Pasaulinės savaitgalio filmų pajamos (02.06 – 02.08)

2015-ieji įsibėgėja ir įžengia į vasario mėnesį, atnešdami dar daugiau įdomių premjerų. Nors tai tik metų pradžia ir antro mėnesio startas, tačiau kino studijos jau skaičiuoja nuostolius nuo patirtų nesėkmių, kurias atnešė trys sausio mėnesio premjeros. Įdomu tai, kad vos tik prasidėjęs antras kalendorinis mėnuo jau turi du finansiškai nenusisekusius projektus. Šio savaitgalio pasaulio filmų Top 10 atrodo taip:

„Jupiterė. Pabudimas“ (angl. „Jupiter Ascending“) – galiausiai, ilgai gyvavusios šventinio Kalėdų periodo premjeros nusirito keliais laipteliais žemiau ir užleido savo pozicijas naujiems ir perspektyviems projektams, kurių tarpe galima įvardyti ir šį, naujausią režisierių Wachowski studijai „Warner Bros.“ Sukurtą filmą. Startavęs net 65 šalyse, 175 milijonus kainavęs fantastinis blokbasteris užsidirbo 32,5 milijonus dolerių. Prie šios sumos labiausiai prisidėjo Rusija (4,7 mln.), Prancūzija (2,5 mln.), Pietų Korėja (2,1 mln.) ir Jungtinė Karalystė (2 mln.). Bendrai juosta per pirmąjį savaitgalį visame pasaulyje, įskaitant ir tėvynę, užsidirbo 51,5 milijoną. Tai ganėtinai silpnas startas, kuris studijai prognozuoja dar vieną nenusisekimą ir eilinį režisierių Wachowski fiasko. Juostos dar laukia premjeros Australijoje (vasario 19), Kinijoje (kovo 6) ir Japonijoje (kovo 28).

„Kempiniukas Plačiakelnis“ (angl. „SpongeBob Movie: Sponge out of Water“) – praplėtęs savo teritorijų skaičių, animacinis studijos „Paramount“ projektas iš 25 šalių užsidirbo 16,2 milijonų dolerių. Juosta puikiai startavo iš pirmos pozicijos Brazilijoje, atnešdama kūrėjams 4,6 milijonus dolerių. Taip pat filmas gerai pasirodė tėvynėje, kur užsidirbo 54 milijonus dolerių. Bendras juostos pasiekimas – 79,8 milijonai, gauti per 10 rodymo dienų. Artimiausiomis savaitėmis filmukui negresia jokia konkurencija, todėl galima sakyti, jog tai vienas iš pirmųjų šių metų kino hitų.

„Galingasis 6“ (angl. „Big Hero 6“) – džiuginančios naujienos atskriejo iš studijos „Disney“. Jų animacinis filmukas pagaliau perkopė 500 milijonų dolerių ribą visame pasaulyje. Šis savaitgalis jam atnešė dar 12,7 milijonų dolerių iš 19 šalių. Bendrai filmas turi savo sąskaitoje 505,1 milijonus dolerių. Tai leido jam aplenkti kitą 2014 metais rodytą filmą – „Rio 2“, kuris sustojo ties 501 milijonu.

„Pagrobimas 3“ (angl. „Taken 3“) – 50 šalių rodomas, kaip teigiama, finalinis Liamo Neesono pasirodymas Brajamo Milso amplua, atnešė dar 11,2 milijonų dolerių. Bendrai filmas jau turi 268,9 milijonus dolerių, tačiau tikėtina, jog juostai pavyks pasiekti 300 mln. ribą.

„Hobitas: Penkių armijų mūšis“ (angl. „The Hobbit: Battle of the Five Armies“) – paskutinėmis savo gyvavimo savaitėmis mėgaujasi finalinis Peterio Jacksono režisuotas „Hobitas“, kuris šį kartą papildė savo pajamas 9,7 milijonais dolerių. Filmas vis dar neblogai laikosi Kinijoje, kur užsidirbo 113 milijonus per dvi rodymo savaites. Bendrai filmas turi 939,7 milijonus ir tikėtina, jog galiausiai viskas sustos ties 950 milijonų. Tai būtų pats prasčiausias visos trilogijos rezultatas.

„Naktis muziejuje. Kapo paslaptis“ (angl. „Night at Museum: Secret of the Tomb“) – gavęs premjeras 5 naujose teritorijose, trečiasis nakties sargo Lario nuotykis papildė studijos „20th Century Fox“ kišenes dar 7,8 milijonais dolerių, gautų iš 21 šalies. Filmas neblogai pasirodė Prancūzijoje, kur per tris dienas užsidirbo 2,9 milijonus. Bendrai filmas jau turi 326 milijonus dolerių visame pasaulyje. Tai pats prasčiausias visos trilogijos pasiekimas. Pirmasis filmas 2006 metais užsidirbo 574 milijonus dolerių, o po trijų metų sekęs tęsinys – 413 milijonus dolerių.

„Kingsman. Slaptoji tarnyba“ (angl. „Kingsman: The Secret Service“) – 4 šalys šnipų temos komediniam veiksmo trileriui leido užsidirbti 7,7 milijonus dolerių. Bendras juostos rezultatas per 10 rodymo dienų – 17,7 milijonų. Jau šį savaitgalį filmas startuoja Šiaurės Amerikoje ir dar 35 tarptautinėse kino rinkose.

„Amerikiečių snaiperis“ (angl. „American Sniper“) – 6,5 milijonų dolerių iš 30 teritorijų užsidirbo penkiems Oskarams nominuota Clinto Eastwoodo karinė drama. Šiaurės Amerikoje tapęs nepaaiškinamu fenomenu, filmas tarptautiniuose vandenyse laikosi gana santūriai. Visgi, bendrai visame pasaulyje išskyrus tėvynę, filmas užsidirbo jau 79 milijonus dolerių ir ateinantį savaitgalį perkops 100 milijonų dolerių ribą. Šiuo metu juosta savo sąskaitoje jau turi 362 milijonus dolerių, o tai reiškia, jog greitu metu bus pasiekta prestižinė 400 milijonų dolerių riba.

„Visko teorija“ (angl. „Theory of Everything“) – Oskarinis Jameso Marsho režisuotas filmas iš 44 teritorijų pasipildė savo sąskaitas dar 5,3 milijonais. Bendrai filmas turi 90,1 milijonų. Kaip 15 milijonų kainavusiam nepriklausomam projektui tai gana geras pasiekimas, ypač, kad jo vis dar laukia 12 premjerų visame pasaulyje.

„Žmogus-paukštis“ (angl. „Birdman“) – dar vienas Oskarams pretenduojantis projektas iš 39 šalių gavo 4 milijonus dolerių. Bendrai apdovanojimus renkanti juosta turi 69,8 milijonus dolerių ir jo vis dar laukia 16 premjerų.

Ateinantis savaitgalis kino industrijai taps labai svarbus, nes naujos premjeros ne tik, kad pagyvins po švenčių užsistovėjusią monotoniją, bet matyt ir atneš keletą naujų rekordų. Aišku, kad kalba eina apie pasaulinio bestselerio ekranizacija – „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ (angl. „Fifty Shades of Gray“). Tai bus išties įdomus savaitgalis.

Šaltinis: boxoffice.com

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles