Sutikite: vertingiausias „Aardman Animations“ herojus aviukas Šonas leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę Lietuvos kinuose

Mekenanti avių banda su garsiuoju aviuku Šonu priešaky atkeliavo į Lietuvos kino teatrus. Nuotaikinga ir šmaikšti animacinė juosta „Aviukas Šonas. Filmas“ papasakos apie viso pasaulio vaikų pamilto herojaus naujausius nuotykius – šįsyk Šonui ir jo bičiuliams teks gelbėti jų fermerį iš Didelio miesto nasrų.

„Aviukas Šonas. Filmas“ režisieriai papasakojo BBC įdomių detalių apie tai, kaip buvo kuriamas filmas. Turbūt retas žiūrovas galėtų įsivaizduoti, kad iš specialaus molio nulipdytas pagrindinio herojaus maketas yra labai tvirtas ir maždaug 18 cm aukščio. Pasak filmo kūrėjus aplankiusių žurnalistų, aviukas yra maždaug didelio mango vaisiaus dydžio ir svorio. Tam, kad Šonas ekrane atrodytų judrus ir lankstus, jo modelis buvo per tūkstantį kartų keičiamas ir pritaikomas naujoms scenoms.

Kaip ir tikros Holivudo žvaigždės, aviukas Šonas turėjo ne vieną dublerį, įvairiems kadrams prireikė net 21-o jo antrininko. Taip režisieriai Markas Burtonas ir Richardas Starzakas galėjo tuo pat metu filmuoti tuzinus stopkadrų vienu metu. Kitaip „Aviukas Šonas. Filmas“ kūrimui būtų prireikę net 9-erių metų. Iš viso prie animacinės juostos dirbo 17 animacijos meistrų, kurių kiekvienas per dieną sukurdavo apie dvi filmo sekundes.

Kadaise gyvenimą kaip antraplanis herojus filmuke „Volisas ir Gromitas“ pradėjęs aviukas Šonas 2007-aisiais sulaukė jam pačiam priklausančio animacinio serialo. 140 jo serijų buvo parodytos daugiau kaip 170 šalių, tad per savo karjerą Šonas tapo vertingiausiu studijos „Aardman Animations“ herojumi. Pasak „Aviukas Šonas. Filmas“ kūrėjų, Šonui yra 11 metų pagal avių amžių, kas atitinka žmogiškus 2-ejus metus ir 22 dienas.

Šiandien Lietuvą pasiekusioje animacinėje juostoje „Aviukas Šonas. Filmas“ sumaniajam herojui su bičiuliais tenka palikti žaliąsias ganyklas po to, kai dėl nekalto aviuko pokšto jį ir avių bandą auginantis ūkininkas nudarda į miestą ir praranda atmintį. Gelbėjimo misiją apsunkina ryžtingai nusiteikęs gyvūnų gaudytojas, norintis žūtbūt nusiųsti Šoną už grotų.

Puikių vertinimų sulaukęs „Aviukas Šonas. Filmas“ jau atkeliavo į Lietuvos kino teatrus!

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles