Naujoji T. Waititi komedija siunčia gerą žinią naujam režisieriaus projektui „Marvel“ kino visatoje

Naujausias Taika Waititi filmas, komedija „Zuikis Džodžo“ (angl. „Jojo Rabbit“), siunčia gerą žinią rašytojo bei režisieriaus kitam projektui kino studijoje „Marvel“, veiksmo filmui „Toras. Meilė ir griaustinis“ (angl. Thor: Love and Thunder). T. Waititi prisijungė prie „Marvel“ bendruomenės režisuodamas trečiąjį Toro serijos filmą „Toras. Pasaulių pabaiga“ (angl. „Thor: Ragnarok“), kuris daugelio manymu tapo gaivaus oro gurkšniu, atgaivinusiu superherojų.

„Toras. Pasaulių pabaiga“ buvo T. Waititi pirmasis didelis studijinis filmas, režisieriaus ankstesni darbai buvo neabejotinai mažesni, nepriklausomi filmai. Vis dėlto, „Marvel“ kino visatos serijos patikėjimas nepriklausomo kino režisieriui pasiteisino, nes „Toras. Pasaulių pabaiga“ uždirbo daugiau nei pirmieji du serijos filmai ir tapo vienu sėkmingiausių 2017-ųjų metų kino projektu.

Į naują serijos filmą „Toras. Meilė ir griaustinis“ T. Waititi sugrįžta ne tik režisuoti, bet ir rašyti scenarijų. Filme išvysime Toro personažą vaidinantį aktorių Chrisą Hemsworthą, bet svarbiausia, pirmą kartą po filmo „Toras 2. Tamsos pasaulis“ (angl. Thor: The Dark World) sugrįžta aktorė Natalie Portman. Tiesa, jos Džeinės Foster personažas skirsis nuo suvaidinto ankščiau – šįkart Džeinė taip pat turės Toro galias ir, remiantis nauju komiksu, kovos su krūties vėžiu. Tikimasi, kad naujasis serijos filmas bus didesnis ir dar beprotiškesnis nei ankstesnė dalis, tačiau Džeinės personažo sugrąžinimas reiškia, kad filme netrūks emocingų scenų. Laimei, T. Waititi moka sujungti humorą su sielvartu – ką puikiai įrodo jo naujoji komedija „Zuikis Džodžo“.

„Zuikis Džodžo“ išlaiko pusiausvyrą tarp komedijos ir dramos. Filme T. Waititi sujungia jaudinančią mažo berniuko, bandančio įveikti nacių kurstomus išankstinius nusistatymus, istoriją su absurdišku scenarijumi, kad berniuko įsivaizduojamas draugas yra pats Adolfas Hitleris. Tai atrodo sunkiai įmanoma ir vis dėlto „Zuikis Džodžo“ yra pakilus, linksmas ir širdį veriantis filmas. Be to, šiame filme T. Waititi dirbo šiek tiek didesniu mastu nei bet kuriame ankstesniame, ne „Marvel“ kino visatos filme, įrodydamas, kad moka lengvai subalansuoti filmo emocijas ir veiksmą. Visa tai yra geria žinia Toro serijos gerbėjams, nes tai įrodo, kad suteikiant režisieriui didesnę kūrybinę laisvę, jis gali sukurti dar turtingesnę ir įdomesnę Toro serijos dalį nei „Toras. Pasaulių pabaiga“.

„Toras. Pasaulių pabaiga“ yra labai geras filmas ir vienas geriausių „Marvel“ kino visatoje, tačiau kaip T. Waititi filmas jis šiek tiek nuvilia. Nors filme tikrai jaučiasi T. Waititi humoras (daugiausia dėl improvizacijų su C. Hemsworthu ir jo paties Korgo personažu), režisierius nerašė filmo scenarijaus, todėl jame trūksta patoso, esančio komedijoje „Zuikis Džodžo“ ar ankstesniuose režisieriaus darbuose. Filme „Toras. Meilė ir griaustinis“ T. Waititi turi tokią galimybę ir jau prasitarė, kad norėtų giliau ištirti Toro emocinę būseną. Sprendimas sugrąžinti Džeinės personažą parodo, kad filme „Toras. Meilė ir griaustinis“ bus tyrinėjami ir buvusios poros santykiai arba atsakyta, ką jie reiškia vienas kitam dabar.

Komedija „Zuikis Džodžo“ yra tik naujausias pavyzdys, kad T. Waititi moka išlaikyti idealią pusiausvyrą tarp komedijos ir dramos. Režisierius T. Waititi tikrai suras būdą, kaip labiau integruoti savo laimingo / liūdno filmavimo stilių filme „Toras. Meilė ir griaustinis“, todėl Toro serija turi potencialo tapti viena stipriausių milžiniškoje „Marvel“ kino visatoje.

Komedija „Zuikis Džodžo“ kinuose jau nuo sausio 10 d., o veiksmo filmas „Toras. Meilės ir griaustinis“ pasirodys tik 2021-ųjų metų pabaigoje.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles