Šį savaitgalį Lietuvos kino teatruose pasirodys naujas ir netipinis superherojus „Deadpool“ – drąsus, kiek netikėtas, truputį nestandartinis ir mažumą kitoks, nei įprastiniai didvyriai. Tačiau net jei Deadpoolas nepavergs jūsų širdies, verta prisiminti, kad jis – tik vienas iš daugybės superherojų pasaulio personažų – čia savą herojų ar heroję galima rinktis pagal savo skonį ir prioritetus. Tad nusprendėme mesti akį į keletą apie „Marvel“ ir „DC“ superherojus pasakojančių filmų – į šias detales šįkart kviečiame atkreipti dėmesį ir jus. Įdomiausia, kad dauguma šių pastebėtų detalių atskleidžia, kad superherojų filmai yra glaudžiai vieni su kitais susiję, o mažytės smulkmenos daro užuominas į kitus šios begalinės visatos pasakojimus ir personažus.
1. „Žmogus iš plieno“ (angl. „Man of Steel“). Filmo apie Supermeną pradžioje galima matyti sunkvežimį su „Lexcorp“ logotipu – tai įmonės, priklausančios jauniausiam Kriptono – pagrindinio Supermeno priešininko – sūnui Leksui Lutoriui ženklas. Vėliau tą patį logotipą galima išvysti dar kartą ant sunkvežimio ir ant pastato sienos.
2. Supermenui kovojant su Generolu Zodu galima pastebėti „Wayne Corporation Enterprises“ logotipą – tokį patį galima pamatyti ir ant palydovo filme apie Batmaną. Kita užuomina apie Tamsos riterį – vienoje Supermeno kovos scenoje matyti plakatas „Keep Calm and Call Batman“ (liet. „Lik ramus ir kviesk Betmeną).
3. Redaktoriaus Perio Vaito biure ant spintos esančių žurnalų „Daily Bugle“ pagrindinį puslapį puošia naujiena apie Žmogų – vorą – „Spider-Man no more“.
4. Režisierius Zackas Snyderis filme paslėpė žymiąją geltoną šypsenėlę iš savo ankstesnio filmo „Stebėtojų lyga“ (angl. „Watchmen“).
5. Supermenui skrendant danguje kai kuriais momentais jį vaidinančio aktoriaus Henry Cavillo veidas pasikeičia į Christopher‘io Reeve‘o, kuris Supermeną vaidino 1978 – 1987 m. Tokiu būdu dabartinio filmo kūrėjai sugebėjo subtiliai pagerbti 2004 m. mirusį aktorių, kuris nuo 1995 m. po patirto nelaimingo atsitikimo jodinėjant buvo paralyžuotas.
6. Plakatas „106 dienos be nelaimingų atsitikimų darbe“ Supermenui praskridus pasikeičia į ironišką „0 dienų be nelaimingų atsitikimų darbe“.
7. „Geležinis žmogus“ (angl. „Iron Man“). Scenoje, kurioje Obadia Steinas, pagrindinis Geležinio Žmogaus varžovas, groja fortepijonu, jis atlieka italų kompozitoriaus Antonio Salieri, kuris buvo pagrindinis austrų kompozitoriaus Wolfgango Amadeus Mozarto varžovas ir galbūt net prisidėjo prie jo mirties, kūrinį.
8. „Žmogus – voras“ (angl. „Spider-Man“). Kai Piteris ieško idėjų savo kostiumui, tarp eskizų galima atpažinti Maldininkę – personažą, kuris vėliau pasirodys „Keršytojuose“ (angl. „Avengers“). Taip pat bandydamas užmesti voro tinklą, jis išbando keletą frazių, tarp kurių nuskamba ir Šazam (angl. Shazam) – tai yra kito, „DC comics“ superherojaus, anksčiau žinomo kaip Kapitonas Nuostabusis (angl. Captain Marvel), vardas.
9. „Stebėtojų lyga“ (angl. „Watchmen“). Tuo tarpu „Stebėtojų lygos“ intro scenoje, kur Nakties Pelėda (angl. Nite Owl) kovodamas su užpuoliku bando apsaugoti civilius, atkreiptinas dėmesys į tai, kad pora – vyras ir moteris – kuriuos Nakties Pelėda bando apsaugoti, yra niekas kitas kaip Tomas ir Marta Veinai – būsimojo Batmano tėvai. Šioje scenoje už Nakties Pelėdos nugaros siena yra išklijuota Batmano plakatais.
10. „Keršytojai“ (angl. „Avengers“). Per paskutinį mūšį su Kapitonu Amerika, Geležiniu Žmogumi ir Toru, Lokis nė karto kojomis nenusileidžia ant žemės – jis arba yra skraidinamas, arba atsiduria Starko bokšte arba pats skrenda virš Niujorko vienu iš keistų skraidymo aparatu.