Šventinė dovana moksleiviams – paveikaus kino seansai

Šventinė dovana moksleiviams – paveikaus kino seansai

Kinas moko kalbėti apie jausmus, moko spręsti nesutarimus, geriau suprasti save ir kitus, atrakina duris į skirtingus pasaulius. Bent kartą pamokose filmus kaip papildomą mokymo priemonę naudoję mokytojai sutinka, kad jie išties padeda mokymosi procese: skatina diskusijas, padeda geriau įsiminti medžiagą, lengviau išsakyti savo nuomonę ir priimti kitų išsakomus vertinimus. Šventiniu laikotarpiu skirto kino edukacijos projekto „Mokausi iš kino“ rengėjai kviečia mokyklas ir tėvus kalsėms dovanoti pamokas iš kino.

Pasak projekto sumanytojų, iš kino mokėsi ir tebesimoko ne vienas garsus kino aktorius, režisierius, operatorius. Tarp jų – ir žymioji kino ikona aktorė Audrey Hepburn, kuri mėgdavo kartoti, kad visko, ką išmoko, ji išmoko iš kino filmų. Būtent jos frazė puošia dizainerės Agnės Lasinskienės kurtą šventinį bilietą, kurį „Mokausi iš kino“ rengėjai kviečia moksleivių tėvelius, partnerius ir rėmejus dovanoti mokykloms.

„Jau 5 metus besitęsiantis „Mokausi iš kino” projektas labiausiai gyvuoja mokytis trokštančiųjų dėka. Ne tik moksleivių, bet ir mokytojų, kurie ieško naujų būdų vaikus ir jaunimą sudominti pamokomis. Tuo tikslu kasmet atnaujiname savo filmų programą, kurioje šiuo metu galima rasti daugiau nei 3 dešimtis įvairiomis temomis skatinančių kalbėtis filmų“, – sako „Skalvijos“ edukacinių projektų koordinatorė Goda Sosnovskienė.

Keletas ryškiausių „Mokausi iš kino“ programos naujienų – vaidybinis belgų filmas 2-8 kl. moksleiviams „Keliaujantys paukščiai“. Viena „Skalvijos“ žiūrovė šį filmą apibūdino kaip „jautrią ir realistišką istoriją apie draugystę, atsakomybę, šeimą, meilę“.

Mažesniems moksleiviams taip pat patiks „Kino pavasaryje“ rodyta spalvinga ir įkvepianti „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“, o vyresnius, 6-12 kl. moksleivius, sudomins „Scanoramoje“ pristatyta švedų drama „Mano sesutė“. Filmas kalba aktualiomis anoreksijomis, susvetimėjimo šeimoje, sutrikusių, savo vietos po saule ieškančių paauglių temomis.

Patiems vyriausiems 10-12 kl. moksleiviams rekomenduojami įsimintini garsių menininkų portretai – pasaulinio pripažinimo sulaukę dokumentiniai filmai „Žemės druska“ ir „Sugarman“.

Šventinis bilietas galioja į bet kurį dieninį „Mokausi iš kino“ seansą „Skalvijos“ kino centre iki 2016 m. birželio 17 d. Jo metu filme galės apsilankyti visa moksleivių klasė su savo mokytojais, tėvais ar artimaisiais (iki 50 žmonių). Jį kviečiame įsigyti „Skalvijos“ kasoje.

Gavus šį bilietą mokykloms siūloma išsirinkti filmą svetainėje www.mokausiiskino.lt ir užsisakyti jo peržiūrą patogiu laiku el. paštu edukacija@skalvija.lt arba tel. 852 61 0505.

Daugiau apie „Mokausi iš kino“ repertuarą www.mokausiiskino.lt.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles