Z. Efronas: „Žmonės galvojo, kad pirmoje „Mokyklos miuziklo“ dalyje dainavau ne aš, o Kanados atlikėjas“

„Mokyklos miuziklo“ (angl. „High School Musical“) trilogijos žvaigždė Zacas Efronas neabejotinai yra vienas patraukliausių jaunųjų Holivudo aktorių. Nors aktoriaus karjera prasidėjo dar palyginus nesenai, tačiau aktorių jau dabar graibstyte graibsto daugybė kino studijų – ir neveltui. Šiais metais į didžiuosius kino ekranus aktorius sugrįžta prie savo ištakų vaidindamas filme „Daugiau garso ir šviesų“ (angl. „We Are Your Friends“).

Pasaulį aktorius išvydo 1987 metais Kalifornijoje su menu nesusijusių tėvų šeimoje. Mokyklos laikais 11’os metų berniuko talentą pastebėjo Z. Efrono pianino mokytoja, kuri netrukus pasiūlė būsimam aktoriui išbandyti save ir teatro scenoje. Pačioje pirmoje atrankoje aktoriui nusišypsojo sėkmė ir jis jau netrukus gavo smulkų vaidmenį spektaklyje „Čigonas“ (angl. „Gypsy“). Šio vaidmens dėka Z. Efronas pajuto aistrą vaidybai ir jau netrukus pasirodė kituose smulkiuose spektakliuose, kur aktorių ir pastebėjo talentų agentūros. Dar besimokydamas „Arroyo Grande Aukštojoje Mokykloje“ (angl. „Arroyo Grande High School“) jaunuolis sulaukė daugybės įdomių pasiūlymų vaidybai, todėl buvo priverstas skraidyti į Los Andželą itin dažnai.

Televizijoje aktorius debiutavo sulaukęs 15-os seriale „Žibukas“ (angl. „Firefly“), tačiau jau netrukus gavo vaidmenis visų lietuvių pamėgtame seriale „Ligoninės priimamasis“ (angl. „ER“) ir komedijų žanro režisieriaus Grego Mottola’os juostoje „Didelis ir platus Karlo Laemkės pasaulis“ (angl. „The Big Wide World of Carl Laemke“). Kitais metais aktorius suvaidino dar keliuose smulkiuose projektuose, tačiau aktoriaus proveržiu skaitoma „Disnėjaus“ (angl. „Disney“) studijos trilogija apie jaunuolio praleidžiamas geriausias dienas mokykloje filmuose apie „Mokyklos miuziklą“. Mažo biudžeto juosta buvo pradėta rodyti per „Disney Channel“ kanalą, tačiau fenomenalios sėkmės sulaukusių pirmųjų dviejų dalių dėka, trečioji juosta, kur jaunuoliai jau baigia mokyklą, galiausiai buvo pristatyta didžiuosiuose kino ekranuose.

Aktorius Z. Efronas juostoje „Mokyklos miuziklas“ (angl. „High School Musical“)
Aktorius Z. Efronas juostoje „Mokyklos miuziklas“ (angl. „High School Musical“)

Grįžtant prie pirmos dalies, kuri televizijoje pasirodė 2006 metais, filmavimo aikštelėje susitiko jaunieji Zacas Efronas ir Vanessa Hudgens. Aktorių romanas tęsėsi ne tik darbo metu, tačiau ir už kadro. Jaunuolių įdainuotų dainų ir itin paprasto scenarijaus dėka, juosta buvo pripažinta kaip žiūrimiausias kanalo filmas, o muzikiniai albumai buvo išperkami tą pačią dieną, kai tik pristatydavo į parduotuves. Pripažinimo sulaukęs jaunasis aktorius netrukus sulaukė pasiūlymų vaidinti pagrindinius vaidmenis keliuose filmuose bei įrašyti atskirą solo atlikėjo albumą, tačiau suprasdamas, kad dar ne laikas, Z. Efronas atsisakė. „Pirmiau turiu pabaigti mokyklą, tikrą mokyklą, o turint išsilavinimą bus galima rimčiau pagalvoti ir apie aktorystę“, – tuo metu minėjo Z. Efronas.

Juostų režisierius Kenny Ortega užsimena, kad svarbiausia jam buvo atrasti aktorių porą, kurie tiktų vaidinti pagrindinius filmo veikėjus Trojų ir Gabrielą: „Pirma mintis sutikus ir suporavus Zacą Efroną ir Vanessą Hudgens buvo ta, kad vizualiai – tai patys tinkamiausi žmonės. Jų charizma bei tarpusavio ryšys buvo stulbinantys. Praėjome daugybę atrankų ir tikrinome jų gebėjimą vaidinti, o paskutinės atrankos truko net septynias valandas – aktoriai turėjo šokti, žaisti krepšinį, improvizuoti, dainuoti bei kartu dirbti scenoje. Buvo momentų, kuomet juos išskirdavau ir sustatydavau su kitais žmonėmis, tačiau tai nesuveikė nė karto“.

Laikui bėgant atsirado ir aktoriaus karjerą stengiančių sumenkinti žmonių ratas, teigdami, jog pirmoje dalyje dainavo išties ne Z. Efronas, o Kanados muzikos prodiuseris Drew Seeley. Aktoriui išgirdus šiuos kaltinimus netrukus buvo nuspręsta kurti antrąją trilogijos dalį, kuri tapo žiūrimiausia juosta televizijos istorijoje iki pat 2007-ųjų. Tai buvo daroma specialiai, kad įtikinti, jog visgi balsas, kurį daugelis girdėjo pirmoje dalyje yra tikrai Zaco Efrono. Visame pasaulyje žinomas muzikos vadybininkas Simonas Cowellas, žinodamas aktoriaus dainavimo sugebėjimus, pasiūlė pastarajam rekordinio dydžio sutartį, tačiau aktorius antrąkart atsisakė muzikanto karjeros komentuodamas, kad jo pašaukimas – aktorystė.

Tais pačiais metais aktorius suvaidino vieną pagrindinių vaidmenų 1988 metais pasirodžiusio filmo „Lakas plaukams“ (angl. „Hairspray“) perdirbinyje. Juostos režisierius Adamas Shankmanas dar besirinkdamas aktorius pirmiau atmetė Zaco Efrono kandidatūrą teigdamas, kad aktorius yra per daug saldus ir itin „Disnėjiškas“ personažas, tačiau vėliau savo nuomonę pakeitė. Dar sykį aktoriaus talentas ir išvaizda nebuvo nepastebėti – leidinys „Rolling Stone“ pripažino aktorių naujuoju Amerikos širdžių ėdiku.

Netrukus prasidėjo trečiosios trilogijos dalies apie „Mokyklos miuziklą“ aktorių atrankos ir Z. Efronas kategoriškai teigė, kad trečioje dalyje nesifilmuos. „Man reikia keistis. Šios juostos yra labai „saldžios“, ir turiu surimtėti, tačiau kartu privalau atiduoti duoklę savo gerbėjams“, – kodėl sutiko filmuotis trečioje dalyje atskleidė Z. Efronas. Po šios trilogijos aktorius suvaidino kritikų išliaupsintoje Richardo Linklaterio dramoje „Aš ir Orsonas Velis“ (angl. „Me and Orson Welles“) ir laidoje „Saturday Night Live“.

2009 metais aktorius pasirodė juostoje „Vėl septyniolikos“ (angl. „17 Again“), tačiau filmavimas nepraėjo be nesklandumų. Filmavimo metu aktorius susmuko vietoje ir buvo išvežtas į ligoninę. Gydytojams įtarus apendicitą aktorius nedelsiant buvo operuojamas. Jau po kelių dienų Z. Efronas grįžo į filmavimo aikštelę ir pratęsė darbus. Juostos režisierius Burras Steersas su aktoriumi pratęsė bendradarbiavimą ir kitais metais, kuomet pasirodė dar viena jų bendra juosta „Čarlio Sen Klodo mirtis ir gyvenimas“ (angl. „Charlie St. Cloud“). Leidinio „Entertainment Weekly“ žurnalistui pasiteiravus režisieriaus, ar jis nebijojo rinktis jaunojo moterų numylėtinio šiam vaidmeniui, kuris yra visiškai skirtingas nuo „Vėl septyniolikos“, B. Steersas atsakė: „Žinote, šioje situacijoje yra panašiai kaip su muzikantais – jeigu susigroji, tai draugytės paleisti nevalia. Zacas tik pradėjo atskleisti savo talentą ir man buvo įdomu patikrinti, ką iš jo galima išspausti. Jis yra vienas tų jaunųjų aktorių, kurie išties gali vaidinti, šokti, dainuoti, o tai šiais laikais yra retas įvykis“.

Didžiajame ekrane nuo rimtesnių vaidmenų padaręs trumpą pertrauką, aktorius sugrįžo 2012 metais. Jeigu vienu aktoriaus proveržiu galima pavadinti laikus, kuomet jis pradėjo vaidinti „Mokyklos miuzikle“, tai kito tipažo proveržiu galima laikyti ir metus, kuomet aktorius pradėjo keisti savo, kaip „Disnėjaus gražuoliuko“ įvaizdį. Tokiu proveržiu kritikai vaidina Z. Efrono pasirodymą juostoje „Amžinai tavo“ (angl. „The Lucky One“) kartu su Taylor Schilling. Juostos istorija pasakoja apie Irake tarnaujantį kareivį, kuris radęs nepažįstamos moters nuotrauką tiki, kad tik jos dėka yra gyvas. Juosta kritikų nebuvo teigiamai įvertinta, tačiau paliko įspūdį vien dėl Z. Efrono bandymo atitolti nuo saldžių vaidmenų. „Kuomet susitikau Zacą labai nustebau pamatęs jo didžiulį norą padaryti šuolį aktorystėje – aktorius degė noru išeiti iš savo komforto zonos, kurioje gyveno daugybę metų“, – teigia juostos režisierius Scottas Hicksas. „Neužtenka paminėti, kad aktorius ne tik sportavo, tačiau kartu treniravosi ir su jūrų pėstininkais“.

Aktoriai Z. Efronas ir S. Rogenas juostoje „Kaimynai“ (angl. „Neighbors“)
Aktoriai Z. Efronas ir S. Rogenas juostoje „Kaimynai“ (angl. „Neighbors“)

2014-ieji metai aktoriaus karjeroje pažymėti išties patraukliomis komedijomis. Pirmoji komedija „Ta nejauki akimirka“ (angl. „That Awkward Moment“) buvo apie tris draugus, kurie įsipareigoja nesusirasti merginų, tačiau netyčia vienas jų įsimyli. Kita aktoriaus juosta buvo kartu su komedijų gigantu Sethu Rogenu juostoje „Kaimynai“ (angl. „Neighbors“). „Vaidinimas kartu su tais nuostabiais aktoriais buvo įdomus laikotarpis. Sethas Rogenas daugumoje savo filmų yra žvaigždė ir pasisemti iš jo komedijinio šarmo tikrai vertėjo. Šiaip buvo sunku suvaidinti personažą, kuris yra visiškai kitoks, nei aš esu realiame gyvenime. Sunkiausia dalis buvo atrasti herojaus širdyje dalelę gėrio, nes viskas, ką jis darė, buvo grynai niekšiški dalykai. Aš nesu toks žmogus ir tai yra toliausias vaidmuo nuo mano esybės“.

Šį savaitgalį į kino teatrus atkeliauja dar viena juosta su Zacu Efronu pagrindiniame vaidmenyje „Daugiau garso ir šviesų“. Filmo pavadinimas nors ir asocijuojasi su vieno žymaus lietuvių atlikėjo šūkiu, tačiau aktoriui bandant persitransformuoti iš vaikų mėgstamo saldaus į subrendusį aktorių pastangos ir vėl turėtų būti pastebėtos kritikų. „Mano kolegos patarė nedirbti su Zacu. Vienareikšmiškai visi pasakė, kad Efronas yra vakarėlių vaikis, tačiau aš pats esu mėgstu linksmintis ir su tokio amžiaus jaunuoliais laiką dažniausiai ir leidžiu“, – užsiminė režisierius Maxas Josephas.

„Muzika mano gyvenime yra labai svarbi dalis, ką gali visi gerbėjai pamatyti iš mano karjerystės pradžios. Išties, esu didis elektroninės muzikos gerbėjas ir esu laimingas, kad galiu suvaidinti tokio tipo filme. Tik perskaičius scenarijų apėmė nostalgijos jausmas. Filmo istorija yra apie karjerą pradedantį didžėjų – buvo puiki galimybė prisiminti tuos laikus, kai ir pats pradėjau savo karjerą“, – įspūdžius apie filmą ir savo karjeros pradžią paminėjo aktorius Zacas Efronas.

Žiūrint į aktoriaus ateities perspektyvas galima pasidžiaugti, kad nuotaikinga ir kartu įtempta komedija apie „Kaimynus“ grįš! Kritikų puikiai įvertinta komedija vėl prisiviliojo ir pagrindinius juostos herojus antrajai daliai. Kitais metais aktorių išvysime dar dvejose tikslių pavadinimų neturinčiose juostose „Pašėlęs senelis“ (angl. „Dirty Grandpa“) ir „Maikui ir Deivui laikas vesti“ (angl. „Mike and Dave Need Wedding Dates“). Taip pat sklando gandai, kad aktorius neužilgo pradės vaidinti ir „Gelbėtojų“ (angl. „Baywatch“) perdirbinyje.

Orai po truputį bjursta, o paskutinį vasaros savaitgalį kviečiame pasitikti su naujausiu Zaco Efrono filmo anonsu:

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Emilija / 2015 lapkričio 4

    Man ziauriai grazus zacas efronas jis tobulas noreciau kad butu daugiau daliu mokyklos miuziklo