Šimtus žydų išgelbėjusią didvyrę suvaidinusi J. Chastain: dirbti su gyvūnais ir vaikais lengviau nei su suaugusiais

Jau balandžio 14 dieną kino teatruose įvyks ypatinga premjera – didžiuosiuose ekranuose pasirodys jautri drama „Zoologijos sodo prižiūrėtojo žmona“. Tikrais įvykiais paremtoje juostoje pagrindinis vaidmuo atiteko Holivudo žvaigždei Jessicai Chastain, o istorija tikrai griebianti už širdies – aktorė įkūnyjo Antrojo pasaulinio karo heroję Antoniną Žabinską. Ši drauge su savo vyru Janu rizikavo ne tik savo, bet ir savo vaikų gyvybėmis, Varšuvos zoologijos sode paslėpdami ir nuo mirties išgelbėdami 300 žydų.

„Vos pradėjus karjerą kine, vienas protingas žmogus man sakė: stenkis nesirinkti vaidmenų, kur reikės dirbti su vaikais arba gyvūnais. Šiame filme man teko abu uždaviniai. Tačiau sunkiausia buvo ne tai. Daugiausia pastangų pareikalavo išmokti kalbėti su lenkišku akcentu. Labai pagelbėjo Antoninos duktė Teresa, ji pasakojo savo mamos istoriją ir tai padėjo įsijausti į vaidmenį. Paaiškėjo, jog gimusi Sankt Peterburge, A. Žabinska tik vėliau pateko į Lenkiją. Tad kalbėjo daug lėčiau, apgalvodama žodžius, laužyta lenkų kalba“, – pristatydama filmą pasakojo 40-metė J. Chastain, pelniusi „Auksinį gaublį“ už įsimintiną pasirodymą juostoje „Taikinys Nr.1“.

Paklausta, ar buvo sudėtinga dirbti su gyvūnais, aktorė teigė, jog neturėjo dublerio, tad teko susipažinti su jų charakteriais bei būdo ypatumais.

„Galiu drąsiai sakyti, kad man labiau patinka dirbti su gyvūnais ir vaikais, nei su suaugusiais žmonėmis. Jie yra tikri,  nieko neslepia. Maitinau liūtės jauniklį iš buteliuko, o režisierei teko pakeisti porą scenų, nes gyvūnai buvo tiesiog per daug pavargę daryti tai, ko iš jų reikalavo. Lygiai taip teko dalyvauti ir dramliuko gimdyme“, – juokiasi aktorė.

Bent kiek besidomėjusiems Antrojo pasaulinio karo įvykiais  jau turbūt žinoma istorija apie Žabinskių didvyriškumą. Oficialiai zoologijos sodas Lenkijos sostinėje buvo atidarytas 1928 m. kovo 11 dieną ir tų pačių metų pabaigoje jo direktoriumi tapo Janas Žabinskis. Tačiau tikrąja sodo siela, gyvūnus mylėjusia kaip savo pačios vaikus, buvo jo žmona Antonina.

Visą ketvirtąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį Antonina ir Janas (akt. J. Chastain ir Johanas Heldenberghas) puoselėjo zoologijos sodą, augino savo pačių sūnų ir mėgavosi gyvenimu. Svajonė į šipulius sudužo 1939-ųjų rugsėjo 1-ąją, Vokietijai įsiveržus į Lenkiją ir pradėjus Antrąjį pasaulinį karą. Tačiau tikrasis siaubas buvo dar prieš akis. Netrukus prasidėjus žydų areštams, geraširdė Antonina daugybę savo namų užkaborių pavertė patikima slėptuve areštuotųjų vaikams. Slepiamųjų skaičiui artėjant prie 300, išgyventi darėsi vis sunkiau. Kiekvienas garsas, kiekvienas krepštelėjimas, kostelėjimas ar verksmas galėjo atkreipti nuolat aplink marširuojančių nacių dėmesį.

Ypatingą pavojų kėlė nuolat Žabinskių namuose laiką leidžiantis Berlyno zoologijos sodo vadovas Lucas Hekas (akt. Danielis Brühlis). Tikėdamasis su nacių pagalba pasigrobti Varšuvoje gyvenančių gyvūnų, jis atrado kur kas labiau geidžiamą grobį – Antoniną.

Jautri, jaudinanti ir įtampos kupina drama „Zoologijos sodo prižiūrėtojo žmona“ Lietuvoje pradedama rodyti balandžio 14 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles