Per buvusias Sovietų Sąjungos šalis nusirito draudimų rodyti trilerį „Numeris 44“ banga

Baltijos šalių žiūrovai gali būti bene vieninteliai iš buvusių Sovietų Sąjungos šalių kino mėgėjų, galinčių įvertinti naująjį Danielio Espinosos trilerį „Numeris 44“ (angl. „Child 44“). Po to, kai praėjusią savaitę dieną prieš premjerą šį filmą buvo uždrausta rodyti Rusijoje, šią savaitę juosta buvo išimta iš tinklelių ir kitose šalyse, kur Rusijos įtaka vis dar stipri.

Kaip pranešė Hollywoodreporter.com, „Numeris 44“ premjeros buvo atšauktos Baltarusijoje, Kazachstane ir Kirgizstane, o filmo platintojai Gruzijoje buvo priversti atidėti juostos rodymą iki spalio mėnesio. Nors kitose šalyse nurodymą atšaukti trilerio rodymą pasirašė oficialios institucijos, Gruzijoje premjeros atidėjimui įtakos turėjo Ukrainos platintojai, iš kurių gruzinai įsigijo filmo teises.

„ACME Film“ žiniomis, „Numeris 44“ premjera atšaukta ir Ukrainoje, nepaisant to, kad buvo daug investuota į trilerio reklaminę kampaniją. „Filmas nebus rodomas ne todėl, kad ukrainiečiai nenori jo pamatyti, bet todėl, kad rusai nenori, kad jį kas nors peržiūrėtų. Baltijos šalių gyventojai – vieninteliai, kurie kinuose galės pamatyti „Numeris 44“ legaliai“, – kalbėjo kino platinimo kompanijos atstovai.

D.Espinosos filmas Rusijoje buvo atšauktas motyvuojant tuo, kad juosta iškreipia istoriją ir yra itin netinkama prieš šaliai svarbią šventę – Pergalės prieš nacistinę Vokietiją 70-metį. Vakarų žiniasklaida šį žingsnį pavadino cenzūra.

Ridley Scotto prodiusuotame filme „Numeris 44“, kuriame nusifilmavo tokie aktoriai kaip Tomas Hardy, Gary Oldmanas, Noomi Rapace, Vincentas Casselis ir Jasonas Clarke‘as, pasakojama rusų serijinio žudiko Andrejaus Čikatilo nusikaltimais paremta istorija. Trileryje negailestingo vaikų skerdiko paieškas apsunkina sovietinė idealogija – juk rojuje nusikaltimai tiesiog neegzistuoja. Nors „Numeris 44“ – meninė juosta, kurios scenarijus yra išgalvotas, šis faktas nebuvo pakankamai įtikinamas Rusijos valdžios institucijoms.

Lietuvos žiūrovai filmą „Numeris 44“ išvysti šalies kino teatruose galės jau nuo penktadienio, balandžio 24 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles