Pasaulinės savaitgalio filmų pajamos (11.20 – 11.22)

Pasaulinės savaitgalio filmų pajamos (11.20 – 11.22)

Po nelemtų prieš savaitę Paryžiuje nutikusių įvykių viso pasaulio kino industrijoje buvo priimtas sutarimas, kad iš pagarbos žuvusiems nebus skelbiami filmų uždarbiai. Po savaitės situacija stabilizavosi ir pagaliau skelbiami skaičiai, kurie tikrai neturėtų nuliūdinti kino studijų ir filmų kūrėjų. Šio savaitgalio pasaulio filmų Top 10 atrodo taip:

„Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 2 dalis“ (angl. The Hunger Games: Mockingjay – Part 2) – startavusi finalinė „Bado žaidynių“ dalis net 87 kino pasaulio rinkose per pirmąjį rodymo savaitgalį uždirbo 146 milijonus dolerių. Filmas startavo pirmose vietose net 80 šalių, bet dosniausia frančizės finalinei daliai tapo Jungtinė Karalystė, kurioje per tris rodymo dienas filmas sugebėjo uždirbti 17, 1 mln. dolerių.

Taip pat neblogą rezultatą pademonstravo Kinijos žiūrovai, leisdami juostai sąskaitas papildyti 16 milijonų dolerių. Kiti regionai pasiskirstė taip: Vokietija (14,4 mln.), Meksika (8,7 mln.), Prancūzija (7,1 mln.), Australija (6,8 mln.), Brazilija (6,8 mln.), Rusija (6,7 mln.), Venesuela (5,6 mln.) ir Italija (4,3 mln.).

Tenka pripažinti, kad naujajam filmui sekasi šiek tiek prasčiau nei ankstesnėms dalims, todėl net ir brangesni 3D bilietai nepadėjo. Prasčiausiai iš visos frančizės filmų juosta startavo ir tėvynėje, kurioje per pirmąjį rodymo savaitgalį uždirbo vos 101 milijoną dolerių. Žinoma, filmas greitai turėtų atpirkti visas produkcijos išlaidas, bet apie milijardą kūrėjams teks pamiršti – tai neįmanoma misija. Na, o dabar filmas savo sąskaitoje turi 247 milijonus dolerių.

„007: Spectre“ (angl. SPECTRE) – naujasis Džeimso Bondo filmas tarptautinėje kino rinkoje ką tik perkopė 500 milijonų dolerių ribą ir tapo antruoju filmu visoje Bondiados istorijoje, kuriam pavyko tai padaryti. Šįkart 92 teritorijose filmui pavyko uždirbti 65,7 milijono dolerių ir padidinti uždarbį iki 524,1 milijono dolerių. Visame pasaulyje, įskaitant ir Šiaurės Ameriką, filmas jau turi 677 milijonus ir nežada sustoti. Žinoma, iki „007: Skyfall“ juostai priartėti nelemta, bet realu, kad filmas galės pasidžiaugti net ir 800–850 milijonų dolerių.

Tuo tarpu, dosniausios naujajai Bondo daliai šalys: Jungtinė Karalystė (130,5 mln.), Kinija (77,5 mln.), Vokietija (50,7 mln.), Prancūzija (22,7 mln.), Australija (14,8 mln.), Olandija (14,2 mln.), Rusija (12,3 mln.), Italija (12,1 mln.), Danija (11,8 mln.) ir Pietų Korėja (11,3 mln.).

Filmui dabar liko tik viena premjera Japonijoje, kuri įvyks gruodžio 4 dieną.

„Bėgantis labirintu: išmėginimai ugnimi“ (angl. Maze Runner: The Scorch Trials) – visai gerai laikosi studijos „20th Century Fox“ hitas, kuris jau perkopė 300 milijonų dolerių ribą. Filmas šį savaitgalį uždirbo 7 milijonus dolerių, iš kurių net 5,2 milijono priklauso Kinijai. Bendros juostos pajamos išaugo iki 316,3 milijono dolerių. Žinoma, tai žymiai silpnesnis pasirodymas už buvusį filmą, bet kūrėjai sugebėjo užsidirbti pakankamai, kad jau 2017 metais pristatytų trečiąjį filmą.

„Monstrų viešbutis 2“ (angl. Hotel Transylvania 2) – 5,8 milijono dolerių 74 šalyse uždirbo studijos „Sony“ animacinis hitas, kurio sąskaitoje dabar 430 milijonų dolerių. Iš jų 263,6 milijono priklauso tarptautinei kino rinkai. Juostai liko dar dvi premjeros. Lapkričio 27 dieną filmas pasieks Australijos žiūrovus, o gruodžio 24 dieną – Pietų Korėją.

„Marsietis“ (angl. The Martian) – atėjus naujajam Bondui ir Katnei, sumažėjo Ridley‘io Scotto filmo pajamos, kurios šį savaitgalį siekė vos 2 milijonus dolerių. Tačiau filmas visame pasaulyje jau uždirbo 486,4 milijono dolerių ir tapo daugiausiai uždirbusiu filmu režisieriaus karjeroje. Juostos vis dar laukia Kinija, kurioje filmas startuoja ateinantį savaitgalį. Pusės milijardo dolerių riba turėtų būti perkopta jau sekmadienį.

„Penas: nuotykiai Niekados šalyje“ (angl. Pan) – baigia savo pasirymą pasaulyje naujoji Peterio Peno ekranizacija, kuriai šis savaitgalis iš 46 šalių atnešė 1,7 milijono dolerių. Bendrai tarptautinėje kino rinkoje filmas uždirbo 88,8 milijono dolerių, o visame pasaulyje, įskaičiuojant ir Šiaurės Ameriką, vos 122,5 milijono dolerių. Kūrėjams ši juosta atnešė daugiau kaip 150 milijonų dolerių nuostolį.

„Šiurpuliukai“ (angl. Goosebumps) – Šiaurės Amerikoje tapęs hitu, naujasis filmas su pagrindinį vaidmenį atliekančiu Jacku Blacku kūrėjams iš 22 teritorijų atnešė 1,4 milijono dolerių. Bendros filmo pajamos dabar siekia 108,7 milijono dolerių, iš kurių 32,7 milijono priklauso tarptautinei kino rinkai. Juostos dar laukiama 16 šalių, tarp kurių ir Kinija.

„Skautai prieš zombius“ (angl. Scouts Guide to the Zombie Apocalypse) – juodoji komedija apie zombius, kurią pristatė studija „Paramount“, 9 teritorijose uždirbo 1,4 milijono dolerių ir dabar savo sąskaitoje turi 12,9 milijono dolerių.

„Riešutėlių filmas“ (angl. The Peanut Movie) – animacinis studijos „20th Century Fox“ filmukas ne itin gerai laikosi pasaulyje, kur šį kartą iš 19 šalių uždirbo vos 1,3 milijono dolerių. Bendros juostos pajamos pasiekė 108,7 milijono dolerių, iš kurių 98 milijonai buvo uždirbti tėvynėje.

„Steve Jobs“ (angl. Steve Jobs) – vienas iš galimų Oskaro pretendentų, Danny‘io Boyle‘o filmas apie mūsų dienų genijų, 7 teritorijose teuždirbo 1,2 milijono dolerių. Bendrai tarptautinėje kino rinkoje filmas turi 5,2 milijono dolerių, ir 22,7 milijono visame pasaulyje. Filmo dar laukiama 48 šalyse, tarp jų ir Lietuvoje.

Taip pat smagu paminėti, kad „Everestas“ pagaliau perkopė 200 milijonų dolerių ribą. Na, o ateinantį savaitgalį kine ir vėl karaliaus finalinė „Bado žaidynių“ dalis, kuri neturės jokių konkurentų iki septintosios „Žvaigždžių karų“ dalies pasirodymo.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles