S. Stallone: „Filmuojant „Rokį Balboa“ aš susilaužiau du kojos pirštus, bet mano varžovui kliuvo ne ką mažiau“

Boksininkas, veiksmo filmų specialistas, penkių vaikų tėvas bei, be abejo, puikų humoro jausmą turintis Sylvesteris Stallone savo pasiekimais kino pasaulyje gali didžiuotis. Dauguma aktoriaus gerbėjų jį atpažįsta dėl kelių itin pasisekusių personažų, kaip kad Rokis ar legendinis Rembo, tačiau boksininko gerbėjai niekada nepraleis galimybės kine ir vėl išvysti legendinį S. Stallone. Šį savaitgalį į kino teatrus atkeliauja naujausia aktoriaus juosta „Krydas: gimęs kovoti“ (angl. „Creed“), o Auksinio Gaublio apdovanojimas ir Oskaro nominacija leidžia pripažinti – mūsų šios savaitės žvaigždė – Sylvesteris Stallone.

Eilinė sunki vaikystė su atvėpusios lūpos elementais ir merginų atletikos būrelio treneris

Aktorius, rašytojas, režisierius ir prodiuseris Sylvesteris Enzio Stallone gimė 1946-ais metais Niujorke. S. Stallone turėjo ganėtinai sunkią vaikystę – pirmiausia būsimas aktorius gimė su įgimta yda, kuri yra susijusi su veido nervais. Tik gimus, S. Stallonės dalis lūpų, liežuvis ir smakras buvo paralyžiuoti, o visa tai išsivystė į tai, kad ilgainiui aktoriaus kalba tapo ganėtinai nesuprantama bei apatinė lūpa liko atvėpusi.

Vaikystėje progresavę vaiko defektai turėjo ryškių padarinių ir šeimos gerovei. Tiek jis, tiek brolis Frankas buvo paveikti keistų tėvų santykių, kurie ilgainiui baigėsi skyrybomis. Tėvams išsiskyrus, Sylvesteris kelis metus praleido vaikų globos namuose, kol galiausiai mama su savo antruoju vyru išsivežė vaiką gyventi į aktoriaus pamėgtą Filadelfiją. Naujajame mieste vaikis iškart pradėjo aktyviai sportuoti ir naujojoje mokykloje pradėjo lankyti futbolo, fechtavimosi ir disko metimo būrelius. Tačiau vaikis ir čia nesurado savo ramybės tiek emociškai, tiek akademiškai, o po išmetimo iš kelių mokyklų mokytis išvyko į specialią aukštąją mokyklą skirtą problematiškam jaunimui.

Pabaigęs aukštąją mokyklą Sylvesteris iškart pasuko į koledžą. Pirmoji užsienio stotelė būsimam Aktoriui buvo Amerikos koledžas Šveicarijoje, kur jaunasis Enzio studijavo dramos specialybę. Į šią mokymosi įstaigą S. Stallone pateko tik dėka savo atletizmo pasiekimų bei mokslams gautos stipendijos. Besimokydamas koledže aktorius taip pat buvo ir merginų atletikos būrelio treneris, o savo laisvalaikiu užsiėmė spektaklių režisūra. Jau netrukus S. Stallonės gyvenimas grąžino aktorių atgal į Ameriką, kur Majamio universitete studijamo draminius menus, tačiau siekdamas savo aktorystės S. Stallone mokslų nebaigė ir 1969-ais metais grįžo tikslų siekti į Niujorką.

flatbush4
Aktorius S. Stallone filme „Fletbušo lordai“ (angl. „Lords of Flatbush“)

Karjerystės pradžia, tvirtas kovotojo charakteris ir legendinio boksininko užuomazgos

S. Stallone nuo pat grįžimo į savo gimtinę žinojo kuo nori būti užaugęs – tapti aktoriumi. Jaunuolis nevengė dalyvauti daugybėje perklausų, tačiau kartu nevengė dirbti ir kitų darbų – pavyzdžiui valyti liūtų narvus centriniame zoologijos sode. Ir visgi, pirmuoju aktoriaus išstojimu kino rinkoje tapo juosta suaugusiems „Vakarėlis pas Kitę ir Stud“ (angl. „Party at Kittys and Stud’s“. 1970), kuris ilgainiui dėl S. Stallone žinomumo buvo pervadintas į „Italų eržilą“ (angl. „The Italian Stallion“). Po metų aktorius pasirodė itin menkame vaidmenyje Woody Alleno filme „Bananai“ (angl. „Bananas“), tačiau dar kitais metais negavęs vaidmens visų laikų legendinėje juostoje „Krikštatėvis“ (angl. „The Godfather“) užsisklendė savyje.

S. Stallone puikiai suvokė negalįs sėdėti vietoje ir vietoj stresavimo visas jėgas sutelkė kiek netikėta linkme – scenarijų rašyme. Laikui bėgant keli geriausi jų labai sėkmingai  išvydo dienos šviesą, tačiau tuo metu toliau dalyvaudamas perklausose aktorius gavo vaidmenį filme „Sukilimas“ (angl. „Rebel“. 1973). Jau kitais metais S. Stallone vedė kitą aktorę Sasha Czack, su kuria netrukus persikraustė gyventi bei siekti savų karjerų į Kaliforniją. Pirmasis rimtesnis aktoriaus pripažinimas įvyko su pačio S. Stallones parašytu scenarijumi juostai „Fletbušo lordai“ (angl. „Lords of Flatbush“).

Aktorius ir toliau nevengė rašyti scenarijų, o vienas jų itin patiko pačiam Sylvesteriui. Pasak šaltinių, aktorius ilgai vargo, kol išdirbo savo vieną mėgstamiausių filmų apie stiprų vaikiną, kuris su daugybe iššūkių gyveno siekiu tapti profesionaliu boksininku. Tie patys šaltiniai teigia, kad S. Stallone atsisakė parduoti tą scenarijų tol, kol studija jam nepažadės pagrindinio vaidmens filme. Žinodamas, kad jo žmona laukiasi, o finansinės atsargos artėja prie išsekimo, jis sugebėjo išlaukti momento, kuomet prodiuseriai Irwinas Winkleris ir Robertas Chartoffas leido šiam suvaidinti pagrindinį vaidmenį.

Vaidmuo, pakeitęs S. Stallonės gyvenimą…

Šis aktoriaus sprendimas neatpažįstamai pakeitė S. Stallone gyvenimą ir jau 1976-ais metais pasirodė tiek kritikų, tiek kino gerbėjų išliaupsintasis Johno G. Avildseno „Rokis“ (angl. „Rocky“). Juosta pelnė net dešimt skirtingų Oskaro nominacijų, tarp kurių varžėsi geriausio aktoriaus, režisieriaus ir juostos kategorijose. Trejose jų filmui pavyko triumfuoti ir laureatu tapo geriausio filmo, režisieriaus ir montažo kategorijose.

Pasauliui pripažinus aktorių, jau netrukus sekė dar vienas įdomus S. Stallonės vaidmuo filme „Kumštis“ (angl. „F.I.S.T.“. 1978), o jau kitais metais debiutavo ir pats būdamas režisieriumi dramoje „Rojaus alėja“ (angl. „Paradise Alley“). Ir visgi apie S. Stallone pasaulis ir vėl garsiai išgirdo su antraja „Rokio“ dalimi, o po kelių metų pasirodė ir trečioji serijos dalis. Abi dalis tiek parašė, tiek surežisavo pagrindinis serijos aktorius S. Stallone. Antroji serijos dalis sugebėjo tais laikais uždirbti milžiniškus pinigus – 200 milijonų dolerių.

rocky-stallone-flag-xlarge
Aktorius S. Stallone legendiniame „Rokyje“ (angl. „Rocky“)

Kito dešimtmečio pradžioje, aktorius suvokė turįs sukurti sukurti dar vieną pavykusią ir ilgai truksiančią frančizę, todėl į pasaulį ‘paleido’ daugelio pamėgtą Johną Rambo. Pirmoji serijos dalis pasirodė 1982-ais metais „Rembo: pirmasis kraujas“ (angl. „First Blood“). Juostai tapus sėkminga tiek kritikų, tiek finansine prasme, jau netrukus aktorius pristatė dar dvi naujas dalis, tačiau jos tokio didelio pasisekimo nesulaukė. „Atvirai pasakius, iš pradžių aš galvojau, kad šio filmo scenarijus yra tragiškas. Aš net nežinojau, kodėl išvis jį parašiau“, – prieš daugelį metų prisipažino S. Stallone. „Išties, scenarijus mano stalčiuje pragulėjo gerus dešimt metų ir aš galvojau, kad jis niekada neišvys dienos šviesos. Tačiau visgi pradėjus kūrybinius darbus ir bevažiuojant į filmavimo aikštelę – niekas nepasikeitė. Aš vis svarsčiau, kaip čia padarius, jog manęs juostoje nebūtų, ir, žinote, išeitį aš buvau radęs. Kadangi tuo metu daugybė įžymybių Burto Reynoldso namuose yra susilaužę rankas, tai kodėl man ten nenuvykus?“, – besijuokdamas prisiminė aktorius. Tačiau šiais laikais aktorius prisipažįsta: „Ir visgi, aš tikrai nuoširdžiai manau, kad šis filmas yra geriausia veiksmo juosta, kurioje aš esu suvaidinęs“.

To dešimtmečio pabaigoje aktorius jau buvo pristatęs penkais „Rokio“ ir tris „Rembo“ juostas, tačiau kartu S. Stallone puikiai suvokė – jam pats laikas ištrūkti iš jau užsitarnauto nišinio aktoriaus. Tuo metu savo kietojo vyruko seriją aktorius tikėjosi užbaigti jau penktoje serijos dalyje apie legendinį „Rokį“, kuris finansine prasme finišavo su fiasko elementais. Po metų S. Stallone suvaidino komedijoje „Oskaras“ (angl. „Oscar“. 1991) ir futuristiniame veiksmo filme „Visa griaunantis“ (angl. „Demolition Man“. 1993), kuris parodė, jog aktoriaus gerbėjai S. Stallone išties mėgsta ir tais laikais uždirbo milžiniškus 158 mln. dolerių. Tarp šių dviejų juostų aktorius buvo stipriai įvertintas ir Cesario apdovanojimų Prancūzijoje metu. Daugelis kino kritikų šį apdovanojimą laiko lygiu pasaulio pripažintiems Oskarams, o gauti jį už nuopelnus kino rinkai kiekvienam aktoriui yra didi garbė.

Krentanti garbė ir grįžimas į boksininko profesiją

Jau po metų aktorius suvaidino dar viename veiksmo filme „Specialistas“ (angl. „The Specialist“), o vėliau sekė ir „Teisėjas Dredas“ (angl. „Judge Dredd“), tačiau dauguma liūdnai pripažino vieną faktą – S. Stallonės, kaip veiksmo filmų herojaus, žvaigždė ėmė blėsti. Aktorius suvokė turįs pasiimti pertrauką tarp didžių biudžetų veiksmo filmų ir nusprendė suvaidinti antraplanį vaidmenį juostoje „Farų žemė“ (angl. „Cop Land“). Filmas padėjo aktoriui bent kažkiek susigrąžinti savo, kaip patikimo ir kieto vyruko įvaizdį.

Naująjį dešimtmetį aktorius pradėjo trenksmingai – grįždamas į pagrindinį vaidmenį, kur suvaidino kriminaliniame trileryje „Pašalinti Karterį“ (angl. „Get Carter“. 2000). Juosta susilaukė ganėtinai įvairių įvertinimų, tačiau dauguma pripažino, jog aktoriui neitin pavyko sugrįžti į elitinių veikėjų gretas. Ateinantys penki metai S. Stallone taip pat nebuvo sėkmingi ir aktorius pasuko televizijos kryptin. Režisierius Markas Burnett pasaulyje yra pristatęs daugybę įsimintinų realybės šou, o vienas žymiausių buvo ir yra „Mokinys“ (angl. „The Apprentice“), kuriame savo ateities žvaigždę išsiugdo Amerikos verslo magnatas Donaldas Trumpas. Režisierius puikiai suvokė kino gerbėjų pamėgto boksininko potencialą bei pasiūlė šiam tapti savo nuosavo realybės šou veidu. S. Stallone gavo pasiūlymą tapti šešiolikos pradedančiųjų boksininkų mentoriumi bei laidos vedėju, o realybės šou laimėtojas turėjo galimybę laimėti vieną milijoną JAV dolerių. Kaip ir tuometinė aktoriaus karjera, taip ir realybės šou nesulaukė didelio susižavėjimo, tačiau kino kritikai pripažino, jog tai buvo puikus S. Stallone bandymas grįžti į žmonių akiratį.

Aktorius S. Stallone filme „Rembo IV“ (angl. „Rambo“)
Aktorius S. Stallone filme „Rembo IV“ (angl. „Rambo“)

Realybės šou ir nenusisekusių projektų gausa paskatino aktorių susimąstyti apie savo labiausiai pasisekusios frančizės grąžinimą į didžiuosius kino ekranus. Jau 2006-ais metais aktorius į plačiuosius vandenis išleido paskutinę savo boksininko akistatą juostoje „Rokis Balboa“ (angl. „Rocky Balboa“), kurioje pasakojama, kaip nuo bokso senai į pensiją išėjęs personažas grįžta į ringą paskutinei dvikovai. „Na, man pačiam kino reikalai pakrypo ganėtinai liūdna vaga ir jau gerus dešimt metų nesugebu susirasti sau sėkmingų projektų. Jeigu būčiau sukūręs daugiau pavykusių filmų, aš tikrai nekurčiau šios Rokio dalies“, – leidiniui „People“ prisipažino aktorius. „O šiaip, aš labai džiaugiuosi dėl vieno dalyko – tai buvo pirmas Rokio filmas, kuomet mūsų dvikovos judesiai nebuvo surežisuoti. Mes tik žinojome, kur ir kas turi įvykti, o toliau buvo šimtaprocentinė improvizacija. Tačiau ir tai sugebėjau susilaužyti du kojos pirštus, bet, žinoma, mano oponentui pasisekė mažiau – jis susilaužė savo plaštaką ties krumpliais“, – besijuokdamas interviu užbaigė S. Stallone. Juosta susilaukė pasaulinio pripažinimo tiek iš kino kritikų, tiek iš žiūrovų, kurių pagalba filmas užsidirbo virš 150 mln. dolerių.

Aktorius ir toliau nevengė vaikytis savo labiausiai pavykusių vaidmenų, bei jau už kelių metų į kino ekranus grąžino savo vieną labiausiai pavykusių veiksmo juostų „Rembo IV“ (angl. „Rambo“. 2008). S. Stallone ne tik suvaidino pagrindinį vaidmenį, tačiau ir parašė juostos scenarijų bei surežisavo visą juostą. „Manęs žmonės visada klausia, kas buvo sunkiausia režisuojant bei prižiūrint visą šią juostą. Tuomet įsivaizduokit, praeitam mano filme apie Rokį buvo apie 60 žmonių, o šįkart jų virš 570“, – besijuokdamas portalui „Collider“ pasakoti pradėjo aktorius. „O jei rimtai, sunkiausia buvo ištverti tą beprotiškai karštą klimatą. Jau nekalbant apie tai, kad Tailande yra apie 165 rūšių gyvačių, kurių 90 yra nuodingos ir jos pastoviai kandžiodavo mūsų kūrybinę komandą, tai dar ir žmonių kiekis bei kaitra neleido ramiai filmuoti juostos“.

Žvaigždžių aktorių filmo era ir šios savaitės žvaigždė – Sylvesteris Enzio Stallone

Senų frančizių grąžinimas padėjo aktoriui patekti į naują veiksmo juostų seriją. Jau kitais metais S. Stallone pradėjo filmuotis žvaigždžių prisotintuose „Nesunaikinamuose“ (angl. „The Expendables“). Būdamas pačiu juostos režisieriumi, S. Stallone prisipažįsta: „Sunkiausia buvo šioje juostoje dirbti su Dolphu Lungrenu. Kodėl? Jis gi buvo mano varžovas Rokyje!“, – su humoru interviu portalui „IndieLondon“ atšovė aktorius. „Žinoma, Dolphas yra tikras pasaulinio lygio atletas ir su juo dirbti buvo malonumas. Kaip ir su kiekvienu aktoriumi, mes neišvengėme nuopuolių ar pakilimų, tačiau dirbti kartu buvo labai smagu. Taip pat buvo ganėtinai sunku juostoje neturėti rimtų moterų kovotojų, todėl man visąlaik teko stabdyti Jasoną Stathamą, kuris viso filmavimo metu buvo pernelyg agresyvus. O Šiaip, aš visąlaik norėjau pakovoti prieš Beną Kingsley ar Forest Whitakerį, tai gal teks juos įtraukti ateityje į aktorių sąrašus? Neprižadu, bet pasižiūrėsime, kas iš to gali išeiti“.

Ir visgi, prieš kelis metus pristatęs trečiąją juostos seriją, aktorius prisipažino, jog sukviesti daugybę veiksmo juostų žvaigždžių buvo klaida, kuria aktorius siekė pritraukti didesnį gerbėjų ratą. S. Stallone teigia tinkamai neapskaičiavęs, kiek svarbus bus kiekvienas personažas, tačiau prižadėjo ketvirtoje serijos dalyje išvengti neadekvačių apsiskaičiavimų.

Aktorius S. Stallone savo naujausiame filme „Krydas: gimęs kovoti“ (angl. „Creed“)
Aktorius S. Stallone savo naujausiame filme „Krydas: gimęs kovoti“ (angl. „Creed“)

Šį savaitgalį į didžiuosius kino ekranus Rokis grįžta naujame amplua. Pirmoje serijos dalyje kovojęs prieš legendinį Apollo Krydą, šįkart Rokis turi padėti jo sūnui tapti pasaulinio lygio boksininku. Režisieriaus kėdėje dar ganėtinai naujoku vadinamas Ryanas Coogleris užsimena, kad prie juostos atsiradimo daugiausiai prisidėjo būtent jis: „Atvirai pasakius, aš pajaučiau, kad būtų visai puiki idėja pristatyti tokios tematikos tęsinį, todėl vieną sykį tiesiog pats nuvykau į studiją „MGM“ ir pasiūliau nufilmuoti tęsinį. Tuomet susitikome su S. Stallone ir ilgų įkalbinėjimų metu susitarėme dėl serijos pratęsimo“, – apie kūrybos pradžią papasakojo R. Coogleris. „S. Stallone man itin padėjo nufilmuoti dvikovų scenas – tame jis tikras profesionalas. Aktorius nenorėjo matyti draminių elementų muštynių metu, o man to atsisakyti buvo be galo sunku. Į vieną vietą sujungti dvikovos choreografiją ir emocinį išgyvenimą S. Stallone buvo labai svarbu, tačiau dabar puikiai suprantu, kodėl jam tai buvo taip svarbu. Ilgainiui jau pačiam S. Stallone teko mane stabdyti, nes man net atrodė, kad pagrindinis aktorius dirba per mažai, tačiau legenda mane užtikrino, kad jis dirba net per daug“.

Pats Sylvesteris Stallone teigia, kad jis pats nenorėjo rašyti scenarijaus dėl vienos priežasties: „Žinote, vienintelis dalykas, kodėl šįkart scenarijų rašė kitas žmogus buvo tas, kad tiesiog pasikeitė laikai ir šiuo metu pasaulį valdo nauja žmonių karta. Prabėgo keturiasdešimt metų ir tai, kas buvo populiaru tada, dabar yra atgyvena – viskas tiesiog pasikeitė, o pagrindinis aktorius Michael B. Jordan yra ateitis. Jis tikrai geras aktorius ir aš nekantrauju sulaukti žinios, jog filmuosime juostos tęsinį“. Pasaulis jau spėjo įvertinti naujausią filmą su Rokiu Balboa ir skyrė šiam nominaciją šių metų Oskarų geriausio antraplanio aktoriaus kategorijoje. Praėjusį sekmadienį aktorius taip pat gavo ir Auksinį Gaublį dėl geriausio antraplanio vaidmens: „Noriu padėkoti savo isivaizduojamam draugui Rokiui Balboa už tai, kad visą šį laiką buvo mano geriausiu draugu“. Žinoma, kaip ir dauguma frazių, taip ir ši privertė nusišypsoti pilną salę žiūrovų.

Asmeniniame gyvenime aktorius vedęs buvo tris kartus. Su pirmaja žmona Sasha Czack S. Stallone užaugino du sūnus, o šiuo metu gyvena su Jennifer Flavin bei augina tris dukteris. 2012-ais metais vyriausias aktoriaus sūnus Sage Moonblood Stallone buvo rastas negyvas savo bute Los Andžele. S. Stallone įtaka Holivude padėjo iškilti ir jo sūnui, kuris ne tik pasirodė penktoje „Rokio“ dalyje, tačiau kartu buvo ilgainiui tapo režisieriumi bei prodiuseriu. Šį savaitgalį į kino teatrus nuostabusis Rokis grįžta jau trenerio vaidmenyje, todėl kviečiame susipažinti ir su naujausios S. Stallone juostos „Krydas: gimęs kovoti“ anonsu:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles