aktorė Jessica Chastain. „Džiaugiuosi, kad kuriame filmą apie vieną iš didžiausių, juokingiausių, intensyviausių, tragiškiausių ir labiausiai triumfavusių tyrimų, Amerikos istorijoje“, – sakė S. Sorkinas. „The Trial of the Chicago 7“ veiksmas vyksta vėlai šeštajame dešimtmetyje, tačiau nėra geresnio laiko papasakoti šią istoriją nei šiandien.“

Naujienų portalo „The Hollywood Reporter“ teigimu, iš pradžių įmonė „Amblin Partners“ sustabdė projektą dėl biudžeto problemų. Tačiau „Amblin“ vis dar nusiteikę prodiusuoti šį filmą, kartu su prodiuseriais Marcu Plattu ir Mattu Jacksonu.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles