10 filmų, kurie varžysis 2017 m. Oskaruose

10 filmų, kurie varžysis 2017 m. Oskaruose

Besibaigiantys metai kartu reiškia, kad prasideda kasmet vis ilgėjantis kino apdovanojimų sezonas, kurį tradiciškai vainikuos Oskarų teikimo ceremonija, vyksianti vasario 26 dieną. Po truputį ryškėjant apdovanojimų sezono favoritams „Buvau Kine“ pateikia dešimt filmų, kurie turėtų varžytis pagrindinėse Oskarų kategorijose.

Oficialios nominacijos bus paskelbtos sausio 24-ąją.

„Kalifornijos svajos“ (angl. „La La Land“), rež. Damien Chazelle

„Atkirtį“ (angl. „Whiplash“) sukūrusio režisieriaus Damieno Chazelle muzikinis filmas, jau Venecijos kino festivalyje apipiltas pagyromis ir pelnęs daugiau Auksinių gaublių nominacijų nei bet koks kitas filmas. Trečią kartą tame pačiame filme pasirodantys Ryanas Goslingas ir Emma Stone vaidina savo svajonės Los Andžele siekiančius įsimylėjėlius. Filmas buvo išgirtas visomis prasmėmis – nuo pat D. Chazelle režisūros, kuri atrodo taip pat saldžiai ir ne taip dirbtinai kaip Weso Andersono stilius, iki akivaizdžiai artimos pagrindinio aktorių dueto draugystės. „Kalifornijos svajos“, primenantis garsiuosius penktojo ir šeštojo dešimtmečio Holivudo miuziklus, yra neabejotinas Oskarų favoritas, kas originalius miuziklus ypač retai statančiam Holivudui yra išties neįprasta.

„Mančesteris prie jūros“ (angl. „Manchester By the Sea“), rež. Kenneth Lonergan

Filmas, pasakojantis apie vyro (akt. Casey Affleck) siekį globoti savo tėvo netekusį sūnėną, atrodo kaip tradicinis Oskarų pasirinkimas – Oskaruose kasmet tarp favoritų atsiranda bent vienas projektas, kuris, atrodo, yra perpildytas dramos, nykumo ir tamsumo. Šiuo atveju, tiesa, tas favoritizmas yra visiškai pagrįstas – galingą aktorių komandą su Casey Afflecku ir Michelle Williams priešaky surinkęs filmas jau užsidirbo kalną apdovanojimų ir dažniausiai yra giriamas už savo unikalią istoriją bei aktorių sugebėjimus. Nors tai nebūtų toks originalus ar stebinantis pasirinkimas kaip „Kalifornijos svajos“, neverta nustebti, jeigu filmas bus pamiltas Kino akademijos narių.

„Mėnesiena“ (angl. „Moonlight“), rež. Barry Jenkins

Oskarai jau ne pirmus metus yra kritikuojami dėl rasizmą primenančių pažiūrų, ir priežasčių tam yra. Vien 2016 metų Oskaruose visi 20 nominuotų aktorių buvo baltieji, dėl ko Kino akademija susilaukė ypač daug kritikos. „Mėnesiena“ gali tapti filmu, kuris atpirks visas Oskarų negandas. Juostoje pasakojama apie juodaodžio vaikino gyvenimą pavojingoje aplinkoje, kurioje jis negali iki galo pripažinti savo seksualumo ir kur tiesiog jaučiasi nesuprastas. Filmas jau pelnė įvairius kritikų ir festivalių apdovanojimus, o aktorius Mahershala Ali yra įvardijamas kaip realiausias pretendentas į geriausio antro plano aktoriaus Oskarą. Panašu, kad filmas šiemet tikrai nebus pamirštas.

„Jackie“, rež. Pablo Larrain

Viena iš tradicinių apdovanojimų sezonui skirtų juostų su ypač stipriu pagrindiniu vaidmeniu. Filme pasakojama apie JAV prezidento Johno F. Kennedy žmoną Jackie (akt. Natalie Portman) ir jos elgesį po to, kai 1963 metais buvo nužudytas jos vyras. Kritikai jau išgyrė filmo autentiškumą, suliejantį vaidybinius ir dokumentinius epizodus, o Natalie Portman yra pranašaujamas antrasis Oskaras karjeroje. Panašu, kad tai yra apie vieną aktorę pastatytas filmas, tačiau N. Portman yra vienas tų žmonių, kurie gali pakelti bendrą filmo kokybę.

„Fences“, rež. Denzel Washington

Trečiajame Denzelio Washingtono režisuotame filme yra pasakojama šeštajame dešimtmetyje vykstanti istorija apie buvusį juodaodį beisbolo žaidėją, iš paskutiniųjų besistengiantį pasirūpinti savo šeima. Filmas jau kurį laiką yra giriamas ne tiek dėl savo bendros kokybės kiek dėl aktorių – juostoje pagrindinį vaidmenį atliekantis pats D. Washingtonas ir jo įkūnijamo veikėjo žmoną vaidinanti Viola Davis turėtų be problemų būti nominuoti atitinkamose Oskarų kategorijose ir gal net jose triumfuoti. Pagal to paties pavadinimo pjesę sukurtas filmas nestokoja draminių elementų, kuriuos myli geriausius aktorius renkantys Kino akademijos atstovai, todėl šių aktorių triumfas yra visai tikėtinas.

„Tyla“ (angl. „Silence“), rež. Martin Scorsese

Ilgai planuotas Martino Scorsese svajonių projektas pagaliau atvyksta į kino teatrus ir jį lydi daugybė pagyrų. Filmas apie septynioliktajame amžiuje vykusią pavojingą jėzuitų kelionę į Japoniją ne kartą istorijas apie krikščionybę kūrusiam M. Scorsesei yra išties svarbus, o pasak išankstinių atsiliepimų, filme tai akivaizdžiai matosi. Brangus ir rizikingas projektas, kuriame vaidina Andrew Garfieldas, Liamas Neesonas ir Adamas Driveris, atrodo kaip apdovanojimų sezonui sukurta juosta. Žinant tai, kad Kino akademija arba myli, arba ignoruoja M. Scorsese, prognozuoti konkrečius apdovanojimus filmui dar anksti, nors „Tyla“ yra tarp favoritų būti nominuotas kaip geriausias metų filmas.

„Atvykimas“ (angl. „Arrival“), rež. Denis Villeneuve

„Atvykimas“ yra vienas labiausiai netikėtų projektų šiemet, įrodęs ekspertams, kad žiūrovai vis dar nori ambicingų ir originalių mokslinės fantastikos projektų, nesusijusių su jokiomis ankstesnėmis franšizėmis. Filme, kurį režisavo filmų „Kaliniai“ (angl. „Prisoners“) ir „Sicario“ kūrėjas Denisas Villeneuve, pasakojama apie į Žemę atvykstančius ateivius ir su jais sugebančią komunikuoti kalbų ekspertę (akt. Amy Adams). Filmas yra unikalus savo stilistika ir istorijos pasakojimo stiliumi, ir net jeigu žiūrovai jį geriausiai atsimena už įvairias paslaptis, A. Adams vaidyba ir Erico Heissererio scenarijus jau spėjo sužavėti kritikus ir Venecijos festivalio žiuri, todėl galima tikėtis, kad į jį atkreips dėmesį ir Oskarų balsuotojai.

„Liūtas“ (angl. „Lion“), rež. Garth Davis

Filme pasakojama apie vaikystėje nuo šeimos atskirtą ir vėliau ją „Google Earth“ pagalba surandantį vaikiną (akt. Dev Patel), kas skamba kaip pernelyg paprastas siužetas. Jo šansus Oskaruose padidina tai, kad filmas priklauso „The Weinstein Company“ – brolių Weinsteinų kompanijai, garsėjančiai savo sugebėjimu į apdovanojimų ceremonijas nuvesti kiekvieną, nuo Tomo Hooperio iki Quentino Tarantino. Anot kritikų, „Liūtas“ savo saldžia istorija primena „Lūšnynų milijonierių“ (angl. „Slumdog Millionaire“), kuriame vaidino tas pats Dev Patelis, todėl nenustebkite, jei Kino akademija pasiduos šio filmo įtakai.

„Hell or High Water“, rež. David Mackenzie

Kaip kad „Kalifornijos svajos“ parodė, kokiu būdu galima atnaujinti miuziklus, taip filmas „Hell or High Water“ pademonstravo, kokiu keliu gali eiti naujieji vesternai. Besiremiantis santykinai tipiniu JAV pietinių valstijų stereotipu, kaip du broliai (aktoriai Chris Pine ir Ben Foster) plėšia bankus norėdami išgelbėti savo šeimos ūkį, o jiems kelią pastoja į pensiją tuoj išeisiantis reindžeris (akt. Jeff Bridges), filmas pasižymi sodriais dialogais, įsimintinais Teksaso kraštovaizdžiais ir dėmesio vertais aktorių pasirodymais (ypač kalbant apie J. Bridgesą ir B. Fosterį). Neaišku, ar į ne vienam apdovanojimui jau nominuotą filmą svarbiausiose kategorijose atkreips dėmesį Oskarai, tačiau viena kita nominacija filmą turėtų pasiekti.

„Loving“, rež. Jeff Nichols

Dar viena svarbia JAV žmogaus teisių istorija paremtas filmas apie sutuoktinius Richardą (akt. Joel Edgerton) ir Mildred (akt. Ruth Negga) Loving, kurie stojo prieš JAV Aukščiausiąjį teismą dėl to, kad nepaisė savo valstijos draudimo tuoktis skirtingų rasių žmonėms. Jiedu tapo pagrindine priežastimi, dėl ko Aukščiausiasis teismas 1967 metais panaikino draudimą mišrioms santuokoms, todėl nenuostabu, kad filmui tai suteikia nemažai dramos. Nors šioje situacijoje daugiausiai yra giriamas režisierius Jeffas Nicholsas, kartu ir parašęs šį filmą, ne ką mažiau pagyrų sulaukia ir J. Edgertonas bei R. Negga, todėl nominacijos bent keliose kategorijose filmui yra išties tikėtinos.

Kiti galimi pretendentai:

„Stebuklas virš Hadsono“ (angl. „Sully“), rež. Clint Eastwood

Kino akademija myli Clintą Eastwoodą ir Tomą Hanksą. Nepaisant išskirtinai vidutiniškos filmo kokybės, „Stebuklas virš Hadsono“ gali netikėtai iššauti.

„20-ojo amžiaus moterys“ (angl. „20th Century Women“), rež. Mike Mills

Aštuntojo dešimtmečio gyvenimą įkūnijantis filmas daugiausiai yra giriamas už keturis kartus Oskarui jau nominuotos aktorės Annette Bening pasirodymą, be didesnių problemų turintis aktorei uždirbti ir penktąją nominaciją. Gali būti, kad nostalgiją mėgstantis Holivudas filmą išties pagirs.

„Pjūklo ketera“ (angl. „Hacksaw Ridge“), rež. Mel Gibson

Tamsiuoju šių metų arkliuku vadinamas filmas yra didysis Melo Gibsono sugrįžimas į Holivudą. Apie Antrojo pasaulinio karo herojų (akt. Andrew Garfield) pasakojanti juosta yra ambicinga ir įsimintina, pateikianti neeilinę JAV istorijos dalį, kas dažniausiai sužavi bet kokių apdovanojimų rinkėjus. Viskas priklausys nuo to, kaip M. Gibsoną priima aukščiausieji Holivudo lygiai, nors pastarieji mėnesiai įrodė, kad režisieriaus atžvilgiu daug neigiamų jausmų jie neturi.

„Paslėptos figūros“ (angl. „Hidden Figures“), rež. Theodore Melfi

Dar vienas apie mažai žinomą JAV istorijos dalį pasakojantis filmas, kuriame rodoma, kaip juodaodė mokslininkė (akt. Taraji P. Henson) ir jos kolegos apskaičiavo skrydžio trajektoriją, leidusią JAV apskraidinti pirmąjį savo astronautą aplink Žemę. Filmas yra giriamas už pagrindinių aktorių komandą ir garso takelį, prie kurio prisidėjo ir žymusis Hansas Zimmeris, todėl kelios nominacijos šiam filmui taip pat tikėtinos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles